فهرست
یادداشت/ قمار پلگرینی در خط دفاعی برایش سنگین تمام شد
یادداشت/ قمار پلگرینی در خط دفاعی برایش سنگین تمام شد

یادداشت/ قمار پلگرینی در خط دفاعی برایش سنگین تمام شد

پل ویلسون/ گاردین
 همه منتظر بودند در این بازی قدرت منچسترسیتی در خط حمله را ببینند، نه ضعف این تیم در خط دفاعی را. همه فکر می کردند از بین این دو تیم لیورپول آن تیمی است که نگرانی هایی در خط دفاعی دارد. مخصوصا که بسیاری از هواداران نگران بودند که دژان لاورن جانشین مامادو ساخو مصدوم در خط دفاعی شده است و باید با سرخیو آگوئرو و رحیم استرلینگ مقابله کند. اما تمام این نگرانی ها اشتباه بود و در واقع این تیم میزبان بود که باید چنین نگرانی هایی می داشت.
همه تقصیرها با مارتین دمیکلیس نبود. در واقع نباید چشممان را روی قمار پلگرینی ببندیم. او سعی کرد با استفاده از این بازیکن جای خالی کمپانی را پر کند و او را به اوتامندی که در تیم ملی آرژانتین بازی می کند به زمین فرستاد. دمیکلیس اما مشکلاتی داشت و در گل های دوم و سوم مقصر بود. اما واقعیت این است که این اشتباهات مربوط به تمام خط دفاعی سیتی بود نه فقط دمیکلیس.
این مسابقه برای کمپانی که نتوانسته بود در آن حضور پیدا کند دردناک تر هم شد. سیتی در غیاب کاپیتانش در خط دفاعی مشکلات زیادی داشت. هرچند شاید بیشتر از کمبودهای فنی، ضعف رهبری در این تیم دیده می شد. از طرف دیگر سیتی باید گل خورده زودهنگام را جبران می کرد و با این مسئله کنار می آمد. اما اشتباهات زیادشان آن ها را عصبانی کرد و نگذاشت به این مهم دست یابند. در نتیجه با یک اشتباه گل دوم هم به ثمر رسید و بعد هم که دیگر لیورپول روحیه گرفته بود.
روبرت فیرمینیو می توانست به راحتی در نیمه اول هت تریک کند و وقتی لیورپول 3 گل زده بود او دو موقعیت از دست داد، یکی از موقعیت ها از نزدیکی تیر دروازه به بیرون رفت و دیگری را جو هارت گرفت.
ابتدا ماموریت لیورپول به نظر سخت می آمد و مطبوعات قبل از بازی به تقابل استرلینگ مقابل تیم سابقش اشاره کرده بودند. صحب های دیگر هم درباره بازگشت آگوئرو بعداز مدتی طولانی بود. همچنین گفته می شد که لیورپول مجبور است گزینه های خوب تهاجمی اش را روی نیمکت بنشاند. اما کلوپ این بار از سیستمی که در بازی با چلسی هم خوب جواب داده بود استفاده کرد و باز هم جواب گرفت. او بازگشت بنتکه را نادیده گرفت و به فلیپه کوتینیو اعتماد کرد. این استراتژی جواب داد و لیورپول در 7 دقیقه از حریف پیش افتاد.
البته هنوز سیتی 83 دقیقه وقت داشت که گل خورده را جبران کند، اما در ورزشگاه سکوت حاکم بود و هواداران منتظر بودند تا یایا توره برایشان در میانه زمین بازی سازی کند و تعیین کننده باشد، استرلینگ بدرخشد و کوین دی بروین معجزه کند. اما هیچ کدام از این اتفاقات نیفتاد.
در این بازی لیورپول از اعتماد به نفس بالایی که البته در طول بازی به دست آورد بهره برد و در مقابل سیتی از عصبی بودن و ناامیدی آسیب دید. اما فراموش نکنید بر خلاف تاکید قبل از بازی روی حساس بودن این موضوع که استرلینگ به تیم سابقش بازی می کند و این می تواند قسمت مهم این بازی باشد، قسمت مهم بازی جیمز میلنر مقابل تیم سابقش بود. همچنین یورگن کلوپ بعد از شنیدن فریادهای هواداران تیمش که می گفتند «راه خانه را به آن ها نشان دهید» احساس بهتری نسبت به خودش و تیم جدید منتخبش پیدا کرد. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2015-11-22 19:26:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر