فهرست
گزارش روز: مظلومی از دربی درس گرفت
گزارش روز: مظلومی از دربی درس گرفت

گزارش روز: مظلومی از دربی درس گرفت

آی اسپورت- استقلال تهران در اهواز فولاد خوزستان را شکست داد تا مظلومی و تیمش دوباره به صدر برگردند و دراگان اسکوچیچ یک بار دیگر عکس العملی برای مواجهه با شمشیر برنده انتقادها نداشته باشد. فارغ از بحث و تحلیل کیفیت فنی بازی این مسابقه یک نکته ی ویژه داشت ، درست از دقیقه ی 60 به بعد که استقلال گل اول بازی را زد .
 

پرویز مظلومی در وضعیتی مشابه در دربی امسال از رقیب سنتی اش 1 گل جلو افتاد . اما در مقابل بازی ِ رو به جلوی ِ پرسپولیس با تصمیمات اشتباهاتی که گرفت نتوانست نتیجه را حفظ کند و برد را در آخرین لحظه با تساوی عوض کرد . مظلومی با بیرون بردن شهباززاده خط حمله ی خود را در حالتی خنثی قرار داد و با اضافه کردن حاج محمدی و خرسندنیا نبردها را به سمت دروازه ی خودی کشاند تا دروازه ای که به لطف درخشش رحمتی 95 دقیقه بسته مانده بود ، فرو بریزذ. اما در اهواز مظلومی غلط های دیکته دربی را گرفت . بعد از گلی که استقلال توسط جابر انصاری وارد دروازه ی میزبان کرد، فولاد رو به بازی احساسی آورد و حملاتی ترتیب داد . اما این بار مظلومی هوشمندانه نگذاشت اتفاقی که در دربی افتاد تکرار شود.
 مظلومی با آوردن  پروپئیچ و محسن کریمی به زمین ، به جای اضافه کردن مدافع به تیمش کمک بزرگی کرد . با ورود محسن کریمی به زمین استقلال تعادل سرعت در بازی را حفظ کرد و در کناره ها فشار را حفظ کرد تا به مدافعین کناری فولاد اجازه ی نفوذ ندهد و در واقع از همین نقطه به خط دفاع تیمش کمک کرد . در ادامه ی بازی هم با اضافه کردن پروپچیچ در لحظاتی که فولاد زهردارتر حمله می کرد و حتی نزدیک بود توسط ماتیاس چاگو به گل برسد ، روند بازی را عوض کرد و حتی توانست توسط همین بازیکن به گل دوم هم برسد و خیال خودش را از بازگشت به صدر و حداقل صدرنشینی برای یک هفته ی دیگر راحت کند .


ل فعل و انفعالات این بازی که به پیروزی آبی پوشان پایتخت ختم شد و تبعاتش دامن شیشه ها و صندلی های ورزشگاه فولاد را گرفت مهر تاییدی بود بر عبرت گرفتن مظلومی از دربی ، حتی اگر پرویز خان هنوز از تصمیماتش در دربی دفاع کند و انگشت اشاره اش را به سمت ترکی بگیرد .
 


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-11-21 15:44:50
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر