فهرست
شمارش معکوس در مادرید؛ یا جای رونالدو است یا جای بنیتز؟
شمارش معکوس در مادرید؛ یا جای رونالدو است یا جای بنیتز؟

شمارش معکوس در مادرید؛ یا جای رونالدو است یا جای بنیتز؟

آی اسپورت-  روزنامه مارکا در گزارشی اعلام کرد که پس از عملکرد ضعیف رئال در برنابئو مقابل یاران انریکه، سران رئال تصمیم قطعی خود را مبنی بر اخراج بنیتز اتخاذ کرده اند اما مشخص نیست که این اتفاق در شرایط فعلی رخ می دهد یا در پایان فصل.
بنیتز پنج ماه و نیم پس از آغاز کارش در رئال مادرید در لبه پرتگاه قرار گرفته است. رئال نه تنها ال کلاسیکو را باخت بلکه شش امتیاز تا صدر جدول لالیگا فاصله گرفت آن هم در حالی که تقریبا یک سوم مسابقات سپری شده و در تورنمنتی مثل لالیگا که در سالهای اخیر قهرمان آن همیشه بالای ۹۰ امتیاز داشته، از دست دادن دوازده امتیاز در دوازده هفته آغازین یک فاجعه به شمار می رود.
یکی از نکاتی که در بازی دیشب رئال و بارسا مورد انتقاد قرار گرفت، ترکیب اولیه تیم بود. بنیتز همواره به عنوان یک مربی با تفکرات دفاعی شناخته شده است اما شب گذشته ترجیح داد تا از یک ترکیب سراسر هجومی استفاده کند. به شکلی که مودریچ در پست هافبک دفاعی بازی کرد. در پایان بازی زمانی که بنیتز در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد، خبرنگاران از او پرسیدند که آیا سران باشگاه چنین ترکیبی را به او دیکته کرده اند یا نه که مربی مادریدی چنین مسئله ای را تکذیب کرد.
ر این بازی کاسمیرو، هافبک دفاعی برزیلی، بازیکنی که در دو ماه اخیر همواره در ترکیب اصلی رئال قرار گرفته بود روی نیمکت نشست. بدین ترتیب خط هافبک رئال در جریان بازی کاملا اسیر حریفش بود. اینیستا، راکیتیچ، بوسکتس و سرجی روبرتو هر بلایی که می توانستند را بر سر خط هافبک رئال آوردند و تیم بنیتز هیچ تمهیدی برای مقابله با این مسئله نداشت. بدتر از آن تعویض های مربی سابق لیورپول بود. این مربی با تعویض هایش نه تنها شرایط را تغییر نکرد بلکه با بیرون کشیدن خامس رودریگز که بهترین بازیکن رئال بود، کار را برای حریف از قبل آسان تر کرد.
بنیتز با بازیکنان رئال مادرید هم رابطه خوبی ندارد. خامس رودریگز، سرجیو راموس و کریستیانو رونالدو، سه ستاره مهم رئال مادرید در ماه های اخیر اختلافات زیادی فاکس اسپورتز، رسانه ای که با نزدیکان رونالدو رابطه نزدیکی دارد گزارش داد که ستاره پرتغالی پس از ال کلاسیکو با فلورنتینو پرز صحبت کرده و خطاب به مدیر رئال گفته است:" رئال مادرید یا جای من است یا جای بنیتز!" جمله ای که می تواند مفهوم سنگینی داشته باشد. پرز باید از بین یک مربی ناکام و ستاره ای که افت کرده کدام را انتخاب می کند. بنیتز از ستارگان تیمش  نتوانسته آن طور که انتظار می رود بازی بگیرد و در ال کلاسیکوی شب گذشته هم بازیکنانی مثل کریم بنزما، گرت بیل یا کریستیانو رونالدو سایه ای از خودشان هم نبودند.
از سویی دیگر مدیران رئال مادرید فشارهای هواداران را بیش از همیشه حس می کنند. رقص ۸۰ هزار دستمال سفید در برنابئو به نشانه اعتراض و فریادهای "فلورنتینو، استعفا" از سوی هواداران، زنگ خطر را به صدا در آورده است. هواداران رئال مادرید نمی توانند باور کنند در فاصله ۱۳ ماه پس از شکست دادن بارسای انریکه آن هم در شرایطی که مسی در ترکیب بارسا بود، تیمشان تقریبا با همان نفرات نتوانسته بارسایی که مسی را هم در ترکیب اصلی نداشت شکست بدهد.
رسانه های نزدیک به رئال مادرید از زین الدین زیدان، هافبک اسطوره ای فوتبال فرانسه به عنوان جانشین بنیتز یاد می کنند. زیزو یک سال و نیم است که مربیگری را آغازکرده و  در حال حاضر در تیم رزروهای رئال مادرید موسوم به "کاستیا" فعالیت می کند. زیدان اکنون با تیمش در صدر جدول لیگ دسته سه جای گرفته و در مسیر صعود به لیگ دسته دوی اسپانیا قرار دارد.
در این میان نکته بحث برانگیز این جاست که رئال مادرید تا پایان سال جاری میلادی تقویم آسانی پیش رو دارد و طبیعتا ماندن بنیتز و کسب موفقیت در این بازیها می تواند جایگاهش را تثبیت کند. بازیهای لالیگایی رئال تا پایان سال ۲۰۱۵ در مقابل ایبار، ختافه، ویارئال ، رایو وایکانو، رئال سوسیه داد خواهند بود. سفیدپوشان باید دو بازی در جام حذفی مقابل کادیز داشته باشند و در لیگ قهرمانان هم در حالی که صعودشان به مرحله بعدی قطعی شده است دو بازی تشریفاتی در مقابل شاختاردونتسک و مالموی سوئد خواهند داشت. کسب پیروزی در چنین بازیهایی با توجه به ستارگان پرشمار رئال مادرید کار مشکلی نخواهد بود اما نکته این جاست که رئال مادرید با بنیتز در بازیهای بزرگ عملکرد چشمگیری نداشته است.
رئال مادرید از سه بازی اخیرش دو تا را در مقابل سویا و بارسلونا باخته و در مقابل پی اس جی  هم تیم بنیتز هر چند که پیروز شد اما در خانه توسط هواداران هو شد. سران رئال مادرید به این که بنیتز در بازیهای بزرگ موفق شود مطمئن نیستند و به همین علت گزینه اخراج قریب الوقوع این مربی را روی میز خود دارند. در هر صورت بنیتز در مهمترین چالش عمرش شکست خورد تا روند نزولی خود پس از جدایی از لیورپول را ادامه دهد.

منبع: وبسایت نود
     
آی اسپورت
2015-11-22 16:57:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر