فهرست
دژآگه: حق حاج‌صفی بود که کاپیتان باشد/ برای تیم ملی هم مثل الاهلی بازی می‌کنم
دژآگه: حق حاج‌صفی بود که کاپیتان باشد/ برای تیم ملی هم مثل الاهلی بازی می‌کنم

دژآگه: حق حاج‌صفی بود که کاپیتان باشد/ برای تیم ملی هم مثل الاهلی بازی می‌کنم

آی اسپورت- اشکان دژآگه، در دیدار برابر ترکمنستان بعد از 4سال که از حضورش در تیم ملی می‌گذشت، توانست با نظر کارلوس کی‌روش برای اولین‌بار بازوبند کاپیتانی را بر بازوی خود ببندد. اشکان در این‌باره پیش از سوار شدن به اتوبوس حامل بازیکنان تیم ملی با همشهری ورزشی گفت‌وگوی کوتاهی انجام داده است...
 
خیلی‌ها فکر می‌کردند در نبود تیموریان و حسینی بازوبند به حاج‌صفی برسد؛ چطور شد تو بازوبند را بستی؟
قبل از اینکه به این سوالتان جواب بدهم باید بگویم برایم افتخاری بود که بازوبند کاپیتانی تیم ملی ایران را به بازو ببندم. بله، حق حاج‌صفی بود که بازوبند را ببندد اما با نظر کی‌روش من بازوبند را بستم و خود احسان هم در این‌باره صحبتی نکرد.
 
به هر حال نام تو هم به کلکسیون کاپیتان‌های تیم ملی ایران اضافه شد.
این برای من افتخار بزرگی است اما همه می‌دانند الان بازوبند در اختیار بازیکنانی مانند آندو تیموریان، سیدجلال حسینی، پژمان منتظری و حاج‌صفی است.
 
 اما تو در هیچ رده باشگاهی در ایران بازی نکردی و به کاپیتانی رسیدی.
در پاسخ به این سوال فقط می‌توانم بگویم این کاپیتانی حق آندو، حسینی و دیگران است. بنده هم در دیدار با ترکمنستان روز بزرگی برایم رقم خورد چراکه هم کاپیتان شدم و هم گل زدم. این فوق‌العاده است.
 
ترکمنستان را شکست دادیم و حالا مسابقه برابر گوام را پیش رو داریم.
بازی خوبی را مقابل ترکمنستان انجام دادیم و حتی توانستیم این تیم را بعد از سال‌ها شکست دهیم؛ آن‌طور که من اطلاع دارم چند سال بود ترکمنستان از ایران شکست نخورده بود؛ حتی بازی رفت هم با این تیم مساوی کردیم؛ هر چه بود با موفقیت به پایان رسید و از حالا دیگر باید به فکر بازی با گوام باشیم.
 
به نظر می‌رسد کی‌روش روی این بازی حساس‌تر است.
همه بازی‌ها حساس هستند؛ ما دیگر ضعیف در فوتبال نداریم ولی حساسیت بازی با گوام شاید به خاطر میزبانی آنها باشد. علاوه بر این متاسفانه وضعیت برخی از بازیکنان برای دیدار مقابل گوام مناسب نیست، چراکه مشکلاتی برایشان به وجود آمده که نمی‌توانند تیم ملی را همراهی کنند. بازیکنان خوبی داریم که می‌توانند جای خالی بقیه را به خوبی پر کنند؛ ان‌شاءالله بتوانیم 3امتیاز مسابقه گوام را بگیریم تا خیال‌مان بابت صعود از این مرحله راحت شود.
 
قبل از مسابقه با ترکمنستان انتقاداتی از تو شده بود که در چند بازی اخیر تیم ملی درخشان نبودی اما در باشگاهت العربی خیلی خوب بازی می‌کردی تا حدی که لقب کریستیانو رونالدو را در قطر به تو دادند و در بازی با ترکمنستان بهترین بازیکن میدان شدی...
من همیشه چه در باشگاه و چه در تیم ملی با تمام وجود بازی می‌کنم. یک زمان در بازی دچار بدشانسی می‌شوی و نمی‌توانی آن‌طور که می‌خواهی ظاهر شوی یا حتی گلزنی کنی. در مقابل، زمانی هم شرایط مثل بازی با ترکمنستان خوب پیش می‌رود. ولی آنچه می‌توانم روی آن تاکید کنم این است که برای تیم ملی همان‌طور بازی می‌کنم که در تیم العربی بازی کردم.

9411
     
آی اسپورت
2015-11-14 10:38:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر