فهرست
ناکامی مادرید: گل نمی‌زنند، راحت گل می‌خورند
ناکامی مادرید: گل نمی‌زنند، راحت گل می‌خورند

ناکامی مادرید: گل نمی‌زنند، راحت گل می‌خورند

آی اسپورت- تنها 5 هفته از بازی‌های لالیگا گذشته است، اما تا همینجا رئال مادرید 7 امتیاز از بارسلونا، رقیب دیرینه و صدرنشین جدول رده‌بندی پیش افتاده است. همین یک ماه پیش بود که همه فکر می‌کردند با تابستان نقل و انتقالاتی که بارسلونا گذرانده، رئال مادرید این فصل هم به راحتی قهرمان خواهد شد و بارسا توان ایجاد مزاحمت برای این تیم قدرتمند را ندارد. پس چه مشکلی پیش آمده است؟ در زیر به نکاتی درباره ناکامی‌های اخیر سفیدپوشان اشاره می‌کنم،

ناتوانی در گلزنی

این که لیونل مسی در رقابت‌های لالیگا تا اینجای کار به همان اندازه گل زده که کل تیم رئال مادرید زده، دو موضوع را ثابت می‌کند. اول این که ستاره آرژانتینی این فصل شدیدا در اوج است و دوم این که رئال مادرید این فصل شدیدا افت کرده است. این تیم در شرایطی که تنها یک بازی با شکستن رکورد سانتوس که زدن گل در 73 بازی متوالی بود، فاصله داشت، موفق نشد در خانه دروازه بتیس را باز کند، آن هم با وجود 27 شوتی که به سمت دروازه حریف زد و با وجود بازگشت رئال به ترکیب اصلی تیم.

استرس و فشار سانتیاگو برنابئو

همان طور که ایسکو هم بعد از بازی گفت، اگر رئال مادرید موفق نشود به گلی زودهنگام دست پیدا کند، استرس و عصبانیت کم‌کم بر آن‌ها غلبه می‌کند. شاید دلیلش ناکامی‌های اخیر شاگردان زیدان مقابل چشمان هواداران خودی است، شاید هم به خاطر انگیزه اضافه‌ای که بازیکنان حریف در دیدار مقابل رئال مادرید پیدا می‌کنند. به هر حال رئال در ورزشگاه خانگی ناکام است. هر نشانه‌ای از عصبی بودن روی سکوها به تیم هم انتقال پیدا می‌کند.

تصمیمات زیدان

شکی در این نیست که زیدان توانایی داشته که توانسته در مدت یک سال و نیم حضور در رئال مادرید 7 عنوان و جام کسب کند، اما در این هم شکی نیست که برخی از تصمیماتی که او گرفته باعث شده تیمش تاوان بدهد و حالا 7 امتیاز با بارسلونا فاصله داشته باشد. برای مثال در بازی مقابل بتیس او ایسکو را بیرون آورد تا آسنسیو را وارد زمین کند و درست زمانی این کار را کرد که بازیکن 22 ساله تازه ریتم درست بازی را پیدا کرده بود. همچنین تصمیم بدتر او این بود که وقتی 20 دقیقه به پایان بازی مانده بود او لوکاکو را بیرون آورد. در دیدار مقابل لوانته هم او مانند همیشه از سیستم چرخشی استفاده کرد، اما از سیستمی استفاده کرد که اصلا منطقی به نظر نمی‌آمد.

عصبانیت از داوران

این تیم مدام از داوران گله کرده و به عملکرد آن‌ها اعتراض کرده است. این اعتراضات بعد از محرومیت 5 جلسه‌ای رونالدو، کارت قرمز راموس و امثال این‌ها بیشتر شد. در دیدار مقابل بتیس هم هر بار بازیکنان حریف سعی می‎کردند وقت تلف کنند رئالی‌ها عصبی می‎‌شدند و شدیدا به داور بازی اعتراض می‎کردند.

مصدومیت‌ها

یکی از دلایل جدی ضعف رئال در شروع بازی‌های فصل این بوده که این تیم مصدومان زیادی داشته است. مارسلو آخرین بازیکنی است که مصدوم شده و نامش به لیست طولانی مصدومان رئال مادرید اضافه شده است. تئو هرناندس، کریم بنزما، متیو کوواچیچ، خسوس وایخو و رافائل واران دیگر مصدومان این تیم هستند.

افت بعد از سوپرکاپ‌ها

با شکست دادن بارسا با نتیجه مجموع 5 بر یک در سوپرکاپ اسپانیا، شاید بتوان گفت رئال کمی مغرور شده است. بعضی از بازیکنان آن طور که از آن‌ها انتظار می‌رود خوب عمل نمی‌کنند و عجیب و جالب اینجاست که تنها یک ماه از آن زمان گذشته است.

عادت گل خوردن

تنها 5 بازی از بازی‌های فصل گذشته و رئال مادرید تا اینجا 5 گل خورده است. از بعد از برد در اولین بازی فصل مقابل دپورتیوو لاکرونیا این تیم نتوانسته هیچ کلین شیتی داشته باشد و این یکی از مشکلات مهم رئال مادرید شده است.

۱    
آی اسپورت
2017-09-22 09:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر