فهرست

نقطه قوت جدید استقلال: تیمی که گلزنان زیادی دارد

آی اسپورت - اگر چه تیم مظلومی از خط دفاع آنچنان محکمی برخوردار نیست و با یازده گلی که در دوازده هفته دریافت کرده یکی از تیم‌های پراشتباه در فاز دفاعی محسوب می‌شود اما شرایط در خط آتش آبی زمین تا آسمان با خط دفاع فرق می‌کند. استقلال در خط حمله تیمی است پراشتها و سیری‌ناپذیر که از تک‌موقعیت‌های خود بهترین استفاده را می‌برد.
در واقع رمز موفقیت تیم مظلومی هم همین ویژگی بوده وگرنه استقلال با این میانگین گل خورده‌اش شاید در شرایط عادی باید در رتبه‌های میانی قرار می‌گرفت. آری، تیم مظلومی در خط حمله برخلاف انتظارها بسیار غیرعادی به نظر می‌رسد و روندی که طی می‌شود احتمالا استقلال را در هفته آتی نیز آن بالا حفظ می‌کند. گلزن‌های پر تعدادی را در ترکیب آبی‌ها می‌بینیم.
برخلاف آنچه شاید در دیگر تیم‌ها حاکم باشد، در استقلال وظیفه گلزنی روی دوش یک نفر نیست و تا امروز ردپای بازیکنانی همچون شهباززاده، ابراهیمی، برهانی، محسن کریمی، بهنام برزای، میثم مجیدی، پروپژیچ، میلا فخرالدینی، فرشید اسماعیلی و جابر انصاری در گل‌های استقلال مشاهده می‌شود که این تعداد بسیار جالب توجه است به طوری که در کمتر تیمی این کیفیت و ویژگی دیده می‌شود. در عین حال استقلال گرچه این تعداد گلزن در ترکیب خود دارد و به تیمی رعب‌آور بدل شده و غالب بازیکنانش توانایی باز کردن دروازه حریف را دارند.

منبع: ایران ورزشی
کد خبر: 9408
     
آی اسپورت
2015-11-22 09:59:14
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر