فهرست
استتوس: چرا حوصله کارلوس کی‌روش را ندارم؟
استتوس: چرا حوصله کارلوس کی‌روش را ندارم؟

استتوس: چرا حوصله کارلوس کی‌روش را ندارم؟

آی اسپورت- آنها که از پیروزی مقابل ترکمنستان یک پیروزی تاریخی می سازند (ای لعنت بر این آمار و ارقام، لعنت بر اوت شماری رسانه ای). آنها که فکر می کنند رحمتی باید به تیم ملی دعوت شود یا آنها که فکر می کنند نباید دعوت شود، آنها که از کی روش بازی خورده اند و فکر می کنند مسئله این است، آنها که هنوز در این بحث ها فکت قراضه ی ژاکه-کانتونا را رو می کنند. آنها که بین دادکان و کفاشیان می نشینند به بحث تا ببینند کدام شان موفق ترند.
آنها که فکر می کنند کی روش وقتی کنایه می زند کوروش (پادشاهی که بازار اغراق درباره اش داغ است) ممنوع الخروجش کرده، پس لابد مقابل سیستم ایستاده و چه بسا با جنبش شان حال می کند. آنها که هنوز فکر می کنند مایلی کهن حرف حق می زند. آنها که با خبرورزشی دوران کی روش حامی مربی خارجی شده اند. یا آنها که کریسمس را به هم تبریک می گویند، شال گردن شان را مضحک گره می زنند و شیفته مربی خارجی هستند و خارج را هم دوست دارند.
آنها که فکر می کنند کی روش بیت المال را خورده (آنها هم هنوز زنده اند). آنها که فوتبال را از دریچه برنامه 90 فهمیده اند و در نظرسنجی ها همیشه به گزینه تحمیلی عادل رای می دهند. آنها که فکر می کنند چون اسدی مزخرف می گوید، پس کی روش مزخرف نمی گوید، آنها که وقتی طرف هر کدام از این دار و دسته می ایستند و بحث می کنند خیال شان این است که دارند درباره فوتبال فکر می کنند.
فوتبال بازی اشتراک هاست، بازی آن گاه/جاهایی که به هم وصل می شویم، یک تیم را با هم دوست می داریم، یا یک مربی با سیاقش ما را وصل می کند به هم. ما -تماشاگران فوتبال- تیم می شویم، بازی می کنیم، بازی-تماشا. من تیمم را ندارم. کسی هست اینجا تیم نداشته باشد؟

فرشاد کاس‌نژاد

9411
  ۱۴  
آی اسپورت
2015-11-13 15:03:12
نظر دهید

۱۴ نظر
آرش
جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴، ۱۵:۳۲
اونایی که مقاله بی سروته مینویسن و فکر میکنن خیلی کاربلدن
همین طور اونهایی که فکر میکنن خیلی خوب مینویسن ولی مزخرف مینویسند
جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴، ۱۵:۴۱
ی
مجتبی
جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴، ۱۶:۲۰
این چی بود آلان؟؟؟
لطفا یکی ترجمه این مقاله رو هم بزاره ما که متوجه نشدیم....
-
جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴، ۱۷:۲۱
عالی بود؛ مخصوصا اینجاش: آنها که فکر می کنند چون اسدی مزخرف می گوید، پس کی روش مزخرف نمی گوید، آنها که وقتی طرف هر کدام از این دار و دسته می ایستند و بحث می کنند خیال شان این است که دارند درباره فوتبال فکر می کنند.
-
جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴، ۱۸:۵۱
چرت و پرت
تشکان
جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴، ۱۹:۵۰
اولترا!! ابسولوت!!! ما فوق !!!وری وری !یه سیگار بکش آروم شی بعد مطلب بنویس!فکر کنم جدیدا تو ای اسپورت هرکی یه ای پی داره on میشه یه مطلب می زاره میره!شر و ور باشه یا عالی فرق نداره همه آپلود میشه!سردبیر هم فکر کنم نشسته تو رستوران لایم داره با دوستاش گل میگه و گل میشنوه.همینه از گل انداختنتون بیرون دیگه!بی نظمید و هردنبیل!حیف مطالب خوبتون که لابلای این دری وریها گم میشن حیف!
یه پرسپولیسی
جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴، ۲۰:۴۵
مزخرف ترین مطلبی بود که تو عمرم خوندم!
-
جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴، ۲۱:۱۴
نفاز بریز تو چشات
رحیم،ایذه
جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴، ۲۱:۴۰
افتضاح بود
-
شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۱۹
واقعا که ؟
محسن امامی
شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴، ۱۰:۳۱
وقتی گل فارسی تعطیل شد کلی اسم رو سرچ زدم تا بعد از دو سه ماه فهمیدم اون تیم گل فارسی اومدن اینجا و دارن آی اسپورت رو میسازن
خوشحال شدم و لینک گل رو از بوک مارکهام پاک کردم و آی اسپورت رو اضافه کردم به اعتبار نویسنده ها و گرداننده هاش
خداوکیلی هرچی دم دستتون میاد نزارین روی این سایت
تا حالا چندتا مقاله در مخالفت با کیروش گذاشته شده من فقط برای یکیش مطلب نوشتم اونم نظر دادم نه اینکه با متن مشکل داشته باشم
اما از اول تا آخر این متن هیچ چیزی از توش در نمیاد
-
سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴، ۱۷:۳۹
خدایی فهمیدی چی بلغور کردی؟؟؟ چرند گفتن هم یه خط کش و معیار داره!!!
مجی از کوجی
سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴، ۲۰:۰۸
نویسنده جون درست میشه انشاءالله شما انقدر به خودت فشار مضاعف وارد نکن!
-
سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴، ۲۲:۲۵
وقتی متنو نمی فهمید، لزومی نداره سر نویسندش فریاد بکشید. نویسنده داره می گه بحث کیروش یه بحث خاله زنکی شده. همونطور که بحث موسوی و احمدی نژاد شده. همونطور که هزار تا کانسپت دیگه که پاشون به محیط محازی کشیده شده، شده.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر