فهرست
حمایت از بانوان یا سناریوی تبلیغاتی؟ / داستان یک دستور
حمایت از بانوان یا سناریوی تبلیغاتی؟ / داستان یک دستور

حمایت از بانوان یا سناریوی تبلیغاتی؟ / داستان یک دستور

آی اسپورت - 1. دستورها و تصمیمات را چگونه می گیرند؟ قبل از وقوع یک حادثه یا در حین آن و حتی بعدترش؟ این بستگی دارد به اینکه چقدر برای تطبیق پیدا کردن با شرایط جدید آماده باشید. وقتی آمادگی این را داشته باشید که با شرایط جدید سازگاری پیدا کنید این آمادگی را هم پیدا می کنید که در موردشان تصمیماتی بگیرید که اثرگذار باشند. دلیل تصمیم شما و نیت پنهان یا پیدای شما صد البته از گمانه زنی های رسانه ای دور نمی ماند.
2. بحث اعزام تیم ملی فوتسال زنان به مسابقات جهانی گواتمالا نمونه ای است از نحوه مواجهه با یک بحران یا مشکل. به دلیل ضعف مفرط  در کار گروهی و بی کفایتی در انجام کاراهای ساده اداری ، فدراسیون فوتبال از گرفتن ویزای گواتمالا برای ملی پوشان فوتسال زن خودداری می کند و رییس فدراسیون فوتبال در مصاحبه ای اعلام می کند از نظر اداری فرصت لازم جهت گرفتن ویزای گواتمالا وجود نداشت! در حالی که همه رسانه ها و همچنین افکار عمومی در فضای مجازی نسبت به بی کفایتی فدراسیون و تبعیض در مورد حقوق زنان گله می کردند دفتر ریاست جمهوری با صدور بیانیه ای وارد عمل شد و از دستور رییس جمهور برای اعزام این تیم به این مسابقات خبر داد.مسولان وزارت ورزش هم در مصاحبه های خود از پیگیری این ماجرا خبر دادند تا خیال همه راحت شود که قرار است دختران طلایی ایران به مسابقات اعزام شوند.
3. مشکلات از اینجا آغاز می شوند. بعد از وعده رییس جمهور برای اعزام تیم بانوان اعلام می شود که این مسابقات جام جهانی نبوده و بلکه مسابقات جام جهانی کوچک بوده و مسابقات خیلی مهمی نبوده که رییس جمهور بخواهد خودش را وارد آن کند! یعنی اینکه مسابقات ارزش فنی بالایی نداشته. سوال اینجاست که اگر این مسابقات این ارزش را نداشته اند پس چرا فدراسیون برای حضور تیم بانوان در آن تلاش کرده؟ و از همه مهمتر اینکه از کی تا به امروز مسابقات جام جهانی کوچک که عرف است بخشی از تیم های صعود کرده به مرحله نهایی در آن شرکت می کنند مسابقات کم اهمیتی است؟ اصلا چه اهمیتی دارد که این مسابقات کم اهمیت یا پر اهمیت باشد؟ وقتی قرار بر اعزام دختران طلایی ما به این مسابقات بوده و بعد هم این اعزام به دلیل مشکلات ویزا و نه به دلیل نظر کمیته فنی یا درخواست کادر فنی برای لغو آن، با مشکل مواجه شده پس چه ایرادی دارد که دولت از دستگاه دیپلماسی بخواهد تا وارد این پرونده شود؟
4. رییس جمهور متهم می شود که از این قضیه برای خودش سواستفاده تبلیغاتی کرده. کدام بخش خدمت رسانی به مردم این قابلیت را ندارد؟ اگر دولت امروز برای شما یک خط متروی ویژه بزند یا مشکل روادید با تعدادی از کشورها را برطرف کند یا قیمت کالایی را پایین بیاورد یا تورم را کنترل کند یا بخواهد به درخواست مردم به باشگاه های پرطرفدار وام های کم بهره بدهد یا مسکن مهر یا اجتماعی بزند یا هر کار دیگری را به سرانجام برساند ، می توان متهمش کرد به بهره برداری تبلیغاتی. منتهی سواستفاده های تبلیغاتی برنامه ریزی شده ، مشخصاتی دارند که شامل این پرونده نمی شود. نا توانی در گرفتن ویزا و یک دستور دولتی برای ورود وزارت امور خارجه یا تلاش بخش بین الملل وزارت ورزش برای حل مشکل را نباید به سواستفاده تبلیغاتی تعبیر کرد.
5. موج های میلی ایرانیان دربخش افکار عمومی همیشه متغیر است. ما مردمانی هستیم که از عدم توانایی فدراسیون برای اعزام تیم ملی بانوان به مسابقات گواتمالا انتقاد می کنیم ولی وقتی رییس جمهور دستور پیگیری می دهد می گوییم دنبال تبلیغات است! چه ایرادی دارد بدانیم رییس جمهور به بهانه تبلیغات هم که شده برای تیم بانوان کار مفیدی انجام بدهد؟ اگر قرار بر انگ زدن باشد که دولت ها هر آنچه انجام می دهند و در موردش اطلاع رسانی می کنند قابلیت این را دارد که به تلاش برای اثرگذاری روی افکار عمومی متهم شود.
6. بحث انتخابات مجلس هم هست. بحث کرسی های سی درصدی بانوان در مجلس هم البته هست. بحث های اینچنینی همیشه هست. بحث تلاش دولت برای حفظ سرمایه و اعتماد اجتماعی در حوزه ورزش از طریق حفط کارلوس کروش ، واکنش نشان دادن به داوری های بودار علیه پرسپولیس و اعزام تیم بانوان هم هست. دولت می کوشد در حوزه ورزش هزینه بیشتری پرداخت نکند. دولت می کوشد تا در حوزه ورزش افکار عمومی را راضی و آرام نگه دارد.غیر از اینکه این کارکرد دولت است و اصولا هر دولت عاقلی در هر جا همین کار را انجام می دهد ، دیگر حرفی برای گفتن نمی ماند.


هومن جعفری / تماشاگران امروز
  ۱  
آی اسپورت
2015-11-15 16:03:25
نظر دهید

۱ نظر
میم. کاف
يكشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴، ۱۷:۲۷
جناب جعفری عزیز خودتان را به خواب زده اید.
مساله بانوان آن هم ورزش بانوان آن هم فوتبال بانوان که تلویزیون از پخش لانگ شات ایشان نیز ابا دارد را با افتتاح مترو و رفع تورم و صدور روادید مقایسه می کنید...!!!!؟؟؟؟؟
بخش بسیار مهمی از مطالبات رای دهندگان به جناب روحانی مربوط است به شعارهایی که ایشان در راستای رفع موانع حقوق(دقت کنید : حقوق) اولیه شهروندی است وگرنه مذاکرات با غرب و رفع تحریمها و کنترل تورم و مسایلی که مزاح کرده اید در نوشتارتان را هریک از دیگر عزیزان غیر از جلیلی هم که رییس جمهور می شدند کم و زیاد حل می کردند...

اتفاقن حرف برای گفتن زیاد است جناب جعفری...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر