فهرست
توصیف سایت کره‌ای از ورزشگاه آزادی؛ درست مثل جهنم
توصیف سایت کره‌ای از ورزشگاه آزادی؛ درست مثل جهنم

توصیف سایت کره‌ای از ورزشگاه آزادی؛ درست مثل جهنم

آی اسپورت - تیم ملی فوتبال ایران روز سه‌شنبه در مهم‌ترین بازی گروه A انتخابی جام جهانی 2018 روسیه در ورزشگاه آزادی میزبان کره جنوبی خواهد بود. سایت «Korea Times» در گزارشی مفصل به وضعیت ورزشگاه آزادی و میزبانی ایران از رقبا در این استادیوم پرداخته و در واقع آن را جهنمی برای رقیبان ایران خوانده است.

در این گزارش آمده: «مسابقه روز سه‌شنبه از این جهت برای کره جنوبی سخت خواهد بود که این تیم از سال 1974 تاکنون در ورزشگاه آزادی موفق به شکست ایران نشده است. آخرین بار کره جنوبی در همین سال با ستاره‌هایش ایران را در آزادی شکست داد. ورزشگاه آزادی استادیومی است که با آمدن 100 هزار تماشاگر تبدیل به جهنم رقبا می‌شود و بازی کردن در تهران برای هر تیمی سخت و طاقت‌فرسا خواهد بود. تیم ملی کره جنوبی با اولی اشتیلیکه در سال 2014 شکست را در ورزشگاه آزادی و در مقابل تماشاگران متعدد ایران تجربه کرد. در حالی که قرار بود تیم ملی کره با این مربی آلمانی در آزادی طلسم را شکسته و انتقام‌گیری کند.»

ورزشگاه آزادی
ورزشگاه آزادی

در ادامه این گزارش آمده است: «بازی کردن در این استادیوم از یک لحاظ خیلی سخت است. چون این ورزشگاه در ارتفاع هزار و 273 متری از سطح دریا است. شما این ارتفاع را با جوی که تماشاگران در آن به سود کشورشان ایجاد می‌کنند کنار هم بگذارید تا کار سخت رقبا را متوجه شوید. این استادیوم مشابه استادیوم‌های بزرگ دنیا در آمریکای جنوبی و درست مثل ورزشگاه‌های برزیل و اکوادور که 3600 یا 2800 متر از سطح دریا فاصله دارند، است و به همین علت کار برای رقبا سخت خواهد شد.»

ورزشگاه آزادی
ورزشگاه آزادی

در پایان این گزارش آمده است: «اعضای تیم ملی ایران به لحاظ فیزیکی از کره‌ای‌ها درشت‌تر هستند و به همین علت تیم ملی کره در این ورزشگاه از لحاظ فیزیکی نسبت به تیم ملی ایران ضعیف‌تر عمل کرده و این یکی از عوامل موفقیت رقیب در بازی‌های گذشته بود.»

ورزشگاه آزادی
ورزشگاه آزادی

 

کد خبر:9402

۶    
آی اسپورت
2016-10-08 11:02:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر