فهرست
گزارش روز: از پرویز تا کلودیو/ شنبه؛ روز درخشش گلرها
گزارش روز: از پرویز تا کلودیو/ شنبه؛ روز درخشش گلرها

گزارش روز: از پرویز تا کلودیو/ شنبه؛ روز درخشش گلرها

آی اسپورت- در مسابقات مختلفی که در آخرین روز آبان ماه در سراسر جهان برگزار شد ، سه گلر در نقطه های مختلف جهان، فرشته نجان تیم‌شان شدند. ماموریت آن ها نجات دروازه هایی بود که آماج حملات حریف شده بود  دروازه بان جوان میلان در تورین ، پرویز کریمی در تهران و کلودیو براوو در نبرد بزرگ مادرید .
 
 
 
پرویز کریمی و پسرچشم بسته: در روزی که پرسپولیس برانکو کاملا شمایل یک تیم برنده را داشت و در طول بازی نشان داد به یک گل اکتفا نکرده است ، دروازه بان ِ بلند قامت استقلال اهواز باره ناجی ِ تیمش شد تا پرسپولیس را وادار کند به رضایت دادن به همان یک گل . یک گلی که در به ثمر رسیدن آن هم پرویز کریمی وظیفه اش را درست انجام داد و این مدافعین استقلال بودند که در ریباند پوشش لازم را انجام ندادند و از طارمی غافل شدند تا اون یکی از  چندین فرصت گلزنی اش را تبدیل به گل کند . اما در ادامه ی بازی این پرویز کریمی بود که تمام نبردها را برد و  بارها مانع گلزنی مهدی طارمی شد . هرچند که طارمی هم در چند صحنه با چشمان بسته به توپ ضربه زد و آثار خستگی بازی با گوام در ساق هایش مشهود بود . به هر طریق کریمی نتوانست با درخشش خود از باخت تیمش جلوگیری کند .
 
 
 
دوناروما  یکی میان همه : در مسابقه ای که اکثر بازیکنان میلان به شدت معمولی ظاهر شدند و به دفعات مکرر به بازیکنان یوونتوس اجازه ی خلق موقعیت و شوت زنی دادند ، یک نفر وضعیت متفاوتی داشت . سنگربان جوان ِ میلان دوناروما به خوبی توانست در اکثر دقایق بازی ضعف مدافعان خود را پوشش دهد و در مقابل شوت های سرکش تیفوسی ها ایستادگی کند .  فقط یک بار با جا ماندن آباته و عدم تمرکز مدافعین توپ در 6 قدمی دروازه به مهاجم آرژانتینی یوونتوس دیبالا رسید و او بعد از یک استپ سینه ی عالی توپ را به تمام قدرت به دروازه ی میلان و شلیک کرد و قفل دروازه ی دیناروما را شکست تا این دروازه بان هم نتواند مانع شکست تیمش شود .
 
 
 

کلودیو براوو و ممکن کردن ماموریت غیر ممکن : در مادرید اما وضعیت به گونه ی دیگری پیش رفت ، این بار فرشته ی نجات سر از تیم برنده دراورد تا در کنار ستاره های درخشان تیمش یک شب به یادماندنی برای آبی و اناری ها  خلق کنند و مادرید را در بهت فرو ببرند . در الکلاسیکو بارسلونا تیم برتر میدان بود و به بهترین شکل ممکن فرصت ها را به گل تبدیل کرد تا با 4 گل رقیب سنتی اش رئال  را ببرد . اما رئال هم تیم دست و پا بسته ای نبود و بارها دروازه ی بارسا را تهدید کرد . اما هر بار به سد محکمی به اسم کلودیو براوو برخورد و نتوانست این سد را بشکند . چندین و چند بار رونالدو و کریم بنزما در موقعیت گلزنی قرار گرفتند اما براوو در مصاف های تک به تک و روی ضربات سر فوق العاده کار کرد تا ماموریت غیرممکن خود را ممکن کند : کلین شیت در مادرید ، مقابل رئالی که با وجود قبول باخت به شدت برای زدن حداقل یک گل تلاش می کرد . براوو در شبی که دروازه بان ها در گوشه گوشه ی جهان خوش درخشیدند ، با کامی شیرین تر از سایرین بازی را به پایان رساند و توانست با بسته نگه داشتن دروازه ی تیمش از پیروزی شان دفاع کند و عملکرد خوبش را با پیروزی جشن بگیرد . 
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2015-11-22 14:54:56
نظر دهید
۱ نظر
-
يكشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴، ۱۵:۴۴
با این حرفا میخواین افتضاحات داور به سود لنگ رو بپوشونین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر