فهرست
نوستالژی: مالک پرسپولیس متهم قتل تختی
نوستالژی: مالک پرسپولیس متهم قتل تختی

نوستالژی: مالک پرسپولیس متهم قتل تختی

آی اسپورت- پس از آن که خبر مرگ غلامرضا تختی در روز 17 دی ماه 1346 به گوش رسید، نظریه های زیادی درباره مرگ وی شنیده شد. با توجه به گرایشات ملی گرایانه تختی، آن ها که معتقد به قتل تختی بودند، قبل از هر چیز حکومت پهلوی را متهم ساختند. در این میان نویسندگانی مشهور نیز در نوشته های خود مستقیم و غیر مستقیم به گسترش این تفکر پرداختند. با این وجود ماجرای مرگ تختی هرگز پایانی نداشت. یکی از نوشته های مربوط به مرگ تختی پس از انقلاب و در اواخر دهه 50 منتشر شد.
جایی که روزنامه اطلاعات از قول مجاهدین نوشت که رییس باشگاه پرسپولیس و مالک بولینگ معروف عبده عامل قتل تختی بوده است. این نوشته را با هم می بینم.
قسمت هایی که با علامت (...) مشاهده می کنیم بخش هایی بود که قابل خواندن نبوده است. از سوی سازمان مجاهدین راه حق علی عبده به قتل تختی متهم شد سازمان مجاهدین راه حق در صبح امروز در تماس با روزنامه اطلاعات فاش کرد که جهان پهلوان تختی (...) رسیده است. سازمان مجاهدین راه حق با کشف اصرار تازه ای در مورد مرگ تختی اعلام داشت: که در قتل تختی، علی عبده رییس باشگاه پرسپولیس و (...) همکاری نزدیک داشته اند. سازمان مجاهدین راه حق اعلام کرد: که به زودی اسناد (...)
منبع: کاپ
کدخبر:9403
۳ ۱۲  
آی اسپورت
2015-11-13 20:21:43
نظر دهید

۱۲ نظر
-
جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴، ۲۰:۵۴
خبر دروغه. سازمان مجاهدین خلق این شایعه رو درست کرد و هیچ وقت هم براش سند نیاورد
۳
یلدا
جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴، ۲۱:۱۲
یعنی منبع خبری این مطلب تو حلقم ....
گفتی کی ؟؟؟ سازمان چی؟؟؟
۲
-
جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴، ۲۲:۳۸
کلا هرکس علیه پرسپولیس حرف میزنه دیگه سندش پیدا نمیشه
۶
-
شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴، ۱۰:۴۵
ربطی به مجاهدین خلق نداره لنگی, این یه گروه دیگه س
۴
-
شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴، ۱۶:۵۰
لعنت به منافقین و قاتل جهان پهلوان تختی
۳ ۱
سینا
سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶، ۲۰:۳۰
مرگ تختی هیچ ربطی به علی عبده نداره علی عبده مردی با مرام و وطن پرست بود و برای ورزش این مملکت مقام ها و فعالیت های بسیاری کرد . .. بعد از مرگ تختی شایعه ها و مطالب زیادی مطرح شد و هم کارشناسان و مردم اعتقاد داشتند که تختی را رژیم پهلوی کشته بعضی ها هم معتقد بودند که خودش خود کشی کرده علی عبده به غیر از فعالیت در زمینه ورزش در زمینه های دیگر هم فعالیت میکرد و این تهمتی بود که این سازمان به علی عبده زد و او را متهم کرد متهم کردن کسی کار سختی نیست اثبات جرم هستش که اصل قضیه هست این سازمان هیچ مدرکی نداشت و نتونست این موضوع رو ثابت کنه .. اگر علی عبده گناه کار بود جرمش ثابت و مجازات میشد ...اما چون این موضوع تهمت و شایعه ای بیش نبود و چیزی ثابت نشد.
۵
شاهین
دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴، ۰۴:۴۱
موسس تیمت (تاج) تیمسار خسروانی باشه که در کودتای علیه مصدق نقش آفرینی کرده باشه و بعد بیایی به مکتب شاهین که دکتر برومند را به عنوان موسس داشته و پرویز دهداری را به عنوان استاد اخلاق معرفی کرده تهمت بزنی...
این شایعات هیچگاه تایید نشد و پزشک قانونی هیچگاه عبده و هیچ کس دیگری را متهم به قتل ندانست.

عبده افتخاری است برای همه لرها که در تاسیس پرسپولیس نقش داشت.
۶ ۲
Msha
پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۰۷
برو مدرک بیار که اینکار رو مالک باشگاه پرسپولیس نکرده لنگی با تعصب عزیز ضمنا تیمسار خسروانی ربطی به این موضوع نداره و ۱۵ سال قبل اونه حداقل ... ضمنا آمار سایت موثق رو قبول نداری؟
۳
سینا
سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶، ۲۰:۱۵
دوست عزیز حرفت کاملا درسته تیمسار پرویز خسروانی که انسانی ظالم بود هم در ماجرای ۲۸مرداد دست داشت و هم کسی بود که به طور مستقیم باشگاه شاهین رو منحل کرد..و در سایت های معتبر هم تمام این مطالب وجود داره...
این هم لینک مطلب

http://namnak.com/%D9%85%D8%B1%DA%AF-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B2-%D8%AE%D8%B3%D8%B1%D9%
۳
پیمان رضازاده
جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶، ۲۳:۲۶
مثل اینکه حلقه ابهام مرگ جهان پهلوان روز بروز تنگ تر میشه. حقیقت اینه که مرحوم جلال آل احمد برای اینکه برای جماعت سرخورده کودتا زده انگیزه ایجاد بشه در مکتوبه ای مرگ جهان پهلوان تختی و صمد بهرنگی رو به ساواک مرتبط دونست. فعالیت سیاسی ایندو عزیز نیز امکان این مساله رو نفی نمیکرد. جهان پهلوان مدیر ورزش جبهه ملی بود و بهرنگی نویسنده ای چپگرا. گذشت زمان و انقلاب واقعیت مرگ صمد رو مشخص کرد. غرق در ارس بدون دخالت ساواک. اما در مورد تختی این ابهام هنوز وجو داره. سرکار خانم دکتر توکلی که دلشکسته پس از سالها انزوای خود خواسته چمدانهای سفر بی بازگشت رو بستند بدون صحبت در مورد این مساله. امید که تنها یادگار جهان پهلوان بابک عزیز که اتفاقا غلامرضا تختی دوم در دامان او و همسر فرهیخته اش خانم منیرو روانی پور تربیت میگردد روزی پرده از واقعیت مرگ پدر بردارد. البته اگر صلاح بداند. که صلاح ملک خویش خسروان دانند.
۲
لنگی بی شخصیت
شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۷، ۱۸:۱۸
لنگی ها از همون اول دنبال این بودن دست به هر کثافت کاری بزنن.خیلی کارشون نجس هست
دنبال مدرک هم هستند
هشتاییها
لنگی بی شخصیت
شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۷، ۱۸:۱۸
لنگی ها از همون اول دنبال این بودن دست به هر کثافت کاری بزنن.خیلی کارشون نجس هست
دنبال مدرک هم هستند
هشتاییها
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر