فهرست
رستگاری با لیگ یکی‌ها/ استقلال نوین خوزستان!
رستگاری با لیگ یکی‌ها/ استقلال نوین خوزستان!

رستگاری با لیگ یکی‌ها/ استقلال نوین خوزستان!

آی اسپورت- در هفته های پایانی لیگ پانزدهم، وقتی استقلال خوزستان در رده های پایین جدول، مشغول تنازغ برای بقا بود، خیلی ها از تمام شدن عبدالله ویسی به عنوان یک مربی حرف می زدند. از مردی که دیگر جسارت گذشته را ندارد و به جای بازی با مهره های جوان و ناشناخته، به سراغ گزینه های آزموده رفته و در این مسیر، شکست سختی خورده است. ویسی به هر قیمتی در لیگ ماندگار شد تا در تابستان، دوباره به الگوی موفق گذشته برگردد. الگوی استفاده از مهره های لیگ یکی، که عطش بازی در لیگ را دارند. مهره هایی که قرار بود دوباره از ویسی، گواردیولا بسازند. 
تیم عبدالله ویسی امروز در شرایطی به صدر جدول رده بندی لیگ رسید که 7 بازیکن فصل گذشته لیگ یک را در ترکیب اولیه اش داشت. عقیل کعبی، علی اصغر عاشوری، مهدی زبیدیو حسین بیت سعید، چهره های اثرگذار فصل گذشته فولادنوین بودند که امروز برای آبی های اهواز بازی کردند. زهیوری از نفت آبادان اضافه شد و دانیال ماهینی و پیمان شیرزادی که به ترتیب از ایرانجوان و مس رفسنجان به تیم ویسی اضافه شده بودند نیز در جریان پیروزی مهم امروز، از ابتدا به میدان رفتند. آن ها با همین ترکیب، یکی دیگر از نتایج درخشان این فصل لیگ را به دست آوردند. 

استقلال خوزستان حالا در صدر جدول رده بندی لیگ برتر است. جدولی که آخرین نقطه آن سهم استقلال اهواز شده تا تیم های هم نام لیگ، روزهای کاملا متفاوتی را پشت سر بگذارند. تفاوت کلیدی دو تیم، در تابستان رقم خورد. جایی که استقلالی های خوزستان با هوشمندی به سراغ مهره های تیم قهرمان لیگ یک رفتند و بهترین های این تیم را جذب کردند و تیم هم نام، حتی بعد از رد کردن همه بازیکنان‌اش، با بی توجهی به استعدادی جوان اهواز، 23 بازیکن تمام شده را خریداری کرد. حالا دیگر واضح به نظر می رسد که بهترین استراتژی خرید بازیکن برای لیگ برتری‌ها، استفاده از مهره های موفق لیگ یک است. لیگی که استعدادهای بی‌شماری را در خود جای داده تا هر فصل، منبعی برای بهترین خریدهای لیگِ برتری تلقی شود. 
کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-11-19 18:57:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر