فهرست
گزارش روز: تیم کی‌روش و قصه‌های جزیره
گزارش روز: تیم کی‌روش و قصه‌های جزیره

گزارش روز: تیم کی‌روش و قصه‌های جزیره

آی اسپورت- در حاشیه غربی اقیانوس آرام، در راه زیبای هاوایی به فیلیپین، در منطقه میکرونری، گوام آنجاست. جزیره ای با تاریخِ تهاجم و شکنجه. با خاطره تلخ وقتی که ژاپنی های تصرف کننده پرل هاربر، نقش قصاب را در جزیره بر عهده گرفته بودند. با تجربه وقتی که آمریکا وارد شد و اسم حمله های دوباره، اسم اشک و خون و صدای گلوله را گذاشت:«روز آزادی!».

از گوام، قاب های حیرت انگیزی روی اینترنت موجود است. آن چنان که باورشان نکنی. آن طور فکر کنی به تاثیر فتوشاپ در بازیِ رنگ ها. که خیال کنی محال است این زیبایی کودکانه، این ترسیم ظرافت آلود، واقعی باشد. گوام، یکی از بهشت‌های توریستی دنیاست. با هتل هیلتون(به اسم دقت کنید)، با همه چشم اندازهای باورنکردنی. در جزیره 160 هزار نفری اما در این سال ها چیزی کم بوده. چیزی که آن جا دارند به اضافه کردن‌اش فکر می کنند. به اضافه کردن چاشنی فوتبال، به زندگی.

در جزیره کوچک مستعمره آمریکا، هتل ها شیک اند و زیبایی ها فراوان. شرایط میزبانی فوتبالی اما در نقطه صفر است. هیچ خبری از بدیهی ترین امکانات فوتبالی نیست. رختکن ها، کمد ندارند و زمین، ضعیف ترین نوع چمن مصنوعی است. ستاره ها برای حفظ شدن از تابش مستقیم آفتاب، باید با واکسِ زیر چشم بازی کنند و میزبان برای افزایش ظرفیت ورزشگاه، از میزهایی در اطراف زمین استفاده می برد که سال هاست در بدترین مدارس ایرا هم منسوخ شده اند. این میزبانی شاید، صبح فردا برای کی روش و بچه ها دردسرساز باشد اما بیشتر از آن، آرزوهای دور و دراز گری وایت را نشدنی جلوه می دهد. آن ها برای تحقق رویاها، باید در درجه اول شرایط فوتبال در جزیره را متحول کنند. تحولی که از همین جزئیات ساده آغاز می شود. 


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-11-16 16:37:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر