فهرست
یک خاطره از بازی رفت؛ گوام چگونه بیرانوند را آنالیز کرد؟
یک خاطره از بازی رفت؛ گوام چگونه بیرانوند را آنالیز کرد؟

یک خاطره از بازی رفت؛ گوام چگونه بیرانوند را آنالیز کرد؟

آی اسپورت- در بازی رفت ایران مقابل گوام، دروازه‌بان اصلی تیم ملی علیرضا بیرانوند بود که بعد از مدت‌ها درون دروازه سفیدپوشان ایستاد. از قضا، ماجراهای او با باشگاه نفت و علیرضا منصوریان هم دقیقا بعد از همان بازی اتفاق افتاد و بیرانوند از وقتی به اردوی نفت برگشت دیگر نتوانست جایگاهش را از شیخ‌ویسی پس بگیرد. درباره ماجراهایی که در آن روز رخ داد حرف و حدیث‌های جالبی وجود دارد.
هیچکس به طور دقیق نفهمید علیرضا بیرانوند چگونه ناگهان تبدیل به بازیکنِ مغضوبِ منصوریان شد و جایگاهش را در نفت تهران از دست داد. اما می‌گویند برخورد نامناسب بیرانوند و غرور او در تقابل با سرمربی تیمش نقش بسیار زیادی در این ماجرا ایفا کرده است. بیرانوند یک بازی ملی 90دقیقه‌ای را پشت سر گذاشته بود و مهم‌تر این‌که این اتفاق در حضور علیرضا حقیقی برای او رخ داد. بر همین اساس، شاید او فکر می‌کرد اطمینانِ کارلوس کی‌روش از روی حقیقی برداشته و به سمت او متمایل شده است.
آنها که در آن روزها به تیم ملی و بازیکنانش نزدیک‌تر بودند، از برخوردهای خاص بیرانوند و حس و حال عجیبی که او در آن روزها پیدا کرده بود روایت‌های جالبی دارند. می‌گویند بعد از دیدار با گوام، اعتماد به نفس بیرانوند ناگهان به طرز چشمگیری بالا رفته بود. حتی از قول او نقل می‌کنند که بعد از بازی مدعی شده بود مربیان گوام چون از توانایی‌های ویژه او و پرتاب‌های بلندش با دست آگاهی داشتند به مدافعان خود تاکید کرده بودند هنگام حملات گوام در زمین خودی بمانند تا با پرتاب‌های بلند بیرانوند اسیر ضدحملات ایران نشوند!
گویا ملی‌پوشان ایران هم در شکل گرفتن این ادعای جالب نقش قابل توجهی داشته‌اند. راست و دروغ ماجرا به گردن راوی، گویا یکی از بازیکنان باتجربه و قدیمی تیم ملی که سابقه بازی در تیم‌های خارجی را هم دارد به بیرانوند گفته بود: «من چون به زبان انگلیسی آشنا هستم متوجه می‌شوم. گوامی‌ها در زمین دائما به همدیگر می‌گویند مراقب پرتاب‌های گلر ایران باشید!» ظاهرا ابتکار قدیمی‌های تیم ملی در سر کار گذاشتن بیرانوند، به اضافه ذوق‌زدگی و خوش‌باوری این دروازه‌بان لرستانی باعث خلق اتفاقات و صحبت‌های جالبی بعد از این بازی شده بود.
علیرضا بیرانوند بعد از خلق یک کلین‌شیت در مقابل گوام و البته پشت سر گذاشتن چنین ماجراهایی با توپ پر به باشگاهش برگشت. پس بیرون ماندن از ترکیب اصلی را تاب نیاورد و با علیرضا منصوریان زاویه پیدا کرد.
او که بعد از آن بازی، دیگر در هیچ مسابقه رسمی حاضر نبوده این بار هم با تیم ملی در سفر گوام همراه است. آیا بیرانوند در غیاب حقیقی، فرصت بازی مقابل گوام را به دست می‌آورد؟ آیا باز هم آنالیزورهای تیم گوام به دو سه بازیکن تاکید کرده‌اند در زمین خودی بمانند تا مراقب پرتاب‌های بلند او باشند؟!


بهروز مسائلی/ آی اسپورت

9411
  ۴  
آی اسپورت
2015-11-15 18:57:39
نظر دهید

۴ نظر
-
يكشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴، ۱۹:۵۸
عالی بود بیچاره دهاتی
شاهین
دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴، ۰۴:۲۱
مهم نیست دهاتی باشی یا شهری
مهم اینه مجهز به سلاح ادب باشی
مهم اینه حقارت خودت را با تصور تخریب دیگران زنده نکنی...
مهم چیزی هست که باید داشته باشی و نداری آقایی که بیرانوند را دهاتی بیچاره خطاب کردی !
بهزاد
دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴، ۱۲:۴۹
به نظر من مهمتر از شهری بودن اینه که آدم شعور داشته باشه و فرقی بین خودش که شهریه و دیگری که دهاتیه نبینه
رحیم،ایذه
دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴، ۱۳:۰۰
مرسی آقا شاهین، جوابت عالی بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر