فهرست
ملاقات اتفاقی؛ داستان دیدار کی‌روش و جباری در فرودگاه
ملاقات اتفاقی؛ داستان دیدار کی‌روش و جباری در فرودگاه

ملاقات اتفاقی؛ داستان دیدار کی‌روش و جباری در فرودگاه

آی اسپورت - پس از حدود دو سال، کارلوس کی‌روش و مجتبی جباری با هم رو در رو شدند. مجتبی جباری که فروردین ۹۳ تصمیم گرفت از تیم ملی خداحافظی کند، از زمان رفتنش، درست قبل از جام جهانی، شوکی به تیم وارد کرد. او البته به این پی برده بود که در ترکیب ۱۱ نفره تیم کارلوس برای بازی‌های جام جهانی جایی ندارد چون کارلوس برای بازی‌های سختش داشت به یک مثلث سه نفره فکر می‌کرد که فیزیکی‌تر باشند و در نهایت هم به جمع سه نفره شجاعی، دژاگه و حاج‌صفی رسید.
 او احساسش این بود که کارلوس برای بازی دفاعی به جام جهانی می‌رود و فوتبال فانتزی‌اش کمکی به تیم نمی‌کند. برای همین هم بود که با گفتن عباراتی چون «از تیم ملی می‌رود تا فضا را به بازیکنان جوان فوتبال ایران بدهد»، خیلی جدی‌تر به بازی در لیگ قطر مشغول شد. مجتبی که مثل محرم نویدکیا، یکی از افراد خاص فوتبال ایران است و آخرین بازماندگان نسل بازی‌سازهای فوتبال ملی ایران، در دو دهه گذشته، به دلیل آسیب‌دیدگی، خیلی نمی‌توانند به تمرین‌های سخت و پر فشار تن بدهند، چیزی که کارلوس کی‌روش خیلی به آن اعتقاد دارد.
 او از تیم ملی رفت و چند ماهی هم هیچ چیزی نگفت اما درست قبل از بازی ایران و قطر در جام ملت‌های آسیا در گفت‌وگو با الکاس از شیوه مربیگری کارلوس کی‌روش و سبک بازی او انتقاد کرد و گفت تیم مربی پرتغالی اصلا فوتبال بازی نمی‌کند که نیاز به یاری فانتزی مثل مجتبی جباری داشته باشد. حرف‌هایی که بازتابی بد برایش داشت.
 مجتبی که کلاً جمع‌گریز است و خیلی اهل گفت‌وگو و دیالوگ نیست و بیشتر زمانش را بیرون از ایران می‌گذراند، با سکوت بعد از انتقادها، آن اتفاق را پشت سر گذاشت و کارلوس کی‌روش، هیچ‌گاه واکنشی به گفته‌های این بازیکن نداشت اما مثلا عادل فردوسی‌پور در برنامه نقد عملکرد تیم ملی در جام ملت‌های آسیا در بین حرف‌هایش در حضور ذوالفقارنسب و علیرضا منصوریان، طعنه‌ای به مجتبی زد و گفت: «آخه فازت چیه که شب بازی تیم ملی این حرف‌ها را زدی؟!»
 پنجشنبه شب بعد از حدود دو سال مجتبی با سرمربی تیم ملی روبه‌رو شد؛ دیداری گرم و در فضایی دوستانه.  کارلوس کی‌روش با اشاره به فیزیک آماده مجتبی جباری، به او گفت: «خوشحالم که می‌بینم این‌قدر روی فرم هستی و هنوز خوب و اثرگذار بازی می‌کنی. امیدوارم همیشه موفق باشی و بتوانی فوتبالت را مثل همیشه خوب ادامه بدهی.» کارلوس که به نظر می‌رسد هنوز هم بازی‌های مجتبی را زیر نظر دارد، از بازی‌های خوب او در لیگ قطر و برای تیمش تعریف کرد. جباری هم با قدردانی از سرمربی تیم ملی گفت: «بازی‌های تیم ملی را دنبال می‌کنم و امیدوارم تیم ملی به آنچه می‌خواهد برسد.» بعد از این گفت‌وگوی صمیمی و دوستانه جباری و کی روش از هم خداحافظی کردند. تیم ملی برای بازی با گوام راهی امارات شد و مجتبی جباری هم به دنبال برنامه‌های خودش رفت.

منبع: خبر آنلاین
     
آی اسپورت
2015-11-14 12:05:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر