فهرست
گزارش ویژه: شیخ سلمان، اختلاف جدید کفاشیان و وزارت ورزش
گزارش ویژه: شیخ سلمان، اختلاف جدید کفاشیان و وزارت ورزش

گزارش ویژه: شیخ سلمان، اختلاف جدید کفاشیان و وزارت ورزش

آی اسپورت - به نظر می رسد انتخابات آتی فیفا برای فدراسیون فوتبال ایران حاشیه هایی به همراه خواهد داشت. علی کفاشیان دیروز در نمایشگاه مطبوعات یک بار دیگر اعلام کرد رای او در انتخابات فیفا، شیخ سلمان، رئیس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا است.  رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این‌که در انتخابات فیفا از بین پنج نامزد معرفی شده شما و فدراسیون ایران از چه کسی حمایت خواهید کرد، گفت: به نظر ما بهترین گزینه برای ریاست فیفا، شیخ‌ سلمان رییس AFC است چرا که او از خود ماست و آسیایی است. نظر ما فعلا بر روی اوست، مگر این‌که در AFC تصمیم بگیریم از شخص دیگری حمایت کنیم.»
در حالیکه علی کفاشیان هنوز به طور قطع اعلام نکرده که می خواهد برای دور بعدی انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اعلام کاندیداتوری کند یا نه، ماجرای حمایت او از شیخ سلمان، باعث شده تا اختلاف های جدی بین وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال به وجود بیاید.
کفاشیان تاکید دارد منافع فوتبال ایران و آسیا با انتخاب شیخ سلمان حفظ می شود. این در حالی است با توجه به اخباری که درباره نقش شیخ سلمان در سرکوب شیعیان و معترضان بحرینی وجود دارد خیلی ها انتخاب او را انتخاب درستی نمی دانند و حتی شنیده شده وزارت ورزش با رای دادن به شیخ سلمان مخالف است.
علیرضا اسدی در گفت و گویی قبلا گفته بود که باید منافع را باید سنجید، یک زمان ما به بلاتر رای دادیم و منافع حکم می کرد که به بلاتر رای  بدهیم و حالا منافع حکم می کند که باید به شیخ سلمان رای بدهیم. در سوی دیگر محمود اسلامیان، نایب رئیس فدراسیون فوتبال نظر دیگری در این باره دارد و می گوید فدراسیون باید برای رای دادن به شیخ سلمان تمامی جوانب را بررسی کند.چند رسانه داخلی هم در روزهای گذشته از حمایت کفاشیان از شیخ سلمان انتقاد کرده بودند و آن را مغایر با اهداف کشور دانستند.
البته قبل از تایید صلاحیت شیخ سلمان بحرینی برای فیفا، رسانه های اروپایی علیه شیخ سلمان مقالات زیادی آن هم تحت نام دشداشه خونین، نوشته بودند. اینکه شیخ سلمان در سرکوب و بازجویی ورزشکاران مخالف دولت بحرین نقش داشته است و علی کفاشیان نباید به هیچ وجه از شیخ سلمان حمایت کند. در هر حال علی کفاشیان کار خودش را می کند و به این حرفها زیاد توجهی نخواهد داشت. ضمن اینکه شنیده شده کنفدراسیون های آسیا، اروپا و آمریکای جنوبی، تصمیم دارند به صورت یک پارچه به شیخ سلمان رای می دهند و علی کفاشیان هم نمی تواند به این راحتی ها بگوید که من به شیخ سلمان رای نمی دهم. باید دید آیا کفاشیان می تواند بدون هیچ دردسری به شیخ سلمان رای بدهد؟

منبع: وبسایت برنامه 90
     
آی اسپورت
2015-11-14 15:05:56
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر