فهرست
امضای استرا پای بازی‌های استقلال نیست
امضای استرا پای بازی‌های استقلال نیست

امضای استرا پای بازی‌های استقلال نیست

آی اسپورت - استقلال همچنان دچار یک نوع آشفتگی و سردرگمی در بازی‌اش است. مساله این است اگر ما کارشناسان نتوانیم تشخصیص بدهیم که یک تیم در زمین چه می‌خواهد و چه نقشه‌ای دارد، مطمئنا بازیکنان هم نمی‌توانند تشخیص بدهند که در زمین چه کاره هستند!

البته این آشفتگی و سردرگمی گاهی اوقات تبدیل به یک‌سری موفقیت‌های مقطعی می‌شود؛ یعنی گاهی اوقات برخی بی‌نظمی‌ها در فوتبال تبدیل به یک موفقیت دوره‌ای می‌شود و می‌بینیم که در دنیا هم برخی مواقع تیم‌هایی که در ابتدا صدرنشین هستند، گاها حتی در خاتمه لیگ به دسته پایین‌تر نیز سقوط می‌کنند. به‌طور مثال امسال تیم‌هایی مانند رئال و بارسا به خاطر تعدد حضور در جام‌های مختلف نمی‌توانند از ابتدا شکل لازم را بگیرند، چون باید از روی نقشه و نظم بازی کنند. در پیش‌فصل امسال دیدید که رئال ۷ گل از اتلتیکو می‌خورد اما در لالیگا در یک بازی که بیشتر یک شاهکار است؛ دو تیم به تساوی می‌رسند.

بنابراین از این موضوع به این نتیجه می‌رسیم که این توقع از تیمی مثل استقلال وجود دارد که تا حالا خودش را پیدا کرده باشد، به‌خصوص وقتی متوجه شویم که مربی این تیم دو هفته مانده به آغاز رقابت‌ها نیامده و همزمان با سایر مربیان لیگ برتری کارش را آغاز کرده است. بنابراین این توقع  از سرمربی ایتالیایی استقلال می‌رود که ۱۲ هفته با دوران آماده‌سازی از حضورش در تهران سپری می‌شود، امضای کارش پای بازی‌های استقلال باشد که تا امروز چنین موردی محقق نشده است و این علامت خوبی نیست که بگوییم استقلال تا سه چهار هفته دیگر از روی نقشه و تاکتیک یا استراتژی می‌تواند حریفانش را پیاپی شکست دهد.

استقلال در حالی با گل‌گهر بازی کرد که تیم حریف نیز با آشفتگی به مصاف این تیم آمده بود چون از قبل مشخص بود که اگر تیم سیرجانی بازی را واگذار کند باید برود و این موضوع تاثیرش را روی گل‌گهر گذاشته و این تیم چندپارچه شده و گلرش هم آن‌طور ناشیانه گل خورد. البته قبل از اینکه استقلال گل دوم را بزند باید گل دوم را می‌خورد که اگر مهاجم حریف به آن شکل نمی‌خواست تور دروازه استقلال را سوراخ کند، می‌توانست گل برتری گل‌گهر را بزند. هرچند به اعتقاد من گل دوم استقلال هم خطا بود.

من هم خوشحال می‌شوم اگر استقلال و پرسپولیس دو قطب فوتبال ایران باشند اما با این برد نمی‌توان گفت که استقلال از بحران خارج شده است چون فوتبالی بازی می‌کند که اشتباهات زیادی در آن وجود دارد و به‌طور دقیق هیچ کارشناسی نمی‌تواند بگوید این تیم چه برنامه و هدفی دارد. اگر نقشه راهی باشد که تیم در آن گیر کرده باشد، می‌گوییم عیبی ندارد و یک روز استقلال از این گیر درآمده و همه را می‌برد اما این تیم فعلا در یک جای ابتدایی گیر کرده است.

در حال حاضر مربیان ایرانی خیلی بهتر کار می‌کنند. الان خطیبی را ببینید که تیمش چه فوتبالی بازی می‌کند و این در حالی است که خطیبی همان اندازه زمان داشته که استراماچونی زمان داشته اما در همان بازی اول دیدید که تیم خطیبی چه اندازه از حریف نامدارش جلو بود.

 

فرهیختگان

۱ ۳  
آی اسپورت
2019-10-06 09:45:00
نظر دهید

۳ نظر
سهام
يكشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸، ۱۲:۳۳
خداوکیلی خطیبی تیمش خوب بازی میکنه؟؟ تو تمام بازی هاش که افتضاح بودن
۲
ایرانی
يكشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸، ۱۵:۵۲
استقلال کارشناسی افراد قلم به مزد و خاین چون شما رو نمی خواد
۴
یاشار
يكشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸، ۲۳:۱۹
جنبه دوتا باخت پشت سر هم ندارید؟!
روحیه خودتون رو بدجوری از دست دادید!
ادبیات نوشتاری تون از پهنا تو حلق دوستان قرمزی!_ تو دروازه استقلال رو سوراخ کند_
کارشناسی فنی تون از درازا تو حلق سرمربی تیم محبوبتون_ بازی های خوب تیم خطیبی!؟_
حسادت و تعصب کورکورانه قرمزانه تون تو حلق مهدی تاتار؛_ سرمربی صدرنشین جدول امیرخان قلعه نوییه
نکته آخر: نگارنده این مطلب اگرتصویر پروفایل شخصی خود را مزین به یه بوق یا پرچم قرمز بکند ، راه دوری نمی‌رود!!!!
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر