فهرست
توجیهات منتقد گواردیولا؛ کجایید آقای جلالی؟
توجیهات منتقد گواردیولا؛ کجایید آقای جلالی؟

توجیهات منتقد گواردیولا؛ کجایید آقای جلالی؟

آی اسپورت - انگار لازم نیست درباره عملکرد مجید جلالی در پیکان چیزی بنویسیم. جلالی خودش کار ما را راحت کرده و هر آنچه درباره تیمش گفته، در واقع خطاب به خودش گفته و فقط مخاطبش را به اشتباه تیمش قرار داده. این حرف‌ها را مجید جلالی باید خطاب به خود بگوید: «کاری که ما داریم انجام می‌دهیم، قابل هضم نیست و بسیار ناراحت‌کننده است. پنج بازی است که حریفان به ما گل نمی‌زنند، بلکه خودمان به خودمان گل می‌زنیم و در بقیه دقایق بازی به سر و کله خودمان می‌زنیم تا کارمان را جبران کنیم. این بسیار شرم‌آور است. تا بازی را شروع کنیم، اشتباهی خیلی بچگانه انجام می‌دهیم. چندین بازی است که کار را اینگونه از دست داده‌ایم. ما خودمان به خودمان گل می‌زنیم. سه گل از پارس جنوبی و فولاد و دو گل از تراکتورسازی و پرسپولیس دریافت کردیم. ببینید چگونه گل می‌خوریم.»

مجید جلالی پس از ۵ هفته ناکامی راهی برای نجات پیکان پیدا نکرده است. مجید جلالی کار ما را آسان کرده است. او سال‌هاست در تیم‌های بی‌تماشاگر به قول خودش به سر و کله خودش می‌زند و بی‌هدف به کاری شیرین و پردرآمد به نام مربیگری بدون موفقیت ادامه می‌دهد. مجید جلالی سالی بیش از یک میلیارد از سفره فوتبال ایران برداشت می‌کند. امروز ‎پیکان برای پنجمین هفته متوالی باخت. از آخرین قهرمانی‌ جلالی ۱۳ سال می‌گذرد. همیشه هم طوری وعده می‌دهد که انگار در آینده شکوفا خواهد شد! گویا جبر جغرافیایی برای او لطف جغرافیایی است!

پیکان در ۶ هفته گذشته با مجید جلالی فقط یک تساوی در مقابل ذوب آهن در خانه به دست آورده و در ۵ هفته دیگر در تهران به پرسپولیس که با نیمی از بازیکنان امیدش در آن بازی حضور پیدا کرد و همچنین تراکتور ۲-۱ باخته است. درخارج از خانه به پارس جنوبی ۳-۰ و نفت مسجد سلیمان ۱-۰ باخته و در خانه به فولاد ۳-۲ باخته است. بدتر از این نتیجه‌ای ممکن است؟

این تیم با این نتایج به‌عنوان سوال اول باید از خودش بپرسد که مربی هم دارد؟ نکته جالب البته این است که حمید مطهری، دستیار مجید جلالی در پیکان کارشناس فوتبال اروپا در تلویزیون است و مورینیو و گواردیولا از انتقاداتش در امان نیستند! مجید جلالی و همکارانش در پیکان البته بسیار خوش‌اقبال‌اند، چون محمود شیعی، مدیرعامل باشگاه پیکان حرفی از اخراج کادر‌فنی نمی‌زند.

خیال مجید جلالی هم انگار راحت است. در تیم بی‌هوادار می‌توانید بدترین نتایج را هم بگیرید و در جلسه هیات مدیره یک گزارش کار ارائه کنید و به مربیگری ادامه دهید. توپ هم گرد است و این توجیه بدی نیست که بگویید توپ به نفع شما نچرخیده و بدشانس بوده‌اید اما با این تیم‌ها که هزینه‌های گزاف می‌کنند و از باختن‌شان هم کسی نگران نمی‌شود، جز آسیب چیزی نصیب فوتبال نمی‌شود. آسیب‌هایش را شاید مجید جلالی بشناسد، چون سال‌هاست مدعی در همین آسیب‌شناسی‌ها برای فوتبال ایران است و نامه‌ها نوشته و کارشناسی‌ها کرده و حکایت‌ها ساخته اما خود می‌گوید نمی‌داند چرا تیمش به سر و کله خودش می‌زند!

ایلنا

۹ ۴  
آی اسپورت
2018-12-02 23:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
محسن
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۰۱:۱۸
نوشتن این متن،بی اخلاقی است.از سر تمسخر هم که نگاه کنی،همه در مورد پپ اظهار نظر میکنند اما جلالی همه نیست،انتقاد به پپ،قطعا با نگاه به بازیکنان فوق ستاره که در اختیارش بوده انجام شده،نه خود جلالی بیچاره که هر فصل و نیم فصل،بازیکنانش غارت میشوند!!!!! و بعضا از پشت به خنجر هم میزنند.
۷ ۱
مهدی
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۰۲:۱۵
اصلا جلالی بدبخت تا حالا از گواردیولا انتقاد نکرده، تو متنش کلی دروغ و شر و ور نوشته
۱
ali
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۰۲:۱۰
نویسنده این متن نشون داد که اصلا نمیدونه فوتبال چی هست و فقط خواسته عقده هاش رو خالی کنه و متنی پر از دروغ و کینه رو نوشته
اولا که قرارداد جلالی جزء ارزونترین مربی های لیگه و تو این چند ساله بین 600/700 میلیون قرار داد بسته نه یک میلیارد، دوما کارنامه جلالی پر از موفقیته، بستگی داره چیو موفقیت فرض کنیم، جلالی تو این 2 سالی که پیکان بوده، از پیکانی که به یه تیم آسانسوری مشهور بود، تیمی ساخته که همون نیم فصل اول موندنش تو لیگ رو تضمین میکنه و خیال مدیرهای تیم رو راحت کرده و 2 سال پیاپی، تیم پیکانی که همیشه مدعی سقوط تو لیگ برتر بود رو به رده ششم جدول رسوند، این خودش یعنی موفقیت، این فصل هم با اینکه 5 تا باخت پشت سر هم آورد ولی انقدر خوب کار کرده بود که هنوز هشتم جدوله. سوما در دروغگویی شما همین بس که بازی پیکان با پرسپولیس رو تیمی میگید که نصف بازیکناش از تیم امیدش بودن!!! در حالیکه اون پرسپولیس خیلی قویتر از تیمی بود که جلوی کاشیما تو بازی برگشت فینال آسیا بازی کرد اون هم به دلیل حضور نعمتی و عالیشاه! اتفاقا تو اون بازی پرسپولیس حرفی برای گفتن نداشت!
نویسنده این متن یا طرفدار بی منطق و 2 آتیشه پرسپولیسه که بارها از جلالی زخم خورده ! یا از ذوب شدگان کیروشه که فرصت رو مناسب حمله به جلالی دیده...
۳
حسن
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۰۷:۰۰
نوشته جوریه انگار پیکان مدعی قهرمانی اسیاست.
جلالی تو پیکان معجزه نکرده ولی بد هم کار نکرده . بیشترین بازیکن تیم امید رو داره و هر سال چهار پنج بازیکن خودشو از دست میده و جایگزین اونا هم از تیم امیدشون میان.
در ضمن صحبتای مطهری ( درست یا غلط) چه ربطی به جلالی داره؟
اگه خیلی جنم دارید درباره علی دایی بنویسید که بازیکنای به مراتب بهتری داره و هر سال هم بازیکن میگیره و هیچ وقت چیزی نشده
حتی وقتی با پرسپولیس با اون همه ستاره بود عالیشاه و صادقیان اماده و سید جلال و .
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر