فهرست
... و دوباره لیگ برتر/ دوئل‌های صدر جدولی در هفته 12
... و دوباره لیگ برتر/ دوئل‌های صدر جدولی در هفته 12

... و دوباره لیگ برتر/ دوئل‌های صدر جدولی در هفته 12

آی اسپورت- با پایان روزهای بازی‌های ملی در آبان‌ماه، بازیکنان دوباره به اردوی تیم‌های باشگاهی اصافه شدند و تب بازی‌های لیگ برتر دوباره از فردا (پنجشنبه) با برگزاری هفته دوازدهم داغ خواهد شد. از قضا، در دوازدهمین هفته از لیگ برتر ایران بازی‌های حساسی برگزار می‌شود و تیم‌های صدر جدولی به پست هم خورده‌اند.
معمولا وقتی از بازی‌های بزرگ حرف می‌زنیم ذهن مخاطبان ناخودآگاه به سراغ مثلا استقلال- تراکتورسازی و یا پرسپولیس-سپاهان می‌رود. اما نیمی از تیم‌هایی که نام بردیم امرز در رتبه‌های پایین جدول روزگار می‌گذرانند و در عوض تیم‌های دیگری بالای جدول را اشغال کرده‌اند.
امروز اگر پرسپولیس و تراکتورسازی روبه‌روی هم قرار بگیرند، شاهد مصاف تیم‌های نهم و دهم جدول هستیم اما مثلا بازی استقلال خوزستان و گسترش فولاد جدال بالانشین‌های جدول است که برنده بازی می‌تواند حتی صدرنشین جدید لیگ هم باشد!
حساس‌ترین بازی‌های هفته دوازدهم (از نظر جایگاه تیم‌ها در جدول) یکی همین مصافِ استقلال خوزستان و گسترش فولاد است که به ترتیب با 20 و 17 امتیاز دوم و پنجم هستند و دوئل بزرگ دیگر هم مصاف دو تیمی است که فضای بین این دو تیم را اشغال کرده‌اند. یعنی تیم سوم و چهارم جدول، ذوب‌آهن و صبای قم.
نبرد دایی و گل‌محمدی در قم یکی از حساس‌ترین جدال‌های هفته خواهد بود. نبردی که برنده آن می‌تواند حضورش را در جمع سه تیم برتر لیگ تثبیت کند و ذوب‌آهن در صورت بردن صبا می‌تواند حتی به صدرنشینی در لیگ هم برسد. البته به شرط همکاری استقلال تهران و خوزستان که آنها هم بازی‌های سختی را در پیش دارند.


برنامه بازی‌های هفته دوازدهم لیگ برتر
(اعداد داخل پرانتز، رتبه فعلی تیم‌هاست)

استقلال خوزستان (2) - گسترش فولاد تبریز (5)


پدیده مشهد (11) - راه‌آهن تهران (13)


صبای قم (4) - ذوب‌آهن اصفهان (3)


تراکتورسازی تبریز (10) - سیاه‌جامگان مشهد (14)


سایپا تهران (7) - ملوان انزلی (8)


سپاهان اصفهان (6) - نفت تهران (12)


فولاد خوزستان (15) - استقلال تهران (1)


پرسپولیس تهران (9) - استقلال اهواز (16)
کد: 9411
     
آی اسپورت
2015-11-18 13:16:01
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر