فهرست
کاریکاتوریست سایت گل: کریمی اسطوره است،عادل را نمی‌شناسم
کاریکاتوریست سایت گل: کریمی اسطوره است،عادل را نمی‌شناسم

کاریکاتوریست سایت گل: کریمی اسطوره است،عادل را نمی‌شناسم

آی اسپورت- کارتونیست سایت معروف گل است و ستون کارتون روز را اداره می‌کند. کارهای ماندگار و جالبی دارد و به ادعای خودش حتما در کارتون هایش یک نکته جالب و خنده دار را لحاظ می کند. اولین بار که کاریکاتوری از عادل فردوسی‌پور را کشید از آشنایی‌اش با فوتبال ایران خبر داد، اما با کارتون علی کریمی به مناسبت روز تولدش میان ایرانی‌ها مشهور شد. حالا که توضیحات فارسی را نیز به کارهایش اضافه کرده، این سوال را در ذهن مخاطب ایرانی متبادر کرده است که عمر مومنی کیست و چقدر از فوتبال ایران می‌داند. بخشی از مصاحبه اختصاصی خبرنگار بانک ورزش با این کارتونیست جوان و موفق را در زیر می خوانید:
چطور شد که تصویرعلی کریمی را کشیدی؟
من از قبل ایده کارتون "روز تولد ستاره های جهان " را داشتم. کارهای من اغلب مربوط به وقایع روز و فوتبالیست‌های بزرگ دنیاست،به همین دلیل روز تولد فرصت خوبی است تا از این ستاره‌ها یادی کنم. درباره علی کریمی هم وقتی متوجه شدم فالوئرهای ایرانی زیادی دارم،می خواستم برایشان کاری انجام دهم. علی کریمی هم که اسطوره آسیاست. فکر کردم چه فرصتی بهتر از این؟ به همین دلیل کارتونی از او کشیدم.
و کاریکاتور عادل فردوسی پور؟ آیا او را می شناسی؟
به شخصه عادل فردوسی پور را نمی‌شناسم، اما دوستانی در ایران دارم که به من گفتند که عادل فردوسی پور کارهایت را می‌پسندد. آنها به من گفتند که عادل فرد بزرگی در ورزش ایران است و با برنامه‌اش با فساد در فوتبال مبارزه می‌کند. به همین دلیل ازمن خواستند که کارتونی از او بکشم.
اخیرا برای کارتون هایت توضیح فارسی هم می‌گذاری. آیا با فوتبال ایران آشنایی داری؟
بله، به احترام به فالوئرهایم تصمیم گرفتم توضیحات فارسی را هم اضافه کنم. در حال حاضر برای گل انگلیسی، سازمان ملل و سازمان یونیسف کار می‌کنم، به همین دلیل زمان زیادی برای پیگیری فوتبال داخلی ایران ندارم. در آینده اگر فرصت داشته باشم، حتما به سراغ ورزش ایران هم خواهم رفت.
کدخبر:9403
  ۱  
آی اسپورت
2015-11-16 22:05:34
نظر دهید
۱ نظر
شاهین
سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴، ۰۴:۱۵
حرفی برای گفتن نمی مونه دیگه
اسطوره آسیا داش علی کریمی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر