فهرست
یادداشت/ برای درخشش رونالدو دیر است!
یادداشت/ برای درخشش رونالدو دیر است!

یادداشت/ برای درخشش رونالدو دیر است!

بن هیوارد
 زمان به پایان رسید. حتی خود رونالدو هم اخیرا اعتراف کرده که لیونل مسی برنده توپ طلا می شود. حتی اگر ستاره پرتغالی در ال کلاسیکو فوق العاده تر از همیشه اش باشد هم فایده ندارد. برای او و نیمار زمان به پایان رسیده و نمی توانند در بازی شنبه شب تلاشی برای کسب جوایز فردی کنند.
رونالدو در سال 2013 برنده توپ طلا شد. در آن زمان بازی های پلی آف انتخابی جام جهانی مقابل سوئد زیر ذره بین رفت و رونالدو با درخشش در آن دو بازی پایانی فوق العاده برای دوره ای که مورد بررسی قرار می گیرد، رقم زد. این بار اما به نظر می رسد اوضاع برای او خوب نباشد.
در ماه ژانویه مسی گزینه اصلی برای کسب توپ طلا است و در فصل 15-2014 بارسلونا را به سه گانه رسانده است. اگرچه او 7 هفته اخیر این رقابت ها را از دست داده است و در غیاب او نیمار درخشش فوق العاده ای داشته است. اما بعید است که رای دهندگان به نیمار بالاتر از مسی رای دهند. نیمار هم همان جام هایی را برد که مسی در سال 2015 برد؛ فصل گذشته در لیگ قهرمانان بهترین گلزن شد و در غیاب مسی بارسا را به خوبی رهبری کرد. اما در سخت است که ثابت کنیم در طول یک سال او مفیدتر از مسی بوده است.
درست مانند سوارس و رونالدو. ستاره پرتغالی هم در سال 2015 بی نظیر بود.
به هر حال رای دهندگان هنوز وقت دارند که تصمیم بگیرند. اما نه فرصتی طولانی. چون روز جمعه پایان رای گیری است. درست یک روز قبل از ال کلاسیکو. به همین دلیل هر دستاوردی که رونالدو، نیمار و سوارس در ال کلاسیکو داشته باشند، در تصمیم گیری رای دهندگان برای توپ طلا تاثیری ندارد.
رونالدو هفته گذشته گفت:«از نظر عملکرد فردی شاید من بهترین فصل دوران بازی کردنم را نگذراندم. من بیشترین گل در اروپا را زدم. اما این نوع جوایز به رای دهندگان بستگی دارند و مسی می تواند برنده این جایزه باشد. او قهرمان لیگ قهرمانان و لالیگا شده است».
در فصل 13-2012 هم فرانک ریبری همین کار را کرده بود و با بایرن مونیخ 3 گانه کسب کرده بود. اما آن سال هم جایزه به مسی و او نرسید و رونالدو توپ طلا را برد. آن سال هم شباهت هایی به مراسم پیش رو وجود داشت . بایرن همه جام ها را برده بود، اما توجه همه بیشتر به استعدادهای فردی بود، نه جوایز گروهی.
این بار رونالدو در رقابت با مسی شانس کمی برای بردن توپ طلا دارد و ال کلاسیکو هم نمی تواند به کمکش بیاید. برای نیمار، سوارس و هر بازیکن دیگری خیلی دیر است که بدرخشند.  کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2015-11-20 18:05:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر