فهرست
گل‌محمدی: در نیم‌فصل دوم کارمان سخت می‌شود/ دایی صمیمی‌ترین دوست من بود/ برای تیم ملی بهتر از کی‌روش نداریم
گل‌محمدی: در نیم‌فصل دوم کارمان سخت می‌شود/ دایی صمیمی‌ترین دوست من بود/ برای تیم ملی بهتر از کی‌روش نداریم

گل‌محمدی: در نیم‌فصل دوم کارمان سخت می‌شود/ دایی صمیمی‌ترین دوست من بود/ برای تیم ملی بهتر از کی‌روش نداریم

آی اسپورت- یحیی گل‌محمدی این هفته مقابل علی دایی قرار خواهدگرفت؛ یکی از صمیمی‌ترین دوست‌های فوتبالی‌اش. تقابل یحیی و دایی یکی از اتفاقات جذاب هفته دوازدهم لیگ است و همین موضوع باعث شد تا دقایقی با سرمربی ذوب‌آهن صحبت کنیم. درباره بازی با صبای دایی، شانس صدرنشینی ذوب‌آهن، شرایط پرسپولیس، و خلاصه همه چیز.
 
آیا تعطیلی‌های لیگ برتر، تیم شما را اذیت نکرد؟
این برنامه‌ای است که از قبل داده‌اند و ما مجبور هستیم با آن کنار بیاییم و در این زمینه کاری از دستمان برنمی‌آید. این درحالی است که ما هشت ملی‌پوش داریم و کارمان خیلی سخت است. پنج بازیکن ما امروز می‌رسند، یک بازیکن ما دیروز رسید و دو بازیکن هم فردا به ما اضافه می‌شوند. ما نمی‌توانیم با آنها یکی ‌دو روز بیشتر کار کنیم. یک موضوع دیگر هم برای ما آزاردهنده است.
 
چه موضوعی؟
پنج بازیکن از ذوب‌آهن به تیم امید دعوت شدند، ولی فقط یک نفر از آنها بازی کرد، آن هم به مدت 45دقیقه. این یک ضربه بزرگ به ذوب‌آهن و بازیکنان این تیم است. انتظار ما این است که وقتی پنج بازیکن از ذوب‌آهن به تیم امید دعوت می‌شوند، حداقل از آنها بازی گرفته شود تا بتوانند خودشان را نشان دهند. من تعجب می‌کنم که پنج بازیکن از ما دعوت شد، اما فقط یک نفر بازی کرد. اگر کادر فنی تیم امید به این پنج بازیکن اعتقادی نداشت، چرا آنها را دعوت کرد! بازی نکردن آنها برای ما جای سؤال دارد و حالا کار سختی برای دیدار با صبا داریم.
 
خیلی‌ها معتقدند ذوب‌آهن بهترین فوتبال را در لیگ برتر به نمایش می‌گذارد. در این مورد چه نظری دارید؟
این موضوع برای ما جای خوشحالی دارد. ما همیشه انتظار داریم خوب بازی کنیم و بازیکنانی داریم که می‌توانند در فضاهای کوچک به یکدیگر پاس بدهند، حفظ توپ کنند و در زمین حریف صاحب توپ باشند. ما در کارهای تهاجمی تنوع داریم. از کناره‌ها بازی ترکیبی انجام می‌دهیم، از عمق دفاع حریف استفاده می‌کنیم و روی ضربات ایستگاهی برنامه داریم. این موضوع کار را برای حریفان سخت می‌کند. البته تیم‌ها حساب ویژه‌ای روی ما باز می‌کنند و این کار ذوب‌آهن را سخت‌تر می‌کند. خدا را شکر که توانستیم پیشرفت مثبتی داشته باشیم و من باید از بازیکنان کمال تشکر را داشته باشم که بیشترین زحمت را می‌کشند. از کادر مدیریتی باشگاه هم تشکر می‌کنم که پشتیبانی خوبی دارند.
 
چقدر شانس قهرمانی دارید؟
این بستگی به عملکرد خودمان دارد، خصوصا در نیم‌فصل دوم. الان نمی‌توان از تیم خاصی اسم برد چون چند تیم برای قهرمانی تلاش می‌کنند، درضمن کیفیت تیم‌ها به هم نزدیک است. ما در نیم‌فصل دوم کار سخت‌تری داریم، چون لیگ قهرمانان آسیا آغاز می‌شود و مسافرت‌های پی‌درپی خواهیم داشت.
 
در مورد دیدار مقابل صبا چه صحبتی دارید؟
هر بازی سختی‌های خاص خودش را دارد. صبا در زمین خودش نتایج بسیار خوبی گرفته و از لحاظ موفقیت در بازی‌های خانگی بهترین عملکرد را داشته است. دایی از بازیکنان جوان و باتجربه، تیم خوبی ساخته است و باید به او تبریک بگویم.
 
آیا مثل سال‌های گذشته علی دایی صمیمی‌ترین دوست فوتبالی شما است؟
آن زمان که همبازی بودیم، مدام کنار یکدیگر بودیم. در واقع ما با یکدیگر هم‌اتاقی بودیم، حتی دایی را بیشتر از خانواده‌ام می‌دیدم و اگر یک روز همدیگر را نمی‌دیدیم تعجب می‌کردیم. ما دوستی نزدیکی با همدیگر داشتیم و مثل دو برادر بودیم.
 
الان این دوستی کمتر شده است؟
اصلا این‌طور نیست. به هر حال وارد شدن به دنیای مربیگری و کار در تیم‌های مختلف وقت‌گیر است و مشغله‌های زیادی ایجاد می‌کند. اتفاقا دوستی ما عمیق است و حتی بهتر از گذشته.
 
در مورد حرف‌های اخیر کارلوس کی‌روش که بعد از دیدار با گوام ساز جدایی سر داد چه صحبتی دارید؟
من اطلاعات زیادی ندارم که بین کی‌روش و فدراسیون فوتبال چه مسائلی وجود دارد و نمی‌توانم قضاوت دقیقی داشته باشم. البته نکته مشخص اینکه کی‌روش می‌خواهد بهترین امکانات را در اختیار داشته باشد، چون می‌خواهد عملکرد خوبی از خودش برجای بگذارد. این حق طبیعی کی‌روش است، ولی فدراسیون هم در حد توان خودش توانست امکانات لازم را دراختیار این مربی قرار دهد. از نظر کی‌روش اما این امکانات کافی نیست.
 
فکر می‌کنید کی‌روش بماند؟
امیدوارم اگر اختلافی وجود دارد حل شود. در حال حاضر بهتر از کی‌روش نداریم. بدون ‌شک او بهترین است و دلیل محکمی برای این حرفم دارم. دلیل این حرفم رابطه و احساس بسیار خوبی است که بین بازیکنان تیم ملی و کی‌روش وجود دارد. برقرار کردن این رابطه واقعا سخت است. او کار بزرگی در تیم ملی انجام داده و همین ارتباط می‌تواند عامل موفقیت تیم ملی شود.
 
اخیرا در مورد بحث قرارداد مانوئل ژوزه با پرسپولیس حرف و حدیث‌های زیادی مطرح شده است. شما مدتی در کنار او بودید،آیا انتقادهایی که از محمد رویانیان می‌شود را قبول دارید؟
متاسفانه اخیرا خیلی‌ها به رویانیان حمله می‌کنند. هر چند من موافق بعضی از کارهای او نبودم ولی رویانیان تلاش کرد تا بهترین بازیکنان را برای پرسپولیس بگیرد. او می‌خواست پرسپولیس را به جایگاه خوبی برساند و نباید این موضوع را از یاد برد.
 
برخی معتقدند رویانیان شما را آورد تا جانشین ژوزه شوید، این موضوع درست است؟
اگر ژوزه نتیجه می‌گرفت من هیچ وقت سرمربی پرسپولیس نمی‌شدم. من در آن مقطع مشکلاتی داشتم که از صبا جدا شدم و بعدا پیشنهاد رویانیان به دستم رسید.
 
او زمانی که ژوزه سرمربی پرسپولیس بود، به شما قول سرمربیگری پرسپولیس را نداد؟
او اصلا به من نگفت که بیایم و سرمربی پرسپولیس شوم. من به پرسپولیس نیامدم که جای ژوزه را بگیرم. قراردادی که رویانیان با مانوئل بست سنگین بود و دلیلی نداشت که مربی دیگری بیاورد. رویانیان خیلی پای ژوزه ایستاد و به او کمک کرد ولی در نهایت شرایط طوری پیش رفت که تصمیم دیگری گرفت. بعد از مدتی که در کنار ژوزه کار کردم، او یک روز به من گفت که چیزهای بدی از کمک‌مربی‌های ایرانی شنیده ولی خوشحال است که من در کنارش هستم. من جز کمک کردن به ژوزه و پرسپولیس نیت دیگری نداشتم.
 
می‌گویند شما بعد از رفتن برانکو، سرمربی پرسپولیس می‌شوید.
پرسپولیس مربی خوبی دارد و برانکو کارش را به خوبی بلد است. هیچ‌کس از آینده نمی‌تواند حرفی بزند.


9411
     
آی اسپورت
2015-11-19 14:58:41
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر