فهرست
پروین: دم کی‌روش گرم، تیم ملی داشت پیر می‌شد
پروین: دم کی‌روش گرم، تیم ملی داشت پیر می‌شد

پروین: دم کی‌روش گرم، تیم ملی داشت پیر می‌شد

آی اسپورت- علی پروین هر چقدر هم که از مرکز تصمیم‌گیری برای فوتبال دور شده باشد، باز حرف‌ها و نظراتش شنیدنی است. او امروز با روزنامه همشهری ورزشی گپ کوتاهی زده است. درباره بازگشت دادگان به فوتبال، درباره کی‌روش و تیم ملی، و درباره پیروزی مقابل ترکمنستان که البته علی‌آقا مسابقه را ندیده است!

آقای دادگان از اینکه شما و برخی دیگر از پیشکسوتان از او برای حضورش در انتخابات فدراسیون فوتبال حمایت کردید خوشحال بود و تشکر می‌کرد.
ان‌شاءالله دادگان برای انتخابات ریاست فدراسیون بیاید خیلی خوب می‌شود، حداقل یک‌خرده از مشکلات را حل می‌کند. اینکه کل مشکلات فوتبال را حل کند زمان می‌برد اما با در دست گرفتن کار در همان ابتدا یک مقدار از مشکلات را برطرف می‌کند تا برای چند سال بعد هم با یک برنامه‌ریزی مشکلات کمتر و کمتر شود.
 
در صورت حضور محمد دادگان در انتخابات فدراسیون فوتبال و حتی انتخابش، او را کمک می‌کنید؟
بله، حتما کمکش می‌کنم. اول بیاید، بعد کمکی خواست در خدمتم. در کل باید ببینیم چه می‌شود.
 
بازی تیم ملی مقابل ترکمنستان را دیدید؟
نه، متاسفانه ندیدم اما می‌دانم 3 بر یک پیروز شدند.
 
به نظرتان پیروزی ارزشمندی بود؟
بازی مقابل تیم‌هایی مانند ترکمنستان و گوام حکم بازی‌های تدارکاتی را دارد، اصل مرحله بعد است که مسابقات سختی پیش رو خواهیم داشت.
 
شما هم قبول دارید این دوره صعود به جام‌جهانی از دوره قبل سخت‌تر است؟
صعود به جام‌جهانی2016 که سخت است اما من می‌گویم در همه دوره‌ها رفتن به جام‌جهانی سخت است. همه تیم‌های آسیایی که به مرحله دوم مقدماتی جام‌جهانی صعود می‌کنند خوب هستند و برای اینکه بتوانیم به جام‌جهانی برویم باید خیلی تلاش کنیم. بعضی‌ها می‌خواهند صعود به جام‌جهانی را کم‌اهمیت جلوه بدهند اما صعود به جام‌جهانی باعث پیشرفت فوتبالمان می‌شود و در کنارش هم بازیکنان به فوتبال اروپا راه پیدا می‌کنند. این یک حسن محسوب می‌شود که چندبازیکن ایرانی به اروپا بروند.
 
در مورد اختلافات اخیری که بین اسدی و کی‌روش به وجود آمده چه صحبتی دارید؟ به نظر کی‌روش مظلوم واقع شده است.
آرزوی همه است که تیم ملی نتیجه بگیرد. اگر تیم ملی نتیجه بگیرد مردم خوشحال می‌شوند و فوتبال هم پیشرفت می‌کند. باید این دعوا و مرافعه را کنار بگذارند تا تیم ملی راحت کار کند. همیشه تیم ملی در اولویت بوده و متعلق به 80میلیون ایرانی است. ان‌شاءالله دست به دست هم دهیم تا تیم ملی به جام‌جهانی برود. افتخار این صعود نصیب همه ما می‌شود.
 
الان به طور تلویحی شاهد حمایت شما از کارلوس کی‌روش هم هستیم، این‌طور نیست؟
کی‌روش الان دست به جوانگرایی در تیم ملی زده که کار خوبی است. وقتی شنیدم در دیدار برابر ترکمنستان به یک مشت جوان بازی داده خوشحال شدم. تیم ملی داشت پیر می‌شد. امیدوارم این جوانان جوابگوی انتظارات باشند و جواب اعتماد مربیان‌شان را بدهند.

9411
     
آی اسپورت
2015-11-16 16:06:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر