فهرست
تأثیر‌گذار مثل کریم بنزما
تأثیر‌گذار مثل کریم بنزما

تأثیر‌گذار مثل کریم بنزما

آی اسپورت - «این گل متعلق به کریم است. ما با کریم شادی گل را انجام دادیم، چون نقش او در این گل فوق‌العاده بود. ۹۰ درصد این گل به او تعلق دارد.» این حرف‌های کاسمیرو هافبک برزیلی رئال‌مادرید و زننده تک گل پیروزی‌بخش این تیم مقابل اسپانیول در بازی بامداد دوشنبه لالیگاست. رئال با آن سه امتیازی که در کورنیا به دست آورد، صدر جدول را این بار با امتیاز بالاتر و نه فقط با تفاضل گل بهتر نسبت به بارسا در اختیار گرفت. کاسمیرو گل زد، اما او مشکلی ندارد که این گل را تقدیم به بن‌زما کند. نکته مهم این گل، پاسی بود که بن‌زما با پشت پا از بین برناردو پا‌های مدافع اسپانیول رد کرد و توپ را در آستانه دروازه جلوی پای کاسمیرو قرار داد. او در حالی این پاس را داد که دیدی نسبت به پشت سر خود نداشت، اما یک حرکت فوق العاده را رقم زد تا این گل برای همیشه در تاریخ رئال‌مادرید ماندگار شود.

۹ و ۱۰

کریم از این حرکت‌ها البته زیاد داشته، مثل ضربه فوق العاده اش در زمین ختافه یا دریب سه بازیکن لب خط در مقابل اتلتیکو مادرید در لیگ قهرمانان. بن‌زما حالا دیگر یک بازیکن کند و بدون مشارکت در کار تیمی نیست بلکه در بسیاری از گل‌های تیمش به عنوان سازنده گل نقش دارد طوری که خودش می‌گوید «من یک شماره ۹ هستم که روح شماره ۱۰ را در تنم دارد.» این یعنی یک مهاجم نوک کلاسیک که خاصیت بازیسازی و پاس گل دادن را نیز به بهترین شکل در بازی خود نشان می‌دهد. در بازی با اسپانیول به تعداد گل‌های کریم اضافه نشد، اما تعداد پاس گل‌های او افزایش یافت. او حالا در لالیگا ۱۷ گل زده و ۷ پاس گل داده و این یعنی مشارکت در ۲۴ گل رئال‌مادرید در لیگ. در همه جام‌ها این آمار به ۲۲ گل و ۱۰ پاس گل می‌رسد.

مثل مسی

ستاره فرانسوی به این ترتیب در لالیگا در ۴۱ درصد گل‌های رئال‌مادرید نقش مستقیم داشته و در همه جام‌ها در ۳۷ درصد گل‌های تیم. این آمار البته هنوز به اندازه نقش مسی در بارسلونا یا بهتر است گفته شود وابستگی بارسلونا به مسی نیست (ستاره آرژانتینی ۵۴ درصد در لالیگا و ۵۲ در کل گل‌های بارسا در این فصل نقش داشته)، اما همین آمار نشان می‌دهد که رئال‌مادرید تا چه حد روی توانایی‌های کریم بن‌زما حساب باز کرده است. بعد از کریم، بازیکنی که بیشتر مشارکت را در گل‌های تیم داشته تونی کروس آلمانی است که ۶ گل زده و ۹ پاس گل داده است.

به سوی رکوردشکنی

از زمانی که بن‌زما پیراهن رئال مارید را به تن کرده است در مجموع ۱۰۷ پاس گل داده است. طبق آمار منتشر شده، در ۲۵ سال اخیر بازیکنانی که بیشترین پاس گل را در رئال داده‌اند، رائول گونسالس و کریستیانو رونالدو بوده‌اند که هر دو ۱۱۶ بار هم‌تیمی‌های خود را در موقعت گلزنی قرار داده‌اند. بن‌زما حالا ۹ پاس گل با این رکورد فاصله دارد که به نظر می‌رسد در این فصل رسیدن به آن غیرممکن باشد، اما برای فصل بعد می‌تواند یک هدف کاملاً قابل دسترس باشد. البته کریم هنوز ۶ بازی در لالیگا و دست‌کم یک بازی دیگر در لیگ قهرمانان اروپا در پیش دارد و می‌تواند آمار گل‌ها و پاس گل‌های خود را ارتقا دهد. بهترین رکورد او در فصل ۱۲-۲۰۱۱ ثبت شد جایی که او ۳۲ گل زد و ۱۹ پاس گل داد، در فصلی که فصل رکورد‌ها برای رئال‌مادرید بود.

 

خبر ورزشی 

     
آی اسپورت
2020-07-01 08:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر