فهرست

پائولو مالدینی : میلان من را نابود کردند!

 آی اسپورت:

 پائولو شنیدیم که دچار مصدومیت شده ای ؟

 

بله ! این یک بدشانسی بزرگ برای من بود. در.بازی خیریه ای با میلان گلوری شرکت کرده بودم که پس از سه دقیقه از ناحیه مینیسک پا مصدوم شدم.در حال حاضر بهترم وقدم زدن را شروع کرده ام.فقط یک چیز را کم داشتم،آن هم دیدن این روزهای میلان که از همه چیز تلختر است.

 

بازی روز یکشنبه میلان در مقابل پارما را تماشا کردی؟

 

بله ! بازی در مقابل اتلتیکو و تمام بازیهای دو سال اخیر را هم دیده ام. درون خودم احساس نا امیدی و خشم می کنم، نه بخاطر نتایج بدست امده ، میلان قبلا هم دهم و یازدهم شده است،دلیل خشم من این است که آن تصویری که ما در طی سالهای سال از میلان ساخته بودیم، در حال نابود شدن است.این من را متاثر می کند. میلان در طی تمام این سالها این شانس را داشت که به کمک مردان بزرگ و مصمم که حمایت هواداران را با خود به همراه داشتند، دوران باشکوهی را تجربه کند.دیدن نابود شدن تمام این چیزها، مرا دیوانه می کند.

 http://i2.cdn.turner.com/si/dam/assets/130417104735-paolo-maldini-single-image-cut.jpg


این نابودی از کجا شروع شد ؟

 

با خداحافظی بازیکنان بزرگی که ذهنیت پیروزی را همواره در سر داشتند. من معتقدم که موفقیتها در درجه اول به بازیکنان و سپس به مردانی که در مجموعه مدیریتی باشگاه حضور دارند، بستگی دارد.در 25 سال اخیر اتفاقات زیادی بر میلان گذشته است و بازیکنان زیادی امده اند و رفته اند، اما چه کسی همچنان در باشگاه کار می کند؟ در میلان فعلی در کادر جوانانش فیلیپو گالی افسانه ای و در کادر بزرگسالان مائورو تاسوتی را داریم که گویا انتهای فصل باشگاه را ترک می کند، که اگر این اتفاق بیفتد یک فاجعه دیگر رخ می دهد.تکه ای دیگر از تاریخ را از دست خواهیم داد. امیدوارم این اتفاق رخ ندهد.به بایرن و رئال مادرید نگاه کنید،بازیکنان بزرگ و تاریخیشان که نشانه های اقتدار انها در طول تاریخ بوده اند، همچنان در مجموعه باشگاه حضور دارند.این بزرگترین مشکل میلان است.نکته ای که یووه ان را فهمید و شروع به بازسازی ساختارش با یک گروه ایتالیایی کرد، که راه رسیدن به موفقیت را به خوبی بلدند.

 

بحثهایی وجود دارندکه خود شما علاقه ای به کار در باشگاه ندارید..؟

 

می دانم که این بحثها مطرح شده اند. امادر مورد من  این بک مساله شخصی نیست.هر کسی می تواند فکر کند که من در بشقابی که در ان غذا خورده ام تف انداخته ام، اما اینگونه نیست.من از دیدن این میلان رنج می برم.دو پسرم در جوانان میلان حضور دارند و یکیشان به تازگی به برشا قرض داده شده است .من همواره خودم را جزئی از میلان می دانم.

 

بارابارا برلوسکونی (نایب رئیس دوم میلان) و هواداران معتقدند که میلان در بازار نقل و انتقالات خوب هزینه نکرده است.موافقید؟

 

مدیریت باید اهداف خود را تعریف کند.با این یوونتوس نمی توان رقابت کرد .یوونتوسی که جزو ده تیم برتر اروپا هم نیست. اگر قصد موفقیت داری باید بازیکنانی به خدمت بگیری که بتوانند برای حال و اینده باشگاه تاثیر گذار باشند،نه بازیکنانی با پارامتر صفرو تمام شده که ممکن است امروز جواب بدهند و فردا خیر! اگر با این نوع بازیکنان قراردادهای نجومی هم ببندی،در واقع هیچ سودی به باشگاه نرسانده ای.در هر صورت مشکل فعلی میلان بنظر من مشکل ساختاری است.

 

گالیانی باید بماند یا برود؟

 

علاقه ای به جواب دادن به این سوال ندارم.فکر می کنم که وقتی کسی احساس می کند در باشگاه نفر اول و اخر است و تمام اختیارات را در حیطه خود دارد، نمی تواند درک کند که وقتی پیروز می شوی و موفقیتی بدست می اوری ،افراد دیگری نیز در این امر دخیل بوده اند.برای کسب موفقیت باید ایده های نو داشته باشی و عشق و میل پیروزی. در میلان فعلی ، اولی وجود ندارد.

 http://l.yimg.com/bt/api/res/1.2/PH3N.vn1s0F0ElrY8PNm9A--/YXBwaWQ9eW5ld3M7cT04NQ--/http://media.zenfs.com/it-IT/blogs/pallonate-it/carletto-galliani-maldiniBLOG.jpg


بارابار برلوسکونی صلاحیت مدیریت میلان را دارد؟

 

نمی دانم! بستگی دارد چه کسانی در کنارش باشند.فکر نمی کنم او چیزی از فوتبال و فوتبالیستها بفهمد.


 http://www.panorama.it/images/sport/a/22976037-1/Rifondazione-Milan-BB-vuole-Maldini.-Galliani-addio-a-giugno_h_partb.jpgچند ماه پیش صحبت از بازگشت شما به باشگاه بود. چرا هر زمان به باشگاه نزدیک می شوید به یکباره از ان فاصله می گیرید؟

 

در چندین نوبت با باربارا برلوسکونی صحبت کردم.بعد از تقسیم مدیریت در باشگاه از من خواستند که به عنوان مشاور گالیانی مشغول به کار شوم.گالیانی مرا برای رفع تمام کمبودهایی که در طول این مصاحبه به انها اشاره کردم می خواست.من اعلام کردم که حاضرم در قسمت مدیریت ورزشی به باشگاه کمک کنم اما دیگر خبری از انها نشد!!

 

 

سیدورف داری پیشینه ای کاملا روشن در میلان است این برای مربیگری میلان در این مقطع کفایت می کند؟

 

وقتی کارها و تصمیمات کارشناسی شده نباشد، از دست گواردیولا هم کاری بر نمی اید.سیدورف شجاعت و مسئولیت پذیری خوبی دارد و این نتایج تقصیر او نیست.شاید در انتهای فصل تبدیل به مربی بهتری بشود و برای سال اینده موثرتر عمل کند.این ریسکی بود که کلارنس انجام داد.

 

آلگری به نوعی با اخراج شدن، نجات پیدا کرد؟

 

نمی دانم .موقعیت تیم در جدول لیگ بسیار بد بود، با این وجود فکر نمیکردم که هیچ کس بتواند بغیر از الگری این جایگاه را بهتر کند و فصل رابرای میلان متحول کند.

 

سوال اخر : اینتزاگی می تواند گزینه ای مناسب برای اینده میلان باشد؟

 

 پیپو دو سال خوب را در تیم جوانان میلان گذرانده است که می تواند تاثیر گذار باشد.اما یک مربی باید از طرف یک مجموعه مدیریتی قوی به خوبی پشتیبانی شود تا شکست نخوردآریگو ساکی و کاپلو 

هم تازه کار بودند که به میلان امدند اما تبدیل به قهرمانانی بزرگ شدند.

ترجمه : رضا سیف

 

     
آی اسپورت
2014-03-18 14:13:35
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر