فهرست
استدلال ژاویِ؛ چرا مسی از رونالدو بهتر است؟
استدلال ژاویِ؛ چرا مسی از رونالدو بهتر است؟

استدلال ژاویِ؛ چرا مسی از رونالدو بهتر است؟

آی اسپورت – لیونل مسی بزرگترین بازیکن تاریخ است٬ حتی بزرگتر از اسطوره هایی همچون پله و دیگو مارادونا. این نظر ژاوی ارناندس هم تیمی سابق مسی در بارسلونا است.  ژاوی در گفت و گو با ای.اس.پی.ان گفت: «پله و دیگو مارادونا هر دو تاثیر زیادی در بازی داشتند اما فوتبال متحول شده است. بازیکنان امروز به مراتب بهتر از گذشته هستند و فوتبال هم بهتر شده. و حالا مسی بهترین بازیکن در بهترین دوره تاریخ فوتبال است.»
ژاوی البته گفته که مسی نمی توانست به این خوبی باشد اگر رقیب بزرگی مثل کریستیانو رونالدو را مقابل خودش نمی دید: «مسی بدون رونالدو اینقدر خوب نمی شد. او نمی توانست این همه توپ طلا ببرد و به نظرم رونالدو هم بدون مسی نمی توانست چند توپ طلا بگیرد. آنها به یکدیگر انگیزه می دهند.»
ستاره سابق بارسلونا معتقد است که مسی بهتر از رونالدو است و دلایل خود را هم به طور شفاف در این مورد می گوید: «تفاوت بین این دو نفر این است که در حالی که هر دو گلزنان بزرگی هستند٬ مسی به مراتب بیشتر در بازی تیمی مشارکت دارد.» ژاوی در مورد غیبت احتمالی مسی در بازی ال کلاسیکوی روز شنبه گفت: «اگر مسی بازی نکند سطح دو تیم خیلی نزدیک هم خواهد بود. مادرید هم چند مصدوم دارد اما مصدومان آنها اهمیتشان به اندازه لیونل مسی نیست. برنده شدن در برنابئو سخت است. بدون حضور مسی خیلی خیلی سخت است.اما به نظرم بارسا در شرایط خوبی است و می تواند کارهای بزرگی انجام دهد.»
     
آی اسپورت
2015-11-19 02:36:07
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر