فهرست
پروپئیچ: شبیه زلاتان و عاشق مسی‌ام / فوتبال ایران از لحاظ تاکتیکی بی‌نظم است
پروپئیچ: شبیه زلاتان و عاشق مسی‌ام / فوتبال ایران از لحاظ تاکتیکی بی‌نظم است

پروپئیچ: شبیه زلاتان و عاشق مسی‌ام / فوتبال ایران از لحاظ تاکتیکی بی‌نظم است

آی اسپورت- پروپئیچ مهاجم کروات استقلال در بازی با فولاد خوزستان از فرصت کمی که پرویز مظلومی به او داد نهایت استفاده را برد و گل دوم تیمش را به ثمر رساند. او با اینکه اغلب نیمکت‌نشین است اما اعتراضی به این موضوع ندارد. پروپئیچ در مورد بازی با فولاد، شانس قهرمانی استقلال و مسائل دیگر با روزنامه همشهری ورزشی گفتگو کرده است.
 
از بازی با فولاد شروع کنیم که باز هم یک برد بیرون از خانه به دست آوردید.
بازی حساس و سختی بود. همیشه بازی با تیم‌های پایین جدول سخت است، چون آنها می‌خواهند به بالای جدول برسند و بیش از حد تلاش می‌کنند. ما هم باید صدر جدول را پس می‌گرفتیم و خوشحالم که این بازی سخت را بردیم. فولاد هم تیم خوبی بود.
 
با اینکه فرصت کمی داشتید اما گل زدی، حتما خیلی خوشحال بودی؟
واقعا احساس خوبی داشتم. من فقط 5دقیقه فرصت داشتم تا خودم را ثابت کنم. وقتی روزبه چشمی آن پاس خوب را به من داد نمی‌توانستم آن موقعیت را از دست بدهم. خوشحالم که گل زدم و این گل را به هواداران استقلال تقدیم می‌کنم که در هر شرایطی درکم می‌کنند.
 
چرا در ترکیب ثابت استقلال بازی نمی‌کنی؟
من از بچگی یاد گرفتم در فوتبال برخورد حرفه‌ای داشته باشم، پس تمام توانم را در تمرینات یا مسابقه به کار می‌گیرم. اینکه بازی کنم یا ذخیره باشم به پرویز مظلومی مربوط می‌شود. او رئیس است و تصمیم می‌گیرد چگونه بازی کنم. امیدوارم در بازی‌های آینده فرصت بیشتری داشته باشم.
 
به نظر تو اصلی‌ترین رقیب استقلال برای قهرمانی چه تیمی است و شما چند درصد شانس قهرمانی دارید؟
رقابت در بالای جدول فشرده و سخت است و نمی‌توان درصد تعیین کرد. باید به همه تیم‌ها احترام گذاشت. حتی تیم‌های وسط جدول هم دنبال لغزش بالایی‌ها هستند تا در بین مدعیان قرار بگیرند. البته استقلال تیم یکدستی است و همه ما با هم رابطه خوبی داریم. من احساس خوبی نسبت به موفقیت تیم دارم.
 
در استقلال با کدام بازیکن بیشتر صمیمی هستی؟
من با اکثر بازیکنان رابطه خوبی دارم ولی بیشتر با آنهایی که انگلیسی حرف می‌زنند رابطه نزدیک‌تری دارم. با رحمتی، شهباززاده و برهانی رابطه خوبی دارم، حنیف هم همین‌طور و با او شوخی می‌کنم. همچنین با مگویان هم رابطه خوبی دارم.
 
با بازیکنان خارجی دیگر تیم‌ها هم ارتباط داری؟
بله؛ با ماریچ مدافع پرسپولیس، با ننزیچ گلر راه‌آهن و همچنین دروازه‌بان سایپا. با پراهیچ مدافع پدیده هم دوست هستم.
 
در بین مهاجمان سرشناس دنیا کدام بازیکن الگوی توست؟
نمی‌توان گفت الگوی فنی، ولی بازیکن مورد علاقه من بدون شک مسی است و عاشق بازی او هستم. البته خیلی‌ها می‌گویند من شبیه زلاتان هستم و او هم بازیکن خوبی است.
 
زندگی در تهران چطور است؟
من از آمدن به ایران و زندگی در تهران راضی هستم. فضای تهران و غذاهای ایرانی را دوست دارم اما ترافیک تهران آزاردهنده است. گاهی اوقات 2ساعت پشت ترافیک می‌مانم.
 
فکر می‌کنی مهم‌ترین مشکل فوتبال ایران چیست؟
به نظر من فوتبال ایران از لحاظ تاکتیکی بی‌نظم است و در بازی تیم‌ها نظم و دیسیپلین دیده نمی‌شود. مشکل مهم دیگر ایران، زمین‌های چمن نامناسب است و امکانات فوتبال ایران خوب نیست. من معتقدم فوتبال ایران از لحاظ بازیکن شرایط خوبی دارد و در لیگ برتر می‌بینم که خیلی از بازیکنان ایرانی از لحاظ فنی شرایط خوبی دارند. فقط امیدوارم مشکلات فوتبال ایران از لحاظ امکانات برطرف شود.


9411
     
آی اسپورت
2015-11-23 10:47:03
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر