فهرست
بررسی آماری بازیکنان ایران و گوام‎‏‎‏؛  یک‌ستاره مقابل ایران
بررسی آماری بازیکنان ایران و گوام‎‏‎‏؛ یک‌ستاره مقابل ایران

بررسی آماری بازیکنان ایران و گوام‎‏‎‏؛ یک‌ستاره مقابل ایران

آی‌اسپورت- چند آمار از بازیکنان ایران و گوام را مورد مقایسه قرار دادیم. حالا ایران به خاطر پوست‌اندازی که داشته از لحاظ آماری دیگر خیلی از حریف سر نیست. کمال کامیابی‌نیا و کاوه رضایی دو بازیکنی هستند که با وجود فاصله از دفاع و دروازه‌بان، هنوز طعم زدن گل در تیم ملی بزرگسالان را نچشیده‌اند. سایر آمار‌ها را می‌خوانید.
 
 
گلِ ملی: 53 به 31


ده بازیکن از ایران در لیست بازی مقابل گوام حضور دارند که سابقه گل ملی دارند. کمال کامیابی‌نیا و کاوه رضایی دو بازیکنی هستند که با وجود فاصله از دفاع و دروازه‌بان، هنوز طعم زدن گل در تیم ملی بزرگسالان را نچشیده‌اند و سایر بازیکنان موفق به زدن گل شده‌اند. پورعلی گنجی (2گل)، ترابی (3گل)، شجاعی (6گل)، جهانبخش، امیری، دژآگه (6گل)، آندو (9گل)، انصاری‌فرد (9گل)، طارمی (3گل)، قوچان‌نژاد (13 گل).
تیم ملی گوام هم برای دیدار مقابل ایران از هشت بازیکنی بهره می‌برد که سابقه گل ملی در کارنامه دارند. هفت بازیکن مجموعا 14 گل زده‌‎اند و ستاره این تیم به تنهایی هفده گل زد تا کمی آمار را برای این کشور بهبود دهد. نیکلا، مک‌دونالد، ماریانو (2گل)، گِی (4 گل)، نیکلا (2گل)، ناپوتی (3 گل)، مالکام، کانلیفه (17گل).
 
 
 
ستاره: از گوام تا گوام


جالب است برای کشوری که هنوز به ایران گلی نزده و در دو بازی 25 بار مقابل ایران دروازه‌اش باز شد، ستاره بازی را به نام خود ثبت کند. کانلیفه مهاجم گوام در 37 بازی ملی‌اش، هفده گل زده. این بهترین آمار گل‌زنی در بین بازیکنان این دیدار است. کاپیتانِ گوام در 153 مسابقه باشگاهی هم 124 گل زده. او در تیم قهرمان فصل گذشته کشورش یعنی راورس توپ می‌زند که همراه این تیم به جام باشگاه‌های آسیا هم رسید. پس از او نوبت به رضا قوچان‌نژادی می‌رسد که سیزده گل ملی‌اش را در بیست و هشت بازی به ثمر رسانده.
 


بازی ملی: کاپیتان شیرِ


مجموع دیدارهای ملی بازیکنان ایران به 387 مسابقه می‌رسد. در بین بازیکنان دو تیم، آندرانیک تیموریان بهترین آمار را دارد. او فقط چهار بازی لازم دارد تا به باشگاه صدتایی‌ها برسد. در گوام باز هم آمار از آن کانلیفه است. شماره ده این تیم سابقه 37 بازی ملی در کارنامه دارد که پرسابقه‌ترین بازیکن گوامی‌ها است. مجموع بازی‌های ملی بازیکنان این تیم به عدد 267 رسیده است.
 


کدخبر: 9407
     
آی اسپورت
2015-11-15 17:36:45
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر