فهرست
تراکتوری‌ها سی درصد آزادی را می‌خواهند!
تراکتوری‌ها سی درصد آزادی را می‌خواهند!

تراکتوری‌ها سی درصد آزادی را می‌خواهند!

آی اسپورت - برای آن‌که بدانید دیدار پرسپولیس و تراکتورسازی تا چه حد مهم و حساس است، باید تمام حواشی اطراف پرسپولیس و تراکتورسازی را دنبال کنید. از وقتی تراکتورسازی به لیگ برتر آمد، به خاطر میلیون‌ها هواداری که دارد، جنگ بزرگی با استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌ها به راه افتاد. جنگی که البته کنار کری‌خوانی‌های معمول، جذابیت‌های فوتبال ایران را هزار برابر بیشتر کرد زیرا تا قبل از بازگشت تراکتور به لیگ برتر، هیچ‌کس به یاد ندارد استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی کمتر از حریف‌شان، تماشاگر داشته باشند، اما تراکتور همه معادلات روی سکو را به هم ریخت. این جذابیت، اما خیلی زودتر از آن‌چه تصور می‌شد به جنگی زشت با چاشنی درگیری‌های فیزیکی و فحاشی‌های تند تبدیل شد تا همه زیبایی‌هایش را از دست بدهد.

همان زمان برای تقابل پرسپولیس و استقلال با تراکتورسازی، بحث کنترل سکو‌ها پیش آمد و هیچ کدام از طرفین هم کوتاه نمی‌آمدند به خصوص که فضای مجازی نیز به محلی بزرگ‌تر برای ادامه دادن جنگ‌ها و کری‌خوانی‌ها اضافه شد. حالا و در آستانه دیدار یک‌شنبه پرسپولیس مقابل تراکتورسازی، همه نگران آن جنگ بزرگ هستند.

البته بار دیگر طرفداران این دو تیم، همه را غافل‌گیر کردند و جنگ‌شان از ۶ روز قبل از بازی آغاز شد! دلیل و بهانه این جنگ، بلیت‌فروشی اینترنتی بود. سامانه فروش بلیت بازی‌های پرسپولیس اعلام کرد از ظهر روز سه‌شنبه (دیروز) تماشاگران می‌توانند اقدام به خرید بلیت کنند و هیچ قطعه بلیتی در ورزشگاه به صورت فیزیکی و از طریق گیشه‌ها به فروش نمی‌رسد. همین امر در گام نخست، ناراحتی شدید تیم مهمان را در پی داشت زیرا تراکتوری‌ها اعتقاد دارند میزبان با این کار، تنها ۱۰ درصد از سکو‌ها را به سرخ‌های تبریزی اختصاص می‌دهد در حالی که جمعیت بیشتری قرار است به عنوان هواداران تراکتور به ورزشگاه بروند.

برای مبارزه با این اتفاق، تراکتوری‌ها در فضای مجازی با یکدیگر قول و قرار گذاشتند به محض باز شدن سایت، با سرعت زیادی اقدام به خرید بلیت‌های بازی کنند. برای طرفداران این تیم، سکو‌های ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ تعیین شده بود، اما آن‌ها به دنبال آن بودند تا به جای ۷ سکو، صاحب ۱۲ تا ۱۵ سکوی ورزشگاه آزادی باشند به همین علت برنامه دوم‌شان این بود که سکو‌های شماره ۷، ۱۵، ۱۶، ۱۷ و ۱۸ را نیز خریداری کنند. البته این در حالی است که تیم مهمان باید بتواند طبقه دوم همان سکو‌هایی که بلیت در اختیار هوادارانش قرار گرفته را پر کند، اما طرفداران تراکتور قول و قرار گذاشته‌اند تا صاحب سکو‌های طبقه پایین باشند و بیش از ۳۰ درصد از ظرفیت استادیوم را در اختیار بگیرند. این در حالی است که سعید فتاحی و سایر عوامل برگزاری بازی بار‌ها اعلام کرده‌اند فضایی بیشتر از ۱۰ درصد از کل سکو‌ها به تیم مهمان تعلق نمی‌گیرد.

هواداران تراکتورسازی که برای حمایت تیم‌شان در بازی حساس با پرسپولیس انگیزه‌های زیادی دارند، به جای تن دادن به این موضوع، در پی آن هستند تا بعد از تکمیل ظرفیت بلیت مربوط به تیم مهمان، بلیت‌های تیم میزبان را نیز خریداری کنند و با این کار، دستِ پرسپولیسی‌ها را در پوست گردو بگذارند!

خبر ورزشی

۷ ۱۰  
آی اسپورت
2018-11-21 17:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
حامد
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۲۴
تا زمانی که قانون 10 درصد در بازی دربی تهران رعایت شد ، تراکتوری ها نیز به 10 درصد اکتفا خواهند کرد
۴
6
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۲۶
همین حاشیه ها و درگیری ها از همین قول و قرارهای مسخره شروع میشه. یعنی چی برن بلیط پرسپولیسیا رو بخرن؟؟؟؟؟ اونوقت احتمال درگیری بین هوادارا رو نمیدن؟
۱
نرگس
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۲۹
هر سال همین قرار و می زارن ولی همون سکوهای خودشونم نمی تونن پر کنن البته در بازی های با پرسپولیس
۱
امید
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۵۳
پرسپولیس اگه یه دونه بلیط به تراکتوری ها بده، نشان از بی عرضگی مدیران و مسئولینشه. حتی یه دونه بلیط هم نباید بهشون داده بشه. جز تخریب و توهین و آشوب چیزی ندارند.
۱ ۱
تراختوریسم
پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷، ۱۱:۰۷
با این بینش انتظار داری هفته بعدش بیاین تبریز با ماشین سازی بازی کنید راحت برگردید دیگه؟؟!!!
۱
hasan
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۵۹
تراکتورا همیشه تو تهران در برابر استقلال شاخ شونه می کشن ولی جلو پرسپولیس اون ده درصدشون رو هم نمی تونن پر کنن تبریزیا تهران اول پرسپولیسی هستن بعد از تراکتور حمایت می کنن برای همین همیشه جلو پرسپولیس اقلیتن
۲
علی پرسپولیسی
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۰۷
سوراختوری ها شکر خوردن که ۳۰ درصد میخوان. ۵ درصدم بهشون نمیدیم. جشن قهرمانی سوپر جام هم که هست به به. سوراختور کشونونم که هست بهبه. چه روزی بشه
۲
تورک اوغلی
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۳۵
ما تبریزی های سلحشور هوادار تراختور کبیر و سرباز ولایتیم ما طلای ناب آسیا و شکوه خلقتیم ما خوار چشم دشمنان و بدخواهانیم
۲
منتقد
چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۵۳
اگه سی درصد دادن سازمان لیگ رو روی سر فتاحی خراب میکنیم
۱
.
پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷، ۱۱:۰۵
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر