فهرست
عکس ویژه: دایی، عادل و رابطه غیرسینوسی!
عکس ویژه: دایی، عادل و رابطه غیرسینوسی!

عکس ویژه: دایی، عادل و رابطه غیرسینوسی!

آی اسپورت- معتبرترین فوتبالیست و معتبرترین چهره رسانه‌ای. شاید تا همین دو سال قبل، این القاب کافی بودند تا دوگانه علی دایی-فردوسی پور، جذاب‌ترین شب‌های نود را بسازد. در سال‌های آخر بازی علی دایی، نود تنها برنامه زنده تلویزیون بود که جسارت نقد کردن شهریار را داشت. نقدهایی که به جایِ آیتم اتوکشیده آنالیز، به جای توصیه‌های شیک فنی، از دلِ دغدغه‌های داغ مجری برنامه بیرون می آمدند. دایی در سال‌های مربیگری، همواره بر سر کارشناسی داوری با عادل اختلاف نظر داشت. حضور شهریار و تیم دانشگاه آزاد در یک تورنمنت به جای تیمِ ضنعتی شریف، اختلاف‌ها میان آن‌ها را جدی تر کرد و همان وقت ها بود که عبارتِ «رابطه سینوسی» برای توصیف آنچه میان این دو نفر می گذشت بیان شد. رابطه ای که نوسانِ زیادی داشت و هیچوقت قابل پیش بینی نبود.

در روزهای مربیگری دایی در تیم ملی، خیلی ها فردوسی پور را به مهربانی بیش از حد با دایی متهم می کردند. عادل اما انتقادهای خاص خودش را داشت. او دایی را به خاطر تلاشش برای ماجرای تعطیلی بیش از لیگ به چالش کشید و با پاسخِ تند دایی روبرو شد:«خود شما از کسایی هستید که دوست دارید تیم ملی اوت شه!». این دعواها، ادامه داشتند. یک طرف، فردوسی پور بود و دکور شلوغ نود و ارتباط های تلفنی جذاب و سرشار از حاشیه در سال های اوج برنامه تلویزیونی اش، و در طرفِ دیگر، علی دایی حضور داشت که در نهایتِ عصبانیت، همه دنیا را به تلاش برای زدن خودش متهم می کرد. آن‌ها مدام توی حرف هم می آمدند تا سرانجام، ارتباط تلفنی قطع شود. دایی حتی مدتی با نود قهر بود  و در بازگشت به خط تلفنی برنامه به فردوسی پور گفت:«عجیب غریب حرف می زنید!». 
عادل و دایی، سال‌های محافظه کاری را سپری می‌کنند. حالا دیگر خبری از بگومگوهای جذاب آن‌ها روی خط نود نیست و آن تیکی‌تاکای کلامی، جایش را به لبخند داده است. حالا دایی در صبا برنده می شود و فردوسی پور، برنامه‌اش را بدون نزدیک شدن به دعواهای روز فوتبال ایران پیش می برد. این لبخندها و این سازش، یعنی آن ها دیگر شور و حال روزهای اوج جوانی شان را ندارند. در رابطه این روزهای عادل و دایی، دیگر هیچ نشانی از موج های سینوسی نیست و همه چیز، به خطِ صافِ لبخند خلاصه می شود. خط ممتدِ بی خیالی. کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-11-14 19:46:31
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر