فهرست
گزارش؛ برنده‌ها و بازنده‌های اخراج امری
گزارش؛ برنده‌ها و بازنده‌های اخراج امری

گزارش؛ برنده‌ها و بازنده‌های اخراج امری

آی اسپورت - ساعاتی پیش خبر برکناری اونای امری از سمت مربیگری آرسنال منتشر شد و بدین ترتیب این سرمربی اسپانیایی روز جمعه رسما از این باشگاه لندنی جدا شد. او که دو سال پیش هدایت این تیم را در دست گرفته بود، به دلیل نتایج ضعیفی که تیمش در دومین فصل حضور او در لندن کسب کرد، و به ویژه روند ۷ بازی متوالی بدون برد از سمتش برکنار شد. حالا فردی لیونبرگ، دستیار امری در آرسنال به صورت موقت هدایت تیم را در دست خواهد گرفت وسران این باشگاه لندنی به دنبال یافتن گزینه ای مناسب برای جانشینی امری خواهند بود. دراین میان و با برکناری اونای امری برخی از بازیکنان آرسنال حسابی از این اتفاق سود خواهند برد و این اتفاق به ضرر برخی دیگر از بازیکنان این تیم خواهد شد. در این گزارش قصد داریم به تفکیک درمورد بازیکنانی که از اخراج امری سود خواهند برد و بازیکنانی که از برکناری این سرمربی اسپانیایی متضررر می شوند صحبت کنیم:

کسانی که از اخراج امری سود می برند: اوزیل، اوبامیانگ، ژاکا و موستافی

با جدایی امری از آرسنال، دو بازیکن هستند که می توانند مجددا برای بازگشت به ترکیب اصلی آرسنال امیدوار بشوند: موستافی و مسوت اوزیل. اوزیل چند سال پیش در قالب یک ستاره به آرسنال پیوست ولی در فصول اخیر حسابی دچار افت شده و جایگاهش در ترکیب اصلی تیم به خطر افتاده است. خیلی ها اوزیل را یکی از بهترین بازیکنان رختکن تیم می دانند و حالا اوزیل این فرصت را خواهد داشت تا زیرنظر سرمربی جدید تیمش برای بازگشت به ترکیب اصلی تلاش کند. موستافی هم شرایط مشابهی دارد. چرا که امری در هفته های اخیر بارها به صورت علنی و در خلوت، از او خواسته بود تا تیم را ترک کند.

اوبامیانگ و گرانیت ژاکا هم در لیست این افراد هستند. اوبامیانگ برترین گلزن تیم، کاپیتان شماره یک آرسنال و بازیکنی است که بیشترین دقایق را برای تیم بازی کرده ولی او بارها نارضایتی اش را از همکاری با امری در شبکه های اجتماعی نشان داده بود. لاکازت هم شرایطی مشابه او را دارد.

گرانیت ژاکای سوئیسی هم از این اتفاق خوشحال خواهد شد. او چندی پیش و در پی درگیری اش با هواداران آرسنال بازوبند کاپیتانی تیم را از دست داد و البته امری علنا در صحبتهایش از او دفاع می کرد ولی در رختکن علیه ژاکا موضع گرفته و  ازاو می خواست تا از هواداران عذرخواهی کند.  حالا او هم امیدوار است تا با روی کار آمدن یک سرمربی جدید در آرسنال اوضاع برایش بهتر شود. نیکلاس په په هم از این اتفاق سود خواهد برد. اگرچه امری به او اعتماد داشت و دقایق هم به گرانترین خرید تابستانی آرسنال بازی داده بود ولی او زیر نظر امری به جایگاه مدنظرش درترکیب اصلی نرسیده بود. حالا او زیرنظر سرمربی جدید تیم کار را از صفر شروع خواهد کرد وامیدوار خواهد بود تا اوضاع برایش بهتر شود.

کسانی که از اخراج امری متضرر شدند: گوندوزی، ویلاک و مارتینلی

در بین کسانی که از اخراج امری متضرر شدند، می توان از جوانترهای آرسنال نام برد. گوندوزی یکی از بازیکنانی بود که تا پیش از این چندان شناخته شده نبود ولی اونای امری در شرایط مختلف از حضور او در آرسنال بهره برد و باعث شد تا او بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.  امسال گابریل مارتینلی و ویلاک، دیگر بازیکنانی بودند که امری آنها را کشف کرد. جو ویلاک بازیکن جدید آرسنال دراین فصل بود که از تیم پایه ای این باشگاه به تیم اصلی رسید و پاسخ اعتماد امری را با زدن ۴ گل داد. حالا تک تک بازیکنان آرسنال به دنبال آن خواهند بود تا بتوانند با اثبات توانایی هایشان خودشان را به ترکیب اصلی تیم برسانند.

 

 

۳    
آی اسپورت
2019-11-30 01:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر