فهرست
گزارش زنده: نود، مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده: نود، مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده: نود، مستقیم از استودیو 14

آن جونگ هوان/ آی اسپورت 

گزارش زنده نود امشب را با یک دقیقه سکوت به خاطر تراژدی فرانسه آغاز می‌کنیم. با دعا برای پاریس، بیروت، صنعا و البته دعا، برای خودِ خدا! از جو شبکه‌های اجتماعی ایرانی، این طور برمی‌آید که باید حداقل سابقه 7 مورد همدردی با مردم جهان را داشته باشید، تا بعد از توئیت کردن درباره فرانسه، به غربزدگی متهم نشوید!
 -لا به لای این افراط و تفریطی همیشگی، حدفاصل به تمسخر کشیدن ماجرای پاریس روی جلد روزنامه و یا اشک ریختن جلوی سفارت این کشور در تهران، آنچه طبق معمول اهمیت ندارد، جان انسان است. بهایی همچنان ارزان تر از مزد گورکن. 
- ستاره جوان تیم ملی،مهمان امشب نود خواهد بود. سعید عزت اللهی در اولین روزهای حضور در مادرید، همواره از بی توجهی آیتم لژیونرهای نود به خودش گلایه داشت اما حالا کاری کرده که در استودیوی برنامه، روبروی عادل فردوسی پور بنشیند. 
-بهترین راه ممکن برای فردوسی پور در مواجهه با هر انتقادی، می‌تواند توصیه منتقدهایش به تماشای اجرای کامران نجف زاده باشد!  آنوقت احتمالا دیگر هیچکس از عادل، ایراد نمی گیرد! 


-بزرگ‌ترین آرزوی ما در دستگاه عریض و طویل لایو کامنتری، این است که در مراسمی حاضر شویم و استاد حب درویش را در حال روپایی زدن نبینیم. حب درویش اخیرا در نمایشگاه مطبوعات هم هنرنمایی کرده و به زودی در گزارش زنده نود، با تخم مرغ برای تان روپایی می زند. 

-از آنجایی که صداوسیما اخیرا استفاده از لهجه‌ها را در همه برنامه‌های تلویزیونی قویا ممنوع کرده، مهدی تاج و فریدون اصفهانیان امشب روی خط برنامه نود حاضر نخواهند شد. 
ایران-ترکمنستان

-پوشش کارلوس کی‌روش در بازی‌های تیم ملی، هر بار با توجه به اختلاف‌اش با مدیران فوتبال ایران تغییر می کند. او در جریان این بازی آنقدر خوش تیپ بود که تصور می شد به زودی از نیمکت تیم ملی جدا خواهد شد! 
-رضا قوچان نژاد، به خاطر بازگشت به تیم ملی خوشحال است. همه هواداران تیم ملی هم خوشحال به نظر می رسند. گوچی بازیکن محبوبی به شمار می رود اما هیچکس از بازگشت سیاستمدار محبوب او خوشحال نخواهد شد! -21.6. این میانگین سنی لیست آخر تیم ملی است. امیدترین تیم بزرگسالان این سال های ایران. 5 سال جوان تر از ژاپن و کره جنوبی. 
-از تست فنی دادن در ملوان تا فیکس شدن در تیم ملی، برای عزت پورقاز فقط یک سال و چند ماه سپری شده است. سرنوشت فوتبالی او، از نام خانوادگی اش عجیب تر است. 
 

«اولین حمله، اولین آفساید، اولین خطا، اولین کرنر، حالا دومین کرنر تبدیل به اولین گل می شه». جواد خیابانی، به چنین مکاشفه‌هایی در گزارش فوتبال رسیده است. 


-در آیتم نود تاکید می شود که بهتر است برای بازی نکردن حقیقی، همه بازی های تیم ملی در گوام برگزار شوند. به اواخر ماه نزدیک شده ایم و حاضریم در ازای مبلغی ناچیز، محل اختفای نستوه بزرگی را به پدر علیرضا حقیقی لو بدهیم. -وقتی افشین خان پیروانی از کوالیفای شدن تیم حرف می زند، یک نفر باید مامور مهار مستقیم ضیا عربشاهی شود! 

-اکسل ویتسل، ستاره تیم ملی بلژیک هر هفته گزارش زنده آی اسپورت را دنبال می کند. امیدوارم نیک لومبارتس خوش سیما هم به او در بخش کامنت ها اضافه شود. مهمانِ رعنا 
-سعید عزت اللهی نوزده ساله، در زمین فوتبال مثل بیست و هشت ساله ها بازی می کند اما در استودیوی نود، همان پسرِ نوجوان هیجان زده است. با آینده ای روشن در پیش رو. 
-نتیجه پایین آمدن میانگین سنی تیم ملی، مطرح شدن عبارت نوستالژیک «بچه خوشگل» در نود است. با وجود سعید عزت اللهی، نیازی به دعوت برادران محمدی به تیم ملی نیست! 
-کت امشب عادل فردوسی پور در نود، شبیه کت‌های دبیرهای فیزیکی است که سر صبح قبل از خارج شدن از خانه، با خودشان لج کرده اند. البته که ما هم بامزه نیستیم. 
-حالا که صحبت سعید عزت اللهی و انزلی شد، باید به این نکته اشاره کنیم که یک جایی در انزلیِ زیبا، در نزدیکیِ محوطه موج شکن، خوشمزه‌ترین یخ در بهشت‌های دنیا را می فروشند. -فردوسی پور و عزت اللهی طوری در مورد متولد ماه مهر بودن فخر می فروشند که انگار مردادی هستند. -در مقطی، بازی بین دو نیمه بازی های ملوان در ورزشگاه تختی انزلی، مهم ترین آرزوی سعید بوده است. شاید همین دقایق کوتاه بازی در زمین ناهموار و همیشه گل آلود انزلی بوده که سعید را مهیای این روزهای سخت کرده است. 


-اگر بحث بر سر اندام عزت اللهی تمام شود، بحث های فوتبالی نیز در نود آغاز خواهد شد. تا به اینجا، مصاحبه برای نشریه ووگ ثبت شده است.
-به حول و قوه الهی، سعید عزت اللهی ابدا اهل حاشیه نیست. او نهایتا هر از گاهی در اینستاگرام، گل‌هایش را به آرامش بخش ها تقدیم می کند. -در نود، عزت اللهی به عنوان وارث شماره 6 نکونام معرفی می شود. شماره ای که در تیم ملی بر تن مهدی ترابی است. 

-بهترین بخش از لحظات حضور عزت اللهی در استودیوی 11، به پخش تصاویری از کودکی او برمی گشت. آن جا که پدر سعید مشغول جایزه دادن به پسرش در انظار عمومی بود و وقتی به بچه های دیگر توضیح می داد که این اتفاق به شدت مهم است، می شنید خیلی هست. خیلی هست. خیلی هست. خیلی هست. 

-خانوادهِ پارسا بعد از از دست دادن یک پسر در فوتبال و آسیب دیدکی ابدی پسر دیگرشان در زمین، هنوز فوتبال تماشا می کنند. قابل توجه خانواده هایی که اجازه نود دیدن به پسران‌شان نمی دهند. 
-اهالی فوتبال ایران عمدتا کتاب نمی خواهند. همه به جز فراز کمالوند که 8 جلد از کتاب عبدافتاح عبدالمنصور را خوانده است. او هنوز خبر ندارد که این کتاب یک جلد دیگر نیز دارد. 
- در بیست و سه سال آسیب دیدگی تلخ، هیچ نهادی به دنبال کمک به خانواده پارسا نبود. بیست و سه ثانیه بعد از پخش در برنامه نود، همه آماده اند تا به آن ها کمک کنند. 
- مدت هاست که آزاده نامداری دوران ممنوع التصویری را می گذراند اما یادِ اجراهای این مجری مشهور به نابود کردن دکورها، در لحظه های ریختن آب روی میز گفتگوی ویژه نود زنده می شود. 

بااختلاف؛ هاشم! 
-عادل فردوسی پور مزایای ویژه ای دارد. یکی از آن ها، این که هر وقت حوصله ات سر رفت، می توانی هاشم بیگ زاده را به برنامه ات دعوت کنی. 
-وقتی خبر از دعوت هاشم به برنامه نود شد، انتظار می رفت او در مسیر خانه تا استودیو مصدوم شد. هاشم اما حداقل این بار، در سلامت کامل به برنامه رسیده است. 
-چشم خوردن هاشم یا خوش شانسی مسی؟ به نود اسمس بزنید و توضیح بدهید که چرا هاشم درست قبل از جام جهانی مصدوم می شود. 
-علی دوستی‌مهر، ستاره‌ای مثل هاشم بیگ زاده را به فوتبال ایران معرفی کرد و همین موضوع، برای اثبات توانایی مربیگری او کفایت می کند. -هاشم بیک زاده، کاپشن چرم نمی پوشد که خودش را از سرما محافظت کند. کاپشن چرم می پوشد که سرما را از خودش محافظت کند. -وقتی همه بازیکنان تیم های ملی دنیا در استرس خط خوردن از تیم ملی در آستانه جام جهانی بودند، هاشم بیگ زاده زودتر از نیمار و مسی به برزیل رفته بود! 
«فکر می کنم بازیکنی بهتر از من نیز ممکن است در لیگ برتر وجود داسته باشد»(جملات قصار/ هاشم بیک زاده).-عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد. بیگ زاده در لحظه به کار بردن این ضرب المثل، به محض رسیدن به کلمه عدو، نگاه عمیقی به فردوسی پور می کند! 
-من واقعا خیلی خوب بودم...  مهمان دوم نود امشب به لحاظ اعتماد به نفس، به استانداردهای زلاتان ایبراهیموویچ نزدیک است. 
-علی فتح الله زاده در کنار جریمه کردن هاشم بعد از هر مصاحبه، او را پطرس فداکار صدا می زده. بیگ زاده هنوز هم تصور می کند این لقب، در جهت تحسین او بوده است. 
-تصاویر نشان می دهند هاشم بیگ زاده در کودکی فقط بامزه بوده است. در حوالی میدان شوش، هیچکس اجازه نداشته مثل کودکی های سعید عزت اللهی باشد! 
-کاراکتری که بهروز رهبری فرد در سریال پژمان بازی کرده بود، شاید بیشتر از همه مصاحبه های پرشمار او در این سال ها، به این بازیکن نزدیک به نظر می رسد. -برای عوض کردن فضا: شما در هر مقطعی از سال که با دفتر داعش تماس می گیرند این جواب را می شنوید: سلام. ما بودیم! -علی کفاشیان در همه روزهای سکوت، به شدت مشغول رای جمع کردن برای انتخابات شانزدهم اسفند است. هبه کردن تیم های باشگاهی، تاکتیک اصلی آقای رئیس برای حفظ صندلی اش به شمار می رود. -گروهی از داورهای لیگ برتر در آزمون تازه آمادگی جسمانی شرکت نکرده اند. آن ها در پاسخ دعوت کننده ها به شرکت در این تست گفته اند:«داریم اشتباه می کنیم، وقت نداریم!». 
-به نظر می رسد مدیر رسانه ای تیم ملی، اخبار جالبی دارد که شاید به زودی در فوتبال ایران، سروصدا راه بیاندازد. جالب تر از شائبه های جلد پر کن ایران ورزشی در مورد استعفای کی روش، توانایی محسن معتمدکیا در زنگ زدن از طریق تلگرام است! 
-تحلیل اکبر میثاقیان از بازی تیمش با پیکان، شاهکارِ آخر نود است. اکبر آقا اعتقاد دارد هر تیمی که در این بازی گل دوم را می زده، برنده می شده است. حتی در دقیقه اول!  در واقع برای برنده بودن، تیم ها باید اول، گل دوم را به ثمر می رساندند.-دعوای تکراریِ اکبر میثاقیان و مرزبان، مجال ظهور دوباره مولایی در مصاحبه با نود را ایجاد می کند. فرصت دوباره دیدن این نحیف ترین مربی بدن‌سازی جهان! 

در فاصله 7 ساعت و ربغ با نبرد تیم ملی با گوام، نود بیست و پنجم/ششم آبان هم به پایان می رسد. تا ساعاتی دیگر بسیاری از ایرانی ها برای اولین بار با ساعت 9 صبح ملاقات می کنند!  شب‌تان آفتابی. 

-
  ۱۷  
آی اسپورت
2015-11-17 03:26:40
نظر دهید
۱۷ نظر
امیررضا
دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴، ۲۳:۱۶
بهترین شروع برلی یه لایو کامنتری بارکون تو آی اسپورت. دعا برای خود خدا عالی بود
فرزاد
دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴، ۲۳:۱۶
نام نویسنده ای که چند هفته اس برای لایو کامنتری مینویسین، خیلی بامزه نیست. شاید بامزه اس. خود خدا میدونه دقیقا
اکسل ویتسل
دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴، ۲۳:۲۹
-بهترین راه ممکن برای فردوسی پور در مواجهه با هر انتقادی، می‌تواند توصیه منتقدهایش به تماشای اجرای کامران نجف زاده باشد! آنوقت احتمالا دیگر هیچکس از عادل، ایراد نمی گیرد!
هههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
-
دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴، ۲۳:۳۵
شاید این صفحه سرگرمی و طنز باشه ولی پر مغزترین و سنگینترین صفحه تون هست درسته میخندم ولی احساس میکنم همون حرفاییه ک بارها بهش فکر کردم
-
دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴، ۲۳:۵۳
کاش تمام بازیامون ب میزبانی گوام بود.‏(‏1هفته مدارس تعطیل‏)‏
هری کین
سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴، ۰۰:۰۱
عزت اللهی تو نوزده سالگی از الان نکونام پخته تر بازی میکنه
امیررضا
سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴، ۰۰:۰۶
سعید عزت اللهی چرا اینجوری زیر ابرو برمیداره? بماند که خودش به خودش میگه بچه خوشگل
فرشاد
سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴، ۰۰:۰۶
عاشق کت چارخونه عادل شدم. عالیه ها. یه چیزی از این تیپش بنویسین
علی اکبر
سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴، ۰۰:۱۴
پر گلترین نتیجه پیش بینی ایران-گوام رو چرا اعلام نمیکنه عادل خان فردورپوس?
پوریا
سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴، ۰۰:۴۹
داداش تو این صفحه وام نمیدین ثبت نام کنیم ؟!
مسعود اکبری
سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴، ۰۱:۱۱
منظور سعید عزت اللهی این خانم پریا عرب زاده است? ایشون تو اینستاگرام خیلی مشهورن
Nicolas Lombaerts
سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۱۳
هفته آینده قبل از شروع برنامه از مارین کوتیار به عنوان مهمان ویژه دعوت کنید
اکسل ویتسل
سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۲۳
متشکر از نویسنده از عزیز که منو فراموش نکرده تردید نکن من همزاد ویتسل هم بهش میگم براتون پیام اختصاصی هم بگذاره !!جدای از شوخی من واقعا باهاش ارتباط داشتم قبلا!!در ضمن ویتسل از لومبارتس چیزی کم نداره از قیافه چون سفید و سیاهه در آخر خیلی خندیدم و خسته هم نباشید
نیما ابطحی
سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۳۱
امشب چرا تیکه سینمایی و اشاره به یه کارگردان یا فیلم بزرگ سینما ننداختی!
دل ما رو شکوندی! یه راننده تاکسی یادون میاوردی حداقل
ضمنا مرداد رو عالی اومدی جبران کردی حسابی
یعنی فردوسی پور نمیدونه دنیا دو دسته هستن اونایی که مردادی هستن اونایی که دوست داشتن مردادی باشن
ماه شیر کلاس عظمیت ابهت...
نیما ابطحی
سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴، ۰۲:۳۱
امشب چرا تیکه سینمایی و اشاره به یه کارگردان یا فیلم بزرگ سینما ننداختی!
دل ما رو شکوندی! یه راننده تاکسی یادون میاوردی حداقل
ضمنا مرداد رو عالی اومدی جبران کردی حسابی
یعنی فردوسی پور نمیدونه دنیا دو دسته هستن اونایی که مردادی هستن اونایی که دوست داشتن مردادی باشن
ماه شیر کلاس عظمیت ابهت...
ولی غلامی
سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴، ۱۰:۴۶
-فردوسی پور و عزت اللهی طوری در مورد متولد ماه مهر بودن فخر می فروشند که انگار مردادی هستند. فوق العاااده بود ، آدمهای روی زمین دو دسته اند یا متولد مرداد هستن یا دوست داشتن متولد مرداد باشن
عباس
پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴، ۰۳:۲۳
تصاویر نشان می دهند هاشم بیگ زاده در کودکی فقط بامزه بوده است. در حوالی میدان شوش، هیچکس اجازه نداشته مثل کودکی های سعید عزت اللهی باشد!
خاطره بد داری از کیانشهر ما؟
اون داعش ما بودیم و فیلان هم از توییتر کپی کردین و منبع نزدید! والا خجالت داره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر