فهرست
برانکو: طارمی خسته بود و بدشانس / بازیکنانم در رئال و بارسلونا هستند
برانکو: طارمی خسته بود و بدشانس / بازیکنانم در رئال و بارسلونا هستند

برانکو: طارمی خسته بود و بدشانس / بازیکنانم در رئال و بارسلونا هستند

آی‌اسپورت- صحبت‌های برانکو ایوانکوویچ را پس از پیروزی مقابل استقلال اهواز می‌خوانید.


* این برد را به بازیکنانم تبریک می‌گویم. مهمترین مسئله برد است و به خاطر همین خوشحال هستیم. انتظار چنین بازی را داشتیم، آن هم در مقابل تیمی که چیزی که برای از دست ندادن نداشت. طبیعی بود که پس از به ثمر نرساندن موقعیت‌های گل، عقب برویم تا گل نخوریم. خط دفاع ما با تمرکز بالا بازی کرد و مرتکب هیچ اشتباهی نشد. در مجموع حریف شانسی روی دروازه ما نداشت.


*حیف شد که گل‌های بیشتری به ثمر نرساندیم. اگر این اتفاق می‌افتاد، بازیکنان ما بازی راحت‌تر و زیباتری را به نمایش می‌گذاشتند. اگر گلهای بعدی را به ثمر می‌رساندیم، بازیکنان ریلکس‌تر به بازی ادامه می‌دادند. همیشه گفته‌ام که وقتی شانس گلزنی را از دست می‌دهیم، مجازات از راه می‌رسد، بنابراین امروز امکان گل خوردن ما وجود داشت. یک بار دیگر این برد را به بازیکنانم تبریک می‌گویم چون آنها استحقاقش را داشتند. از بخش عمده بازی راضی هستم اما مهمتر از همه این است که جا برای بهتر شدن و پیشرفت داریم.


* اگر قرار بود به این سادگی حل شود، آن وقت فوتبال ورزش جالبی نمی‌شد. بارها گفته‌ام که مهاجم باید مادرزاد گلزن باشد. مهم این است که به فرصت گل برسیم اما در بازی امروز نزدن موقعیت‌ها سخت‌تر از گل زدن بود. طبیعی است که در تمرینات این مشکل را برطرف کنیم.


* علاوه براینکه مهاجم باید گلزن باشد، کمی هم باید شانس داشته باشد. شانس‌های گلی که مهدی طارمی از دست داد برای من نشان دهنده این بود که او تلاشش را کرد. از نظر من شاید این بازی بهترین بازی پرسپولیس و طارمی بود، چرا که حرکات و تاکتیک طارمی تیم را وادار به بازی رو به جلو می‌کرد. قبول دارم که برای زدن گل باید بیشتر تلاش کنیم، البته این مسئله را در نظر بگیرید که بازیکنانی چون طارمی، امید عالیشاه و رامین رضاییان و کمال کامیابی‌نیا خسته بودند و ۴۸ ساعت قبل از این دیدار از گوام به ایران بازگشتند، بنابراین مجبور شدم که رامین رضاییان که انرژی‌اش تخلیه شده بود را تعویض کنم.


* آمار داریم که بازیکنان ما ۱۲ کیلومتر می‌دَوند اما در بازی امروز به دلیل خستگی ملی‌پوشان برای بازگشت از گوام به تهران و همچنین بازی در زمین مصنوعی کمی انرژی‌ آنها را تخلیه کرده بود. به همین خاطر از بازی امروز ترس داشتم که گلی دریافت نکنیم.


* مایل نیستم هیچ تیمی را دست‌کم یا تحقیر کنم. استقلال اهواز در بازی قبلی یک امتیاز از قهرمان فصل پیش گرفت. اگر گل دوم را به ثمر می‌رساندیم، قضیه فرق می‌کرد و می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم.


*تعطیلات توافق بین‌المللی است که فیفا برای باشگاه‌ها تعیین کرده است. ما چهار بازیکن در تیم ملی و سه بازیکن در تیم امید داریم و همین شرایط خوبی برای ما ایجاد نمی‌کند و کاری از دست ما بر نمی‌آید.


* پیش از این گفته‌ام دو بازی در دنیا مهم هستند که به طور جدی به آن پرداخته می‌شود و مردم علاقه دارند. اولین بازی ال‌کلاسیکو است که خیلی‌ها این بازی را می‌بینند و دومین بازی، پرسپولیس و استقلال است که صد هزار نفر برای تماشای مستقیم به ورزشگاه می‌آیند و ۱۰۰ میلیون نفر هم آن را غیرمستقیم می‌بینند، البته در آلمان هم دربی داریم ولی خیلی به آن پرداخته نمی‌شود، چون بایرن‌مونیخ خسته کننده شده و مدام می‌برد. در انگلیس و یا ایتالیا اینترمیلان را داریم که مدام می‌برد و قابل مقایسه با رئال مادرید و بارسلونا نیستند.


*فلسفه من نزدیک به فلسفه بارسلونا بوده اما هوادار رئال مادرید هستم. دو بازیکن به نام‌های مودریچ و کواچیچ شاگردان من هستند که در رئال حضور دارند اما در بارسلونا فقط یک بازیکن به نام راکیتیچ دارم.

کدخبر: 9407
     
آی اسپورت
2015-11-21 20:37:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر