فهرست
یادداشت ویژه: سناریوی تکراری «آرسن ونگر»
یادداشت ویژه: سناریوی تکراری «آرسن ونگر»

یادداشت ویژه: سناریوی تکراری «آرسن ونگر»

آی اسپورت-  پس از برد آرسنال مقابل بایرن در امارات،همه انتظار روزهای فوق العاده ای از آرسنال داشتند،اما ناگهان مصدومیت...
«ریموند ورهین» مربی بدنساز سابق آرسنال در رسانه ها ونگر را مردی کهنه گرا و مغرور میخواند که حاضر نیست متد کاریش را تغییر دهد و او را عامل تمام مصدومیتهای بازیکنان تیم می‌داند. در بازی جام اتحادیه برابر شفیلد،چمبرلین در دقیقه ۴ مصدوم میشود و ولکات جای او را میگیرد.ونگر که بازی را با چهره ای عبوس از این اتفاق دنبال میکرد ناگهان ولکات را نشسته بر روی زمین می بیند،بله ولکات نیز باید تعویض شود.این دو بازیکن به این جمع اضافه می‌شوند؛ «اوسپینا، بیرین، آرتتا، ویلشر، رمسی، ولبک، روسیچکی، فلامینی».نه اشتباه نکنید، این ترکیب اولیه ی آرسنال نیست،لیستی بلند بالا از مصدومان تیم است. ۵ گل از بایرن دریافت میکنند،در هفته ای که با تساوی سیتی میتوانند به صدر جدول برسند، در خانه با تاتنهام مساوی میکنند.نوبت به وست برومویچ میرسد و همه انتظار دارند با شکست سیتی برابر لیورپول،آرسنال ببرد و صدر نشین شود،اما دقیقه ۱۴ بازیست که فرانسیس کوکلن مصدوم  میشود و آرتتا جایگزین میشود.یک مصدوم دیگر. بازی تمام میشود،آرسنال میبازد،سیتی هم همینطور،و این همان سناریوی تکراری ونگر است.
آرسنال در خط دفاعی با رهبری مرته ساکر فراز و نشیب فراوانی دارد،مدافعی بسیار کند،بازیکنی که به عنوان یک مدافع،سخت گیری زیادی برابر مهاجمان ندارد.آرسنال در قلب دفاع مشکل دارد،مشکلی که سالهاست پابرجا مانده،بعد از آدامز و کمپبل و کولوتوره،تیم مدافع کاملی را به خود ندیده است.کوشیلنی قابل اطمینان ترین مدافع تیم است که هر ازگاهی باید منتظر یک اشتباه از او نیز بود.
در خط میانی آرسنال با کوکلن و کازورلا ترکیب خوبی تشکیل داده است،اما بازی دادن به رمسی در سمت راست خط میانی هم خلاقیت را از این بازیکن گرفته هم فرصت بازی از استعدادهایی مانند چمبرلین.وضعیت اوزیل و سانچز نیز که کاملا مشخص است،بازیکنانی با توانایی فوق العاده بالا که به خصوص از لحاظ آماری اوزیل با ۱۱ پاس گل در شرایطی عالی به سر میبرند.اما این دو بازیکن به یک مهاجم هدف نیاز دارند.مهاجمی که درک متقابلی از نوع بازی این دو داشته باشد.اولیویر ژیرو مهاجم گلزن این روزهای آرسنال با گلزنی هایش تا حدودی دهان منتقدان را بسته نگه داشته است،اما او را مقایسه کنید با بازیکنانی مانند آنلکا،برگکمپ،هانری،ویلتورد،فن پرسی،حتی آدبایور.او صرفا یک گلزن است و خلاقیتی در بازی او دیده نمیشود.ژیرو بازیکنی نیست که بتواند حرکتی انفجاری انجام دهد،نمی تواند بازیکن حریف را از مقابل بر دارد،و تیمی که داعیه قهرمانی دارد به گفته ی تیری هانری،با ژیرو نمیتواند به این مهم دست یابد.
شاید هواداران آرسنال هیچگاه به فکر برکناری ونگر نباشند،مربی دوست داشتنی با سبک خاص مربیگری و نوع بازی تماشاگر پسندش.اما عده ای هم علیرغم تمام خدمات ونگر در آرسنال،دوران او در این باشگاه را پایان یافته می دانند و انتظار دارند یا شیوه ی کاریش را تغییر دهد یا از تیم برود.
واقعیت اینجاست که همین سیاست بازیکن سازی آرسنال و شیوه ی بازی این تیم و تکیه بر استعدادهایش،آنها را حتی بدون کسب جام به تیمی هیجان انگیز و جالب تبدیل کرده. به هرحال باید دید «رئیس» سناریوی خود را تغییر خواهد داد یا خیر...
 

کدخبر:۹۴۱۳
  ۱  
آی اسپورت
2015-11-22 20:53:46
نظر دهید

۱ نظر
سینا
يكشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴، ۲۳:۲۷
گل گفتی.
دهه ات گذشته مربی.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر