فهرست
گوچی: دوباره نجات‌دهنده تیم ملی می‌شوم/ دلم برای مردم تنگ شده بود
گوچی: دوباره نجات‌دهنده تیم ملی می‌شوم/ دلم برای مردم تنگ شده بود

گوچی: دوباره نجات‌دهنده تیم ملی می‌شوم/ دلم برای مردم تنگ شده بود

آی اسپورت- بعد از مدتی مصدومیت و دوری از تیم ملی، رضا قوچان‌نژاد در دیدار برابر ترکمنستان بازگشت خوبی به تیم ملی داشت و حالا هم همراه با دیگر ملی‌پوشان ایران در گوام به سر می‌برد. گلزن خاطره‌ساز تیم ملی در استانه دیدار با گوام گفتگویی انجام داده که این گفتگو را به نقل از روزنامه همشهری ورزشی می‌خوانید.
 
از اوضاع تیم ملی چه خبر؟
خدا را شکر همه چیز خوب است و تیم در حال آمادگی است تا بتوانیم در دیدار برابر گوام با ارائه یک بازی خوب و حساب شده به میدان برویم و با سه امتیاز بازی در ادامه راه با خیال راحت مسابقات انتخابی جام جهانی را دنبال کنیم.
 
البته گوام نشان داده که تیم دست و پا بسته‌ای نیست.
قطعا همین‌طور است و این نشان می‌دهد که تمام تیم‌ها در حال پیشرفت هستند و دیگر این‌طور نیست که به یک تیم بشود گل‌های زیادی زد و از پیش برنده بود و این در مورد تیم ملی گوام هم صدق می‌کند و اگر بخواهیم این تیم را دست‌کم بگیریم مطمئن هستم که به مشکل برخواهیم خورد و باید در دیدار برابر این تیم با تمرکز بازی کنیم تا در ادامه با مشکل مواجه نشویم.
 
با توجه به مسافت زیادی که تا گوام طی کردید آیا خستگی سفر از تن‌تان خارج شد؟
واقعا سفر بسیار طولانی و خسته‌کننده‌ای بود ای‌کاش این اجازه را به ما می‌دادند که با هواپیمای اختصاصی به گوام سفر کنیم و این همه مسیر را تا کشور گوام طی نمی‌کردیم که آن‌قدر خسته شویم. تمام مسیری که طی کردیم یک طرف، توقف‌هایی که بابت ترانزیت داشتیم هم یک طرف که کلی ما را خسته کرد اما چاره‌ای نیست و باید با این موضوع کنار بیاییم و با وجود خستگی به میدان برویم.
 
کلی بازیکن هم به خاطر دریافت نکردن ویزا نتوانستند تیم ملی را همراهی کنند.
بله و ای‌کاش کشور گوام همکاری بیشتری با تیم ملی می‌کرد و رسم میهمان‌نوازی را به‌جا می‌آورد اما همان‌طور که گفتم چاره‌ای نیست و باید با این وضعیت کنار بیاییم و تلاش کنیم تا با یک بازی حساب‌شده گوام را شکست دهیم البته در همین بازی برابر ترکمنستان کی‌روش بیشتر به جوانان بازی داد و دیدید که چطور همین جوانان بااستعداد تیم کار را درآوردند و چه فوتبال قابل قبولی را در دیدار برابر ترکمستان ارائه کردند و مطمئن هستم که می‌توانند جای خالی بازیکنان باتجربه تیم را به خوبی پر کنند.
 
گویا از وضعیت چمن هم ناراضی هستید؟
در این مورد چیزی نگویم بهتر است؛ باور کنید وضعیت چمن زمین افتضاح است و نمی‌دانم خود گوام چگونه در این زمین فوتبال بازی می‌کند چه برسد به ما که بعد از یکی، دو جلسه تمرین باید در این زمین به میدان برویم.
 
حالا به خودت می‌رسیم؛ بعد از پشت سر گذاشتن مصدومیت دوباره در ترکیب تیم ملی به میدان رفتی.
بله و بسیار خوشحالم که اولین ورودم بعد از مصدومیت به ترکیب بازی در ورزشگاه آزادی بود و مردم من را باز هم شرمنده خودشان کردند و باید بگویم دلم واقعا برای مردم تنگ شده بود؛ ای‌کاش می‌توانستم در این بازی گل بزنم تا از خجالت آنها دربیایم.
 
قبل از مصدومیت کمتر در ترکیب تیم ملی به میدان می‌رفتی؛ دلیلش چیست؟
به نظرم این موضوع به خاطر صلاحدید کی‌روش است و او تصمیم می‌گیرد که کدام بازیکنان به میدان بروند و من هم هر بار که در ترکیب تیم ملی به میدان رفته‌ام تلاش کرده‌ام تمام نیرو وتمرکزم را برای موفقیت تیم ملی کشورم بگذارم.
 
هواداران به نوعی تو را نجات‌بخش تیم ملی می‌دانند به نظرت می‌توانی این روند را ادامه بدهی؟
من تمام تلاشم را انجام می‌دهم و امیدوارم بتوانم باز هم برای تیم ملی کشورم گل بزنم و نجات‌بخش تیم ملی باشم.
 
در چارلتون بعد از تعویض سرمربی تیم دوباره به ترکیب تیم رسیدی و توانستی گلزنی هم بکنی.
بله؛ در زمان لوژان شرایط خوبی در چارلتون نداشتم اما با روی کار آمدن کارل فری توانستم دوباره برای چارلتون بازی کنم و گلزنی هم بکنم و امیدوارم همین روند را بتوانم ادامه بدهم و در حال حاضر در چارلتون خوشحال هستم.


9411
    
     
آی اسپورت
2015-11-16 10:23:58
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر