فهرست
یادداشت: آیا پپ باید در بایرن بماند؟
یادداشت: آیا پپ باید در بایرن بماند؟

یادداشت: آیا پپ باید در بایرن بماند؟

پپ گواردیولا، سرمربی کاتالونیایی بایرن مونیخ در تابستان آفتابی سال 2013 به مونیخ آمد. بعد از فصلی که بایرن مونیخ سه گانه کسب کرد. پپ قراردادی 3 ساله بست که تنها تا تابستان آینده اعتبار دارد. حالا همه جا صحبت از مقصد بعدی گواردیولا است. اما او در بایرن می ماند یا از این تیم خداحافظی می کند؟
در اوایل ماه کارل هاینتس رومنیگه گفته بود که نوزدهم دسامبر درباره آینده پپ تصمیم گیری می شود. یعنی درست قبل از تعطیلات زمستانی بوندسلیگا. بایرن تا اینجای کار فصلی موفق داشته است و شکست ناپذیر بوده است. در لیگ قهرمانان هم در گروهش در صدر است و در آخرین بازی آرسنال را 5 بر یک شکست داده است.
حالا بایرن در تلاش است تا گواردیولا را نگه دارد. گزارشات حاکی از آنند که بایرن پیشنهاد قراردادی 2 ساله به مبلغ 18 میلیون پوند به او داده است. هرچه بیشتر به پایان قرارداد نزدیک می شویم، علاقه باشگاه آلمانی برای نگه داشتن پپ هم بیشتر می شود. حالا همه چیز بستگی به خود گواردیولا دارد.
بررسی
وقتی گواردیولا تازه به باشگاه آمده بود هنوز هم اوضاع عالی بود و توانسته بود با بایرن مونیخ چلسی را در سوپرکاپ اروپا در ضربات پنالتی شکست دهد. اما همان فصل بایرن در مجموع 5 بر صفر مقابل رئال شکست خورد و از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان کنار رفت. آن تیم شبیه به سایه ای از بایرن موفق فصل قبل بود و اشتباهات زیادی در 180 دقیقه بازی با رئال داشت. بایرنی که تنها یک سال قبل بارسلونا را در مجموع 7 بر صفر شکست داده بود دست و پا بسته به نظر می رسید. مالکیت توپ، تنها تاکتیکی که پپ دارد و روی آن پافشاری می کند در مقابل رئالی ها با انگیزه برای موفقیت آمده بود موفق نبود. آن زمان بود که رسانه ها شروع کردند و درباره انتظاراتشان از پپ نوشتند. او ماند، اگرچه بایرن را به قهرمان بوندسلیگا رساند. آن ها تقریبا در هر بازی مالکیت توپ را در اختیار دارند و با این روش در لیگ نتیجه می گیرند. اما در بازی های اروپایی بارها دیده شده که بایرن توانایی لازم برای موفقیت را نداشته است.
ماریو ماندژوکیچ از پستش در تیم گواردیولا راضی نبود و به اتلتیکومادرید رفت. یک بار دیگر بایرن به نیمه نهایی لیگ قهرمانان رسید. بازی با بارسلونا و دوباره توقعع بالای بازیکنان، هواداران و رسانه ها از سرمربی اسپانیایی. اما این بار بازی ای را دیدیم که در آن بایرن حتی نتوانست یک شوت به سمت دروازه بزند. بازی در مجموع با نتیجه 5 بر 3 به سود بارسا به پایان رسید و دوباره حزب ضد پپ جان تازه ای گرفتند. رفتن شوانشتایگر به یونایتد هم عده ای دیگر را با سرمربی باواریایی ها لج کرد. اگرچه این تصمیم ربطی به او نداشت.
یک بایرن کاملا جدید؟
سدر این فصل اما باواریایی ها انگیزه جدی ای دارند. گلزنی زیاد در هر بازی که در تیم هینکس بارها دیده شد این بار هم در بایرن پپ دیده می شود. سورپرایز دیگر پپ برای این فصل غیر قابل پیش بینی بودن ترکیب این تیم است و تقریبا در بیشتر بازی ها بازیکنانی به زمین می روند که کسی انتظارش را ندارد. او خریدهای فوق العاده ای هم انجام داده است؛ از تیاگو آلکانتارا تا کینگزلی کومان و داگلاس کاستا. بازیکنانی که بایرن را بهتر از قبل هم کرده اند و البته فعال تر.
البته بحث هایی وجود دارد که می گویند بایرن هویت آلمانی اش را از دست داده است. می توان گفت که در این فصل هرچه پپ می خواسته فراهم شده و او هم به شناخت خوبی از تیم رسیده است. بله، زمان لازم بود تا همه امتحان ها انجام شود و شاید بایرن هنوز هم به شرایط ایده آل نرسیده باشد. اما در نهایت همه چیز فراهم خواهد شد و تیم کامل می شود. اما همه این ها به این شرط است که گواردیولا به این زودی ها به بایرن «خداحافظ» نگوید.


 منبع: Bayerncentral
کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2015-11-17 20:15:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر