فهرست
میانگین جذاب بازی‌های ملی بازیکنان تیم ملی: 16
میانگین جذاب بازی‌های ملی بازیکنان تیم ملی: 16

میانگین جذاب بازی‌های ملی بازیکنان تیم ملی: 16

آی اسپورت - تیم ملی رفته رفته جوان می‌شود و تغییر نسل را می‌توان به وضوح مشاهده کرد. بخصوص تیمی که مقابل ترکمنستان به میدان رفت و حریف را با نتیجه 3- یک شکست داد. ترکیب اصلی تیم ملی مقابل ترکمنستان، از چند حیث جالب و قابل توجه بود. در غیاب بازیکنان آسیب دیده و باتجربه تیم ملی نظیر سیدجلال حسینی، پژمان منتظری و آندرانیک تیموریان، جوان‌هایی به زمین رفتند که تعداد بازی‌های ملی شان حتی به عدد 10 هم نمی‌رسید.  6 بازیکن از 11 بازیکن ترکیب اصلی تیم ملی زیر 10 بازی ملی در کارنامه داشتند که این می‌تواند یک رکورد در فوتبال ایران باشد.
عزت پورقاز اولین بازی ملی خود را انجام می‌داد، مرتضی پورعلی گنجی در نهمین بازی ملی خود به میدان می‌رفت، رامین رضاییان ششمین بازی ملی خود را پشت سر می‌گذاشت، سعید عزت اللهی چهارمین تجربه ملی خود را سپری می‌کرد، مهدی ترابی در ششمین بازی ملی خود به میدان می‌رفت و سرانجام کاوه رضایی سومین بازی ملی خود را انجام می‌داد. این 6 بازیکن، 55 درصد از ترکیب اصلی تیم ملی را تشکیل می‌دادند. از طرفی در میان سه بازیکنی که به‌عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمدند، یک بازیکن اولین بازی ملی خود را انجام می‌داد؛ کمال کامیابی نیا که در دقایق پایانی جانشین سعید عزت اللهی شد تا او هم افتخار پوشیدن پیراهن تیم ملی را تجربه کند. اگر تعداد بازی‌های ملی بازیکنان تیم ملی مقابل ترکمنستان را جمع ببندیم به عدد 182 برای بازیکنان اصلی و 45 برای بازیکنان تعویضی می‌رسیم. در جمع تعویضی‌ها، رضا قوچان نژاد بیست و هشتمین بازی ملی‌اش را انجام می‌داد و علیرضا جهانبخش هم در شانزدهمین بازی ملی‌اش به میدان می‌رفت. کامیابی نیا نیز همانطور که اشاره شد اولین بازی ملی خود را تجربه می‌کرد. تعداد بازی‌های ملی 14 بازیکنی که مقابل ترکمنستان بازی کردند به عدد 227 می‌رسد. عددی جالب و شگفت انگیز که اگر آن را به 14 تقسیم کنیم، میانگین 16 بازی ملی برای هر بازیکن می‌رسد. این تعداد بازی ملی نشان از جوانی تیم ملی دارد. تیمی که کی‌روش رفته رفته برای جام جهانی 2018 آماده می‌کند. احسان حاجی صفی با 74 بازی ملی باتجربه‌ترین بازیکن تیم ملی در این بازی به شمار می‌رفت و پورقاز و کامیابی نیا هم کم تجربه‌ترین بازیکنان محسوب می‌شدند.
کی‌روش که بعد از پایان جام ملتها اقدام به تزریق بازیکنان جوان به ترکیب تیم ملی کرده و در این راه قلم قرمز روی باتجربه‌هایی چون امیرحسین صادقی و هاشم بیک‌زاده کشیده و البته جواد نکونام را هم دیگر کنار خود ندارد، با تلفیقی از بازیکنان جوان و اندک باقیمانده‌های نسل قبل تیم ملی سعی دارد تا تیمی آماده را راهی مسابقات مرحله بعد مقدماتی جام جهانی کند.  حضور بازیکنان جوان در ترکیب تیم ملی نشان از تغییر نسل می‌دهد. تغییر نسلی که رفته رفته در حال انجام است و هیچ بعید نیست که حتی در بازگشت بازیکنان باتجربه، همچنان شاهد حضور این بازیکنان در ترکیب اصلی باشیم.

منبع: ایران ورزشی
     
آی اسپورت
2015-11-14 13:19:02
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر