فهرست
عزت‌الهی: حالا حالاها باید از آندو یاد بگیرم/ با یک گل بهار نمی‌شود
عزت‌الهی: حالا حالاها باید از آندو یاد بگیرم/ با یک گل بهار نمی‌شود

عزت‌الهی: حالا حالاها باید از آندو یاد بگیرم/ با یک گل بهار نمی‌شود

آی اسپورت- سعید عزت‌اللهی، هافبک دفاعی تیم ملی توانست در دیدار برابر ترکمنستان اولین گل رسمی خود را در 19سالگی به ثمر برساند تا یکی از جوان‌ترین گلزن‌های تیم ملی باشد. سعید که در حضور پدرش نادر عزت‌اللهی موفق به گلزنی شد، در این گفت‌وگو از برنامه‌هایش می‌گوید.
 
در حضور پدرت در استادیوم، توانستی یک روز خوب را با گلزنی‌ات تجربه کنی.
بله؛ خودم هم خوشحالم که شرمنده پدرم نشدم اما گلی که زدم لطف خدا و زحمت کل تیم بود؛ آقای کی‌روش همواره اعتقاد دارد کارهای تیمی است که یک تیم را به موفقیت می‌رساند، نه کار انفرادی.
 
از شروع مسابقه هم تو و هم تیم ملی نشان دادید که با تمام قوا در میدان ظاهر شدید.
حقیقتا همین‌طور است. من خودم به‌شخصه با تمام وجود بازی کردم. حتی به خودم اجازه ندادم در دقایقی که تیم در حال حمله است یک جای زمین بایستم، دائما سعی می‌کردم هم در حملات باشم و هم کار دفاعی انجام دهم.
 
دو، سه بازی اخیری که برای تیم ملی انجام دادی باعث شده اعتمادبه‌نفس خوبی کسب کنی، این‌طور نیست؟
اگر حقیقت را بخواهید من از همان اولین‌باری که به تیم ملی دعوت شدم با اعتماد آقای کی‌روش به خودم، اعتمادبه‌نفس لازم را داشتم و الان خوشحالم که سهم کوچکی در موفقیت‌های تیم‌ملی دارم.
 
حالا بازی گوام را پیش رو داریم. فکر می‌کنی چه نتیجه‌ای کسب کنیم؟
متاسفانه به خاطر کارشکنی گوامی‌ها و همین‌طور مصدومیت‌های من به همراه 4، 5بازیکن دیگر نمی‌توانیم در کنار ملی‌پوشان باشیم، اما از پای تلویزیون با تمام وجود برای موفقیت تیم ملی دعا می‌کنم و می‌دانم می‌توانیم با یک نتیجه خوب جواب محکمی به گوامی‌ها بدهیم.
 
فکر نمی‌کنی نبود چند بازیکن در روند بازی تیم ملی تاثیرگذار باشد؟
نه، بازیکنانی که در ترکیب ثابت بازی می‌کنند با آن نفراتی که نیمکت‌نشین هستند تفاوت فنی ندارند. در این بین فقط نظر کادر فنی است که کدام بازیکن در ترکیب قرار بگیرد.
 
تو 19سال سن داری و می‌توانی تا مدت‌ها برای تیم ملی بازی کنی. خودت چطور فکر می‌کنی؟
بسیار خوشحالم در این سن به تیم ملی رسیدم؛ آن هم کنار بازیکنان بزرگی چون تیموریان که حالا حالاها باید از او چیزهای زیادی یاد بگیرم. انشاءالله بتوانم سال‌های زیادی لباس مقدس تیم ملی را برتن کنم.
 
گل تو به ترکمنستان می‌تواند سبب ثبات جایگاهت در ترکیب اصلی تیم ملی شود؟
یک گل نمی‌تواند تضمین‌کننده بازی در مسابقات آینده تیم ملی باشد. باید در رده باشگاهی و ملی این روند را ادامه بدهم و آمادگی خودم را نشان دهم. فقط خوشحالم که حتی ذره‌ای در موفقیت تیم ملی نقش داشتم و دل مردم را شاد کردم. ولی تیم ملی آن‌هم با مربیگری کی‌روش، جایی نیست که بخواهی خوب تمرین و بازی نکنی و فیکس باشی؛ باید در تمام مسابقات و تمرینات آماده باشی.

9411
     
آی اسپورت
2015-11-14 12:56:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر