فهرست
قلعه‌نویی: حرکت افشارزاده نه اخلاقی است نه حرفه‌ای / شش ماه برنامه‌ریزی کردند مرا زمین بزنند
قلعه‌نویی: حرکت افشارزاده نه اخلاقی است نه حرفه‌ای / شش ماه برنامه‌ریزی کردند مرا زمین بزنند

قلعه‌نویی: حرکت افشارزاده نه اخلاقی است نه حرفه‌ای / شش ماه برنامه‌ریزی کردند مرا زمین بزنند

آی اسپورت- امیر قلعه‌نویی هنوز دل پری از مسئولان استقلال و عملکرد آنها در سال گذشته دارد. او در دومین بخش گفت‌وگویش با روزنامه همشهری ورزشی که دیروز اولین قسمت آن منتشر شد به سوالاتی در این مورد پاسخ داده است.


بهرام افشارزاده در پاسخ به طلب شما اعلام کرده که اگر قلعه‌نویی مدام از عشق به استقلال حرف می‌زند، فعلا دنبال پولش نباشد، هر زمانی پول داشتیم به او می‌دهیم.
به نظرم حرکت افشارزاده نه اخلاقی است و نه حرفه‌ای و نه معرفتی. یک مدیر با 50سال سابقه نباید چنین جوابی بدهد. اصلا بحث شکایت نیست، بحث این است که یک قراردادی بسته شده و در این قرارداد همه تعهد دارند. مگر من تا روز آخر به تعهدم عمل نکردم؟!
 
چرا فوتبال ایران هیچ زمانی درست نمی‌شود؟
باید به حال این فوتبال تاسف خورد. من زمانی که رفتم به ملوان دلم به حال مردم انزلی سوخت. آن تیم با آن ریشه و آن آب و هوا چرا باید در چنین استادیوم از کار افتاده‌ای بازی کند. چند روز پیش یک بازی برابر فولاد بود که آدم رویش نمی‌شد در تلویزیون آن را پخش کند.
 
راه‌حلش چیست؟
من چون خودم زمانی در شهرداری بودم کمی اطلاعات دارم. اگر زمین انزلی فقط سری اول خوب کاشته شود و زیرسازی آن درست انجام شود، 10سال خود به خود بیمه خواهد بود. شما می‌بینید 15سال است که ورزشگاه نقش جهان ساخته نمی‌شود. چند جوان باید از دست بروند تا نقش جهان ساخته شود؟!
 
شما سال گذشته حمایت ویژه‌ای از امید ابراهیمی کردید و در نتیجه او به تیم ملی دعوت شد که یکی از بازیکنان تاثیرگذار لیگ و تیم ملی است.
من حمایت ویژه‌ای از ابراهیمی نکردم. امید ابراهیمی قابلیت‌های بسیار زیادی داشت که من تنها آنها را شناسایی کردم و به او فضا دادم و خوشحالم که حالا او را در تیم ملی و استقلال موفق می‌بینم.
 
چرا فکر می‌کنید دوری شما از فوتبال برنامه‌ریزی شده بود؟
فوتبال ما خلاصه شده به برد و باخت. ‌آقایان در استقلال شش ماه برنامه‌ریزی کردند تا من را زمین بزنند. شاید قلعه‌نویی دیگر در استقلال نباشد اما امید ابراهیمی، سجاد شهباززاده و رمضانی را برای تیم گذاشتم. حتی جابر انصاری خودش گفت که استقلالی‌ها دو سال بود دنبال من بودند اما اینهاست که فوتبال ایران را به این روز انداخته و برای اینکه به خواسته‌هایشان برسند دست به هر کاری می‌زنند.
 
فصل گذشته سال سختی را سپری کردید.
زمانی که که به نیم‌فصل رسیدیم دست روی هر بازیکنی گذاشتیم گفتند پول نداریم. تیم رفت صدر جدول اما 100میلیون نداشتند که به تیم بدهند. این پازل‌ها را کنار هم بگذاریم دست خیلی‌ها رو می‌شود. جلوی چشمانت بازیکنان را راحت از دست می‌دادند و چهار روز مانده بود آقایان استعفا دادند و دلیلشان این بود که پول نیست. این آقایان در استقلال پیرم کردند. در نقل و انتقالات، نظری را کنار گذاشتند به بهانه کمیته نقل و انتقالات تا من را بزنند. تمام کارهای آقایان با شما حرف می‌زند. مسلمان و بابک حاتمی را می‌خواستم اما راحت از روی نامشان رد شدند.
یعنی آن‌قدر با شما بد بودند؟
بله؛ حتی فکرش  را هم نمی‌توانید بکنید. بعد از بازی برابر نفت مسجدسلیمان ما سه بازی تعیین‌کننده با نفت و ذوب‌آهن و فولاد داشتیم که به آقایان گفتیم 100میلیون بدهید تا ما سه میلیون پاداش بدهیم. دو شب مانده به بازی نفت گفتند نتوانستیم 100میلیون را جور کنیم و همین باعث شد تا به تیم لطمه بزنند.

9411
     
آی اسپورت
2015-11-19 15:41:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر