فهرست
مایلی‌کهن: از کی‌روش یاد بگیریم در گروه 4 تیمی پنجم نشویم!
مایلی‌کهن: از کی‌روش یاد بگیریم در گروه 4 تیمی پنجم نشویم!

مایلی‌کهن: از کی‌روش یاد بگیریم در گروه 4 تیمی پنجم نشویم!

آی اسپورت - محمد مایلی کهن یکی از منتقدان بزرگ کارلوس کی‌روش محسوب می‌شود. او در گفتگو با فارس نسبت به جزئیات قرارداد کی‌روش انتقادات تازه‌ای را مطرح است. انتقاداتی که بسیار شگفت انگیز هستند:
حقوق ماهیانه‌اش 120 هزار دلار است
مبلغ قرارداد خاکپور ۴۰۰ میلیون تومان اعلام شده در حالی که هنوز نه به دار است و نه بار. طبق اطلاع من حقوق ماهیانه کی‌روش ۱۲۰ هزار یورو است من این مسئله را به طور مستند می‌گویم ضمن اینکه ظاهراً در آپارتمانی لوکس هم زندگی می‌کند که نمی‌دانم مبلغ رهن آن چقدر است؛ ۵۰۰ میلیون، ۶۰۰ میلیون، یا کمتر یا بیشتر اما یک بار تمام وسایلی که خریداری شده بود را او نپسندید و آنها را تغییر داد. ماشین و راننده، خورد و خوراک و تمام هزینه‌های پزشکی کی‌روش در ایران رایگان است ضمن اینکه جالب است بدانید او هر روز در ایران روزی ۵۰ دلار پول تو جیبی می‌گیرد.
800 هزار دلار پاداش صعود به جام جهانی
وی به ازای هر برد در کشور ۴ میلیون تومان و به ازای هر مساوی ۲ میلیون تومان پاداش می‌گیرد. تمام بلیت‌های پروازیش فرست کلس است و هر روز که خارج از ایران برود روز ۱۰۰ دلار پول تو جیبی باید بگیرد به ازای هر برد خارج از ایران ۶ هزار دلار و به ازای هر مساوی در خارج از ایران ۳ هزار دلار پاداش می‌گیرد. یکی از دستیاران ایشان هم که مربی مدارس فوتبال در آمریکا بوده هم تقریباً همین شرایط پروازی برایش مهیا است. آقایان باید با یک ایرلاین مخصوص هم پرواز کنند که جزو ایمن‌ترین و گران‌ترین ایرلاین‌ها محسوب می‌شود. کی‌روش برای صعود تیم ملی به جام جهانی نیز ۸۰۰ هزار دلار پاداش گرفته است.
چرا به او مرخصی با حقوق می‌دهند؟
بله، یک کارمند که ماهی یک میلیون تومان یا نهایتاً ماهی ۲ میلیون تومان حقوق می‌گیرد سالی ۳۰ روز بیشتر مرخصی ندارد و اگر بخواهد بیش از این مرخصی برود باید مرخصی بدون حقوق داشته باشد که میزان آن هم مشخص است و اگر حد بخواهد از مرخصی بدون حقوق استفاده کند اخراج می‌شود. اما چگونه است که کی‌روش می‌خواهد بیش از مرخصی که استحقاقش را دارد، برود چه اشکالی دارد که مرخصی بدون حقوق برود. آیا خون او از خون یک کارمند ایرانی که دستمزد یک تا ۲ میلیون تومان می‌گیرد رنگین‌تر است. ضمن اینکه از تمام تمرینات کی‌روش فیلم گرفته شده این فیلم‌ها را بدهند و ما هم ببینیم و از تمرینات کی‌روش چیز یاد بگیریم. به طوری که در گروه چهار تیمی پنجم نشویم. من از مهدی تاج که تبدیل به سخنگوی کی‌روش شده و همچنین آقای اسلامیان که او هم مثل آقای تاج از بچه‌های جبهه و جنگ هستند تعجب می‌کنم چطور راضی می‌شوند که این همه امتیازهای رنگارنگ به کی‌روش داده شود، آنگاه ما جانبازانی داریم که روی تخت بیمارستان‌ها هستند یا آنهایی هم که بستری نیستند از مشکلات موج انفجار و... رنج می‌برند و با خانواده‌های‌شان مشکلات فراوانی دارند چرا آقایان اسلامیان و تاج ۱۸۰ درجه تغییر موضع دادند.کی‌روش هم اگر می‌خواهد به مرخصی برود بدون حقوق برود چه اشکالی دارد.
عیدی‌هایش را به تومان اعلام می‌کند
بله، اینجا را به ریال می‌گویند تا توجه افکار عمومی جلب شود اما آن طور که من شنیده‌ام عیدی که آنجا داده بین ۱۰۰ تا ۶۰۰ دلار بوده است اگر برفرض هم ۲۰۰ کارمند داشته باشند و او ۶۰۰ دلار به هر کدام عیدی داده باشد ۱۲ هزار دلار می‌شود، اشکالی ندارد این همه پول درمی‌آورد ۲ هزار هم اینگونه خرج کند. ضمن اینکه جالب است می‌گویند هیچکس خبر نداشته اگر خبر نداشته شما چگونه از عیدی دادن او خبر داشته‌‌اید و این عیدی را به تومان می‌گویید تا نظر افکار عمومی جلب شود و پولی که از آل‌شپورت گرفته را می‌گویید ۱۰۰ هزار دلار که به چشم نیاید در حالی این پول رقمی در حدود ۳۵۰ میلیون تومان می‌شود. ضمن اینکه کی‌روش حتی پول مالیاتش را هم پرداخت نکرده است. یک سنت مالیات در ایران نداده است. خدا پدر علی دایی را بیامرزد که گفت اگر کی روش با این همه امکاناتی که تیم ملی دارد مریض شده پس ما خیلی پوست کلفت هستیم.
ما جوانگرایی کردیم؛ به اسم او تمام شد
کدام جوان‌‌گرایی، او از بازیکنانی استفاده کرده که در تیم ملی امید بازی کرده‌اند. مهدی ترابی، اخباری، کنعانی‌زادگان، علی کریمی و میلاد محمدی ابتدا در تیم امید بازی کرده‌اند. این بازیکنان را تیم ملی امید به فوتبال ایران شناسند و معرفی کرد. من بارها گفته‌ام کشور ما ثروتمند نیست فوق ثروتمند است منابع طبیعی، معدنی، نفت و... دارد از همه مهم‌تر منابع انسانی که همان جوانان شایسته است دارد این جوانان را گاهی اوقات ما نمی‌بینیم از بیرون می‌آیند و آنها را گلچین می‌کنند. البته وقتی من با تیم ملی موفق شدم می‌گفتند آن سال تیم ملی بازیکنان خوب زیادی داشت سؤالم این است کدام بازیکن خوب. مهدوی‌کیا با ۱۸ سال سن کجا بازی می‌کرد، فرهاد مجیدی کجا بود، مهدوی‌کیا پستش مهاجم بود که من و همکارانم با مطالعه او را به پیستون راست بردیم و مهدوی‌کیا درخشید. علی موسوی، داریوش یزدانی و مهرداد میناوند کجا بودند، برخی از این بازیکنان را من در فینال‌ امیدهای تهران دیدم و به تیم ملی دعوت کردم. کریم باقری آن زمان ۳ بازی داشت علی دایی ۱۰ بازی، نیما نکیسای ۱۹ ساله در کنار اسطوره‌ای مثل احمد عابدزاده بازی دادم چه کسی چنین ریسکی می‌کند. ما در تیم امید در پایان هر اردو ضمن تشکر از باشگاه ها کارنامه کاری و نوع تمرینات بازیکنان را هم به باشگاه ها می دهیم تا سرمربی در جریان آخرین وضعیت بازیکنش باشد.
تیم ملی با باشگاه‌ها تعامل ندارد
این تعامل وجود ندارد نه تنها با باشگاه‌ها که حتی با تیم ملی امید هم این تعامل وجود ندارد. در زمان بازی‌های مقدماتی تیم امید دیدید که چه جنجالی بر سر آزمون و جهانبخش به راه انداختند تیم ملی آن زمان می‌خواست در بازی‌های دوستانه با سوئد و شیلی بازی کند و کاری کرد که این ۲ بازیکن برای ما هم نتوانستند خوب بازی کنند. هدف آنها از این حاشیه‌سازی این بود که تیم امید ایران موفق به صعود از مرحله مقدماتی نشود زیرا تیم امید با هدایت دوست کی‌روش آقای وینگادا در بازی‌های آسیایی خوب نتیجه نگرفته بود و کی‌روش می‌خواست که اینگونه برای تیم امید حاشیه درست کند در حالی که دیدید وقتی تیم ملی امید همین اواخر به امارات رفت و اردو زد ما نگفتیم که آزمون، جهانبخش، ترابی و اخباری را به ما بدهند و نگفتیم شما با گوام بازی دارید چون بازی‌های رسمی بود می‌دانستیم که باید اولویت با تیم ملی بزرگسال باشد. تمام حرف من این است کشور ما کمبود پول و امکانات ندارد کشور ما کمبود مدیریت تخصصی دارد و این مشکل اساسی کشور من است.

کد خبر:9402
  ۱۲  
آی اسپورت
2015-11-23 12:46:19
نظر دهید

۱۲ نظر
اشکان
دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴، ۱۳:۰۵
خدا بگم علی دایی رو چی کار کنه که تو رو از جبس کشید بیرون
-
دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴، ۱۳:۱۴
چقد حرف میزنی..دلت زندان میخواد
Hadi
دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴، ۱۳:۲۷
حرف حق جواب نداره
۱
ali
دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴، ۱۴:۰۹
مربی بی دانش تر از این نیس یه جور میگنن بین چهر تیم اخر شدیم انگار با تیم های ..اسیایی هم گروه بودیم ..چرا هی گیر دادین به پول کیروش این همه پول های ملیاردی به بازیکنای لیگ میدن چی شد هر روز ورزشگاها خالی تر از دیروز ..
Danial
دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴، ۱۵:۲۰
ا‌‌‌ی کاش فدراسیون یه تور واسه مایلی کهن میگذاشت میرفت امکانات مربی‌‌های سایر کشورها رو میدید تا اینقدر امکانات کیروش بچشمش نیاد. حرفاش هم جز فرا فکنی‌ هیچی‌ توش نیست. میگه ما تو تیم امید جوان گرایی کردیم. استاد اون تیم امید بر طبق قانون باید از بازیکن هایی استفاده بشه که تا زمان المپیک ۲۳ سالشون پر نشده باشه ما هواداران فوتبال از شما تشکر می‌کنیم که از بازیکن ۳۰ ساله تو تیم المپیک استفاده نکردید واقعا ممنون. راستی‌ شما فرمودید با وجود عابدزاده از نکیسا استفاده کردید؟؟؟ اگه اشتباه نکنم نکیسا وقتی‌ رفت تو دروازه تیم ملی‌ که اون مصدومیت وحشتناک تو بازی با چین تایپه واسه عابدزاده پیش اومد. شما شجاعت به خرج ندادی در واقع انتخاب دیگه‌ای نداشتی‌ حاجی. بعدشم چرا اینقدر سعی‌ میکنی‌ از خودت تعریف کنی‌ همه جا؟ کارنامه شما کاملا مشخص هست چه مثبت چه منفی‌ هم تو تیم ملی‌ هم باشگاهی بگذار مردم قضاوت کنن خودشون.
بهزاد
دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴، ۱۵:۴۱
خاک تو سر این فوتبال که بهترین نسلشو دست این دیوونه سپرد . مرتیکه معلوم نیست بازی ایران و آرژانتینو ندیده یا حتی ایران و نیجریه رو . آخه گلابی 2 ساله تیم ملی صدر رنکینگ آسیاست اینو نمیبینی ما حتی وقتی هفدهم آسیا هم بودیم باز پشت ژاپن بودیم . 5 تا تیمو فرستاده دسته 2 بازهم میاد حرف میزنه . بابا تو خیلی پررویی
-
دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴، ۱۶:۴۷
ببین من از مایلی خوشم نمیاد اما حرفش راسته ولی کیروش مقصر نیست به شما پول بدن نمیگیرین؟اونم به خاطر سواد وکاراییش پول میگیره ,این فدراسیونه بی کغایت باید جوابگو باشه و بس
۱
محمد
دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴، ۱۷:۰۰
خفه شو دیگه
مشروح
دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴، ۱۹:۲۷
تا اونجای که ما می دونیم همه تیمهاملی و تیمهای امید تو کشورهایی دیگه باید تعامل داشته باشند و دارند ولی اینجا با توجه به بی کفایتی کفاشیان تیم ملی امید و تیم ملی بزرگسال دعوا دارند و کفاشیان هم هیچ کاری نمی کنه ! کمیته داوران با دپارتمان دعوا دارند کفاشیان کاری نمی کنه ! همه جای فدراسیون با خودشون مشکل دارند ولی کفاشیان کاری نمی کنه! این که کی روش قراردادش جوریه که هرچه قدر دلش خواست می تونه مرخصی بره تقصیر کفاشیانه که تن به این قرارداد داده!
-
دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴، ۱۹:۵۴
پینکیو سلام
-
سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴، ۰۰:۴۳
حرفش درسته و حرف حق داره میزنه...چرا اینقدر پول خرجه یه اجنبی میکنن...بایدحساب شده تر عمل بشه
-
سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴، ۰۰:۴۴
حرفش درسته و حرف حق داره میزنه...چرا اینقدر پول خرجه یه اجنبی میکنن...بایدحساب شده تر عمل بشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر