فهرست
گزارش آماری:از پاریس تا  «ال کلاسیکو»
گزارش آماری:از پاریس تا «ال کلاسیکو»

گزارش آماری:از پاریس تا «ال کلاسیکو»

آی اسپورت- فرانسه –آلمان٫ورزشگاه استادو فرانس؛شاید وقتی پاس رو به عقب «پاتریس اورا» به «کوشیلنی» با صدای انفجار از بیرون ورزشگاه همراه شد٫همه ی دنیا برای ساعتها فراموش کردند فقط یک هفته به «ال کلاسیکو» باقی مانده.
مهمترین بازی فصل جهان...
حالا چند روز از آن حادثه میگذرد واروپایی که زیر پرچم قرمز-سفید-آبی برای پاریس دعا میکند.
اما شاید برای نوجوان 10 ساله ی مادریدی یا پیرمرد 80 ساله ی کاتالونیایی جنگ و سیاست بی معنی باشد.آنها هم دراین روزها دعا میکنند٫اما فقط برای پیروزی در ال کلاسیکو.شاید این تنها میدان جنگی باشد که میتواند پانصد میلیون بیننده را در صلح و آرامش کنار یکدیگر بنشاند.
30 آبان٫ساعت 20:45 ورزشگاه «سانتیاگو برنابئو»٫بازی رفت دربی بزرگ برگزار خواهد شد.
بارسلونا با شکست هفته ی قبل مادریدی ها برابر سویا پس از هفته ها٫حالا نفس تیم خسته ی بنیتز رو کمی دورتر احساس میکند.بحران مصدومیت در رئال و کمبود بازیکن بارسلونا باعث شده رقابت در صدر جدول لا لیگا نزدیکتر از سالهای پیش دنبال شود.
در تعطیلی لیگ به خاطر بازیهای ملی حواشی پیرامون دو تیم و ستاره های آنها همچنان تیتر اکثر رسانه ها بود.از میزان آمادگی مسی تا سوال تکراری خبرنگاران از رونالدو درباره ی ترک مادرید.
درخشش باور نکردنی زوج نیمار-سوارز شاید انریکه را مجبور به انجام ریسک در مورد بازی دادن به مسی در این بازی نکند٫از آن سو رونالدو که به گفته ی رسانه ها از سبک کاری بنیتز انتقاد کرده و او را دلیلی بر افت خود نیز می داند٫بیشتر از هر زمانی منتظر درخشش در این بازی بزرگ است.
نگاه آماری
دوتیم بدون احتساب بازیهای دوستانه در 229 دیدار مقابل هم قرار گرفته اند که رئال با 92 و بارسلونا با 89 برد رقابت نزدیک خود را در این زمینه نیز دنبال میکنند.این در حالیست که با در نظر گرفتن بازیهای دوستانه بین دو تیم بارسلونا با 108 پیروزی در مقابل 96 برد رئال وضعیت بهتری دارد.بهترین پیروزی رئال در لا لیگا 8-2  و بهترین برد بارسلونا 7-2 بوده است.
در تاریخ دو باشگاه 17 بازیکن به صورت مستقیم از بارسلونا به رئال نقل مکان کرده اند و 3 بازیکن مسیر عکس این انتقال را در پیش گرفتند.
در سال 2005«رونالدینیو» به دومین بازیکن بارسلونا پس از «مارادونا» تبدیل شد که توسط هواداران رئال مادرید در حین بازی تشویق شد.
این بازی در ماه نوامبر برگزار میشود؛در تاریخ این دیدارها٫دو تیم  ۲۳ بار در این ماه رو به روی هم قرار گرفته اند که سهم رئال 12 برد و سهم بارسلونا 9 برد بوده است.
رونالدو – مسی
با ورود رونالدو به رئال مادرید جذابیت ال کلاسیکو دوچندان شد.او در کنار مسی در تمام زمینه ها رقابت تنگاتنگی دارند آنچنان که رقابت رئال و بارسا به رقابتی بین این دو بازیکن نیز تبدیل شده است.
رونالدو در 23 بازی در این دربی 15 گل به ثمر رسانده است٫این آمار برای ستاره ی آرژانتینی 21 گل در 30 بازی می باشد.مسی با  13 پاس گل رکورددار تاریخ ال کلاسیکوست٫در حالی که رونالدو تنها با یک پاس گل آمار ضعیفی در این زمینه داراست.
اما رکورد جالب رونالدو زدن گل در 6 بازی متوالی بین این دو تیم است که این آمار برای مسی 3 مسابقه است.مسی در کنار پوشکاش ستاره اسبق رئال با 2 بار هت تریک در صدر این رکورد قرار دارند.رونالدو اما هنوز نتوانسته به این مهم دست یابد که آمار تقریبا ضعیفتر رونالدو را میتوان به 7 بازی کمتر نسبت به مسی در این دربی نیز نسبت داد.
به هر حال این دو ستاره ی دست نیافتنی شاید نیمی از جذابیتهای این روزهای فوتبال را موجب شده اند.
باید منتظر ماند و دید دیدار رفت این جنگ بدون خون ریزی به کجا خواهد انجامید.
شاید شما هم از آن دسته طرفدارانی باشید که با سوت آغاز بازی خواهید گفت٫ای وای ...این بازی 90 دقیقه ی دیگر تمام خواهد شد ...


کدخبر:۹۴۱۳
     
آی اسپورت
2015-11-19 20:48:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر