فهرست
عابدزاده: حقیقی اگر بد بود جام جهانی نمی‌رفت/ گلرها را بدهند خودم درست‌شان می‌کنم
عابدزاده: حقیقی اگر بد بود جام جهانی نمی‌رفت/ گلرها را بدهند خودم درست‌شان می‌کنم

عابدزاده: حقیقی اگر بد بود جام جهانی نمی‌رفت/ گلرها را بدهند خودم درست‌شان می‌کنم

ای اسپورت- احمدرضا عابدزاده هر چه نداشته باشد، اعتماد به نفس زیاد دارد! اصلا ما کشته مرده‌ی همین اعتماد به نفسش شدیم که اسمش شد عقاب آسیا. عقاب امروز در گفتگویی با روزنامه همشهری ورزشی حرف‌های جالبی زده است. از گلرهای تیم ملی تا امیر عابدزاده در تیم امید. از حقیقی تا.... اصلا خودتان بخوانید.
 
پسر شما پریروز در نزدیکی‌های سالروز حماسه ملبورن، در ترکیب تیم امید قرار گرفت و یک گل خورد. درباره این دو رویداد چه صحبتی دارید؟
من از استرالیا دو گل خوردم اما امیر یک گل خورد. بازی را ندیدم و هنوز هم با امیر صحبت نکردم. اما دوستانم تماس گرفتند و گفتند امیر روز خوبی داشته است که بنده هم عرض کردم همه ملی‌پوشان عملکرد خوبی داشته‌اند. درست مثل بازی 8 آذر سال 1376 که  حتی نیمکت‌نشینان هم در آن حماسه بزرگ سهیم بودند.
 
فکر می‌کنید امیر عابدزاده هنوز زیر سایه پدرش قرار دارد؟
همواره به استقلال امیر در همه زمینه‌ها اعتقاد داشتم. او خودش جوانی است تحصیلکرده، دنیادیده و بالغ. درباره عملکرد فوتبالی‌اش خودش می‌داند و مربیانش. خارج از محیط فوتبال به داشتن پسرم افتخار می‌کنم. چون به ارزش‌ها و حرمت‌ها پایبند بوده و هست. اگر هم نقطه‌نظری داشته باشم به خودش منتقل می‌کنم و دوست ندارم این موضوع به صورت رسانه‌ای بین ما منتقل شود. من هم هر زمان نصیحتی پدرانه داشته باشم از او دریغ نکرده‌ام.
 
پیروزی پر گل تیم ملی مقابل گوام را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
تیم ملی خوب بازی کرد؛ البته گوام حریف سرسختی نبود و عیار ایران در مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی مشخص خواهد شد. با این حال، خیلی خوب است که در تیم ملی جوانگرایی صورت گرفته و با حضور جوان‌ها آینده درخشانی پیش‌روی تیم ملی است. دیگر زمان آن رسیده بود که در تیم ملی تغییراتی صورت بگیرد و بازیکنان جوان به تیم ملی اضافه شوند. خوشحالم که کی‌روش چنین کاری را انجام داد.
 
بعد از بازی با ترکمنستان انتقاد زیادی متوجه علیرضا حقیقی شد؛ درباره این موضوع چه نظری دارید؟
حقیقی شاگرد من بود و من خیلی چیزها به او یاد دادم. اگر حقیقی لیاقت بازی در تیم ملی را نداشت، در جام جهانی بازی نمی‌کرد. تنها ضعف او این است که در تیم باشگاهی‌اش بازی نمی‌کند؛ البته شنیده‌ام که دروازه‌بان اصلی روبین‌کازان کاپیتان این تیم است و به همین خاطر شانس کمتری برای بازی کردن دارد. به نظر من، حقیقی باید در تیمی بازی کند که بتواند در ترکیب اصلی قرار بگیرد.
 
مدتی است که تیم ملی 4دروازه‌بان دارد؛ نظر شما درباره 3دروازه‌بان دیگر تیم ملی چیست؟
این خیلی خوب است که نفراتی مثل بیرانوند، مکانی و اخباری هم در تیم ملی حضور دارند. جوانگرایی شامل حال پست دروازه‌بانی هم شده است.
 
با این حال، بیرانوند در بازی با گوام اخراج شد...
بیرانوند هم دارد تاوان جوانی و بی‌تجربگی خود را پس می‌دهد. این تاوان البته برای همه پست‌ها هست و قطعا جوانگرایی بدون هزینه هم نمی‌شود. به نظر من، بیرانوند دروازه‌بان خوبی است و نباید او را با چنین اشتباهی از فوتبال محروم کنیم.
 
آیا عابدزاده می‌تواند با تمریناتی دروازه‌بان‌های تیم ملی را بهتر کند؟
چراکه نه؛ اصلا همین الان همین دروازه‌بان‌ها را بدهند به من، درست‌شان می‌کنم.
 
بعد از داربی 81 دوباره بحث بازگشت مهدی رحمتی مطرح شد که کی‌روش مخالفت کرد. به نظر شما، رحمتی باید در تیم ملی حضور داشته باشد؟
رحمتی یکی از بزرگ‌ترین دروازه‌بان‌های ایران است ولی من درباره این موضوع نمی‌توانم نظر بدهم. در واقع این کی‌روش است که تصمیم‌ می‌گیرد و سرمربی تیم ملی بازیکنان را انتخاب می‌کند. حتی اگر رحمتی هم به تیم ملی برگردد، به نظر من باید بازیکنان جوان وارد تیم ملی شوند.

9411
     
آی اسپورت
2015-11-18 11:20:56
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر