فهرست
گزارش روز: مقایسه دستمزد خاکپور با مربیان لیگ برتری/ گران‌تر از ارزان‌ترین‌ها!
گزارش روز: مقایسه دستمزد خاکپور با مربیان لیگ برتری/ گران‌تر از ارزان‌ترین‌ها!

گزارش روز: مقایسه دستمزد خاکپور با مربیان لیگ برتری/ گران‌تر از ارزان‌ترین‌ها!

آی اسپورت- پیش از قهرمانی تیم امید در رقابت های زیر 23 سال غرب آسیا، هواره روی این موضوع تاکید می شد که محمد خاکپور، بدون هیچ قراردادی و تنها برای ادای دین به فوتبال ایران، روی نیمکت تیم امید نشسته است. بعد از اولین موفقیت نیم بند تیم و با توجه به استعفای خاکپور، موضوع قرارداد او با فدراسیون از همیشه داغ تر شد تا مشخص شود بر خلاف تصورات اولیه، اتفاقا قراردادی میان خاکپور و فدراسیونی ها وجود داشته است. در پایان آن قرارداد، حالا قرار شده تا توافق تازه ای بین فدراسیون و سرمربی تیم امید برقرار شود. توافقی که بر اساس آن، خاکپور برای یک سال هدایت ایران، 400 میلیون تومان دریافت خواهد کرد و در صورت رساندن ایران به المپیک، 200 میلیون پاداش خواهد گرفت. 
در مقایسه با مربیان لیگ برتری، مبلغ قرارداد خاکپور کمی گران تر از ارزان ترین مربیان شاغل در لیگ است. در لیگ پانزدهم، 6 مربی میلیاردی حضور داشته اند. برانکو ایوانکوویچ، دراگان اسکوچیچ، حسین فرکی، یحیی گل مخمدی، تونی اولیویرا و علی دایی. حمید استیلی و پرویز مظلومی و مجید جلالی با 800، 700 و 600 میلیون تومان مربیان بعدی این فهرست هستند. عبدالله ویسی نیز 550 میلیون دریافت می کند و در قرارداد منصوریان، رقم عجیب 437 میلیون درج شده است. قرارداد فرهاد کاظمی با راه آهن، بیشتر از 500 میلیون تومان بوده است. 
رسول خطیبی، ارزان ترین مربی لیگ برتر پانزدهم بوده که قراردادی 250 میلیونی با سیاه جامگان امضا کرده و بعد از برکناری، تنها بخش کوچکی از این مبلغ را دریافت نموده است. کمالوند و مهاجری به ترتیب 300 و 350 میلیون گرفته اند و سیاوش بختیاری زاده نیز با قرارداد 400 میلیونی، سرمربی استقلال اهواز شده است. 
قرارداد محمد خاکپور با فدراسیون، از قرارداد 4 مربی لیگ برتری بیشتر است. توجه به این نکته اما ضروری به نظر می رسد که خاکپور در طول سال، مرخصی زیادی دارد و فقط در چند مقطع، درگیر بازی های جدی می شود. تردیدی وجود ندارد که قرارداد او، قابل قیاس با مبلغی که کی روش از فدراسیون فوتبال گرفته، نخواهد بود اما آیا این موضوع می تواند به معنی زیر پا گذاشته شدن عدالت باشد؟ بر خلاف سرمربی سابق رئال مادرید، خاکپور با رزومه ای بسیار لاغر سرمربی یکی از تیم های ملی ایران شده است. رزومه ای که در آن سقوط با فولاد به عنوان دستیار و سقوط با استیل آذین به عنوان مربی وجود دارد و طبیعتا در شرایط عادی، نباید چنین شانس بزرگی را برای خاکپور فراهم بیاورد. قرارداد خاکپور با فدراسیون با توجه به سوابق کاری و البته تعداد بازی های تیم او در طول سال، مبلغ بسیار قابل توجهی دارد. 


کدخبر:9405
  ۱  
آی اسپورت
2015-11-18 16:38:05
نظر دهید

۱ نظر
-
چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴، ۱۷:۲۳
خاک تو سر هرچی کیروش پرست و اجنبی پرست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر