فهرست
گزارش ویژه؛ حساسیت در انتهای جدول لیگ
گزارش ویژه؛ حساسیت در انتهای جدول لیگ

گزارش ویژه؛ حساسیت در انتهای جدول لیگ

آی اسپورت – هفته بیست و سوم لیگ در راه است و می تواند تب فوتبال را چندبرابر کند. در بالای جدول، تقریبا تکلیف همه روشن است. پرسپولیس به قدری فاصله امتیازی خوبی دارد که می تواند با اتکا به آن، قهرمان زودهنگام و مجدد لیگ برتر شود اما در پایین جدول، شرایط کاملا بحرانی است زیرا از رده یازدهم تا شانزدهم، همه تیم ها در معرض سقوط هستند.

پیده با 23 امتیاز در رده یازدهم جای گرفته و نفت تهران مهم ترین تعقیب کننده آنها با 22 امتیاز در رده دوازدهم است. سپاهان و سپیدرود 20 امتیازی را در رده های سیزدهم و چهاردهم می بینیم و سپس استقلال خوزستان 19 امتیازی که فعلا در رده پانزدهم نشسته است. در قعر جدول نیز، سیاه جامگان 15 امتیازی چند هفته ایست که درجا می زند و انگار قرار نیست به اوضاع خود سر و سامانی بدهد.

معادلات انتهای جدول در هفته های باقی مانده به خصوص در هفته بیست و سوم، حساس، جذاب و هیجان انگیز است. در این هفته، سخت ترین بازی به سپیدرود افتاده و آنها باید در تهران با استقلال مصاف بدهند آن هم در شرایطی که علی کریمی سرمربی این تیم، یک تنه فوتبال ایران را به بحران کشیده و فشارها بر تیمش را چندبرابر بیشتر کرده و از سوی دیگر، سپیدرودی ها 3 بازیکن مهم خود به نام های امید سام‎کن، توحید غلامی و البته میثم تهیدست را در اختیار ندارند.

روز جمعه نیز، پدیده با پارس جنوبی جم بازی خواهد کرد. استقلال خوزستان باید در دربی اهواز به مصاف فولاد برود. سیاه جامگان در تهران، مهمان پیکان است و فینال ته جدولی ها نیز نصیب سپاهان و نفت تهران شده است. در این هفته، از دست دادن امتیاز برای ته جدولی ها سخت ترین اتفاق ممکن است. فقط 8 هفته و تنها 24 امتیاز باقی مانده و دو تیم نیز از لیگ برتر به لیگ یک سقوط خواهند کرد.

     
آی اسپورت
2018-02-06 12:49:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر