فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

من ترانه 15  سال دارم/آی اسپورت
 دوشنبه شب‌ها که شما در آسایش می‌خوابید، ما بیداریم و تا هر وقتِ صبح که پخشِ محترم(با لحن فریدون جیرانی) آنتن را از نود بگیرد، گزارش زنده می‌نویسیم. در این شب ها اگر احیانا به خواب برویم هم خواب سامی هوپیا را می بینیم که دارد از عادل به خاطر تلفظ صحیح اسمش تشکر می کند. در خواب‌های طولانی، توبی آلدرویرلد هم به عادل زنگ می‌زند و از او می‌خواهد برای یک بار هم که شده، اسمش را درست تلفظ کند. 
-دامنه تحرکات تروریستی، این هفته به کشور اسپانیا کشیده شد. در این حمله تازه، فعلا یک مورد تلفات به نام رافا بنیتس گزارش شده و شخصی به نام رونالدو نیز همچنان از دقیقه یک مسابقه همچنان مفقود است. - دوست نادیده عزیزمان؛ نیما ابطحی هفته قبل از سینمایی نبودن گزارش زنده راضی نبود. این هفته در این گزارش، از «انیس وردا» و اثر شگفت انگیزش «خانه به دوش» یاد می‌کنیم. واحیرتا از سکانسی که یک شالِ قرمز، در دست مرد کارگر باقی مانده و ... 
-بعد از ویدئویِ درخشان اخیر، کاش در نود از ترانه علیدوستی به عنوان آنالیزور آیتم‌های داب اسمش استفاده شود! 

-ولادیمیر پوتینا در تهران است و همین حالا با مرور فضای مجازی متوجه شده‌ایم آدم‌های زیادی روی او کراش دارند! عکس های پوتین در ایران، مدام در شبکه های اجتماعی دست به دست می‌شود و البته پلیس فتا، حواسش به همه چیز هست! 

در توئیتر نوشته اند: پوتین اون اوایل جوونی میرفته بیرون به دخترها میگفته: خانوم افتخار میدید ما رو پاتون کنید؟
-شهرداری تهران این هفته در طرحی خلاقانه و شاهکار، هشتگِ «اینجا جای خواب نیست» را راه انداخته است. لابد برای مبارزه با افرادی که موقع خوابیدن، کارتون تماشا می کنند. 
-مهدی طارمی، شاید یکی از سوژه های نود امشب باشد. او این هفته به شدت تلاش می کند آقای گل لیگ نباشد اما هر چند تا توپ را که می زند بیرون، هنوز از صدر جدول گلزنان تکان نمی خورد. 
-وقتی همه از خیابان‌های خلوت تهران حرف می‌زنند، چه خوب می‌شود اکر پوتین برای همیشه همین‌جا بماند. 

-در همین لحظه، فلورنتینو پرز در کنفرانس مطبوعاتی اش تاکید کرد که به شدت از بنیتز حمایت می کند. آبراموویج و بنیتز در این فصل، از الگویِ مدیریتی مدیران فولاد خوزستان بهره می برند. 
-موضوع مرخصی کارلوس کی روش بالاخره حل شد و او روز گذشته ایران را ترک کرد. محمد مایلی کهن اما همچنان مشغول استفاده از نام سرمربی تیم ملی برای لقب دادن به وبسایت ها و اشخاص است. در وصفِ او همین بس که به صورت همزمان حامی جدی احمدی نژاد و خاتمی است! -با توجه به تعدد ستاره‌های مازندرانی در لیگ برتر و ترکیب قومیتی دستگاه عریض و طویل آی اسپورت، می توان به این نتیجه رسید که در سال های اخیر، جمعیت مازندران از جمعیت کل ایران بیشتر شده است! 

در لحظه شروع این قسمت برنامه عادل، باید به این موضوع اشاره کنیم که خواهر متعهد و دینی؛ عادله نیز این هفته با انتشار آلبوم تازه‌اش دنیا را تکان داده است. 

-آن اوایل، وبسایت نود قرار بود کمک حال برنامه باشد اما حالا کلِ برنامه، به جزئی از سایت تبدیل شده است. (با توجه به پیوند خواهرخواندگی آی اسپورت و وبسایت نود، این توئیت را به زودی حذف خواهیم کرد!).

-کفاشیان: پول نداریم 


-مردِ کمرنگِ این روزهای فدراسیون فوتبال، بعد از مدت ها روی خط برنامه نود حاضر می شود تا تاکید کند که فدراسیون فخیمه اش پول لازم برای ترمیم چمن کمپ تیم ملی ندارد. -اردوهای خارجیِ متعدد تیم امید، موضوعِ کنایه مجری نود در گفتگو با رئیس فدراسیون است. آن ها اولین تیم تاریخ هستند که به تیم بزرگسالان اولویت دارند! 
«اگه مهدی طارمی مصدوم می‌شد، مجبور بودیم تعویض اجباری انجام بدیم. این در شان فوتبال ایرانه؟»(جملات قصار/ عادل فردوسی پور). -آنچه عادل سعی دارد بگوید، این است که فقط یک روز بعد از استهزایِ امکانات گوامی‌ها، تیم ملی در شرایطی به مصاف این تیم رفت که مهدی طارمی فقط یک دست لباس داشت و هر اتفاقی برای ای لباس، کی‌روش را وادار به تعویض ظارمی می‌کرد. 
-با ادامه انتقادهای مستقیم عادل از مایلی کهن، لحظه شماری می کنیم که مدیر فنی تیم ملی امید روی خط برنامه نود حاضر شود و انبوهی از سوژه برای‌مان بسازد. 
-کفاشیان از مذاکره با چهار پنج برند مطرح خارجی حرف می‌زند، اکر او را نشناسید تصور می‌کنید تیم ملی به زودی نایکی می‌پوشد. اگر او را بشناسید، می‌دانید که برند نهنگی، سقف آرزوهای تیم ملی خواهد بود! 
-دیر و زود داره، سوخت و سوز نداره. علی کفاشیان حرف هایش را این طور تمام می کند. نکند توقع دیگری داشتید؟

فوق محرمانه: در تحریریه آی اسپورت بحث بر سر جواد نکونام در نظرسنحی امشب نود داغ شده است. ما از ابولقاسم دهنوی در پست هافبک دفاعی حمایت می کنیم. 
ذوب آهن مطابق معمول باز هم در آیتم ترین‌های نود، کار تیمی برتر هفته را با پاس های متعدد به خودش اختصاص داده است. درست در هفته ای که علی دایی با افتخار ادعا کرده بود که اجازه نداده ذوبی ه حتی 5 تا پاس به هم بدهند. -تیم فراز کمالوند در لیگ پانزدهم، اساسا دو سناریو بیشتر ندارد. یا برایش پنالتی می‌گیرند و نتیجه می‌گیرد، یا علیه‌ش پنالتی می‌گیرند و شکست می‌خورد. 
-برای دومین بار در لیگ پانزدهم، داور به سود رقیب سپاهان پنالتی می‌گیرد. از نگاه گزارشگر اصفهانی، این موضوع آنقدر عجیب است که ترجیح میدهد گزارشش نکند! فولاد-استقلال 
هواداران فولاد معتقدند که در فصل گذشته با مدیران قبلی، قهرمان همه رده های سنی ایران از نونهالان تا بزرگسالان شده اند. رده پنجمی لیگ برتر هم خودش قهرمانی است دیگر. نه؟ 
-«عمو جان چند سالته؟». سوالی که خبرنگار نود از توپ جمع کن های اهواز می پرسد، احتمالا برای سعید عزت اللهی کاملا آشناست! 
-یک گلِ تیمی تماشایی. جابر انصاری آنقدر گل می زند که بالاخره مورد توجه کارلوس کی روش قرار بگیرد. او با دعوت نشدن به تیم ملی، قطعا آقای گل لیگ خواهد شد. 
-فقط در فوتبال ایران است که صادرکننده پاس گل، جدا از گلزن و به تنهایی به ثمر رسیدن گل را جشن می گیرد! 
-پیش تر عنایتی و حالا جابر انصاری. شهباززاده تنها در شرایطی برای تیمش گل می زند که یک گلزن دیگر در ترکیب استقلال وجود نداشته باشد. 
-در اهواز، همه چیز شکست. صندلی، در، شیشه و غرور، و غرور. -دراگان اسکوجیچ هیچوقت تصور نمی کرد یک روز چنین اعتراضی به گلزنی یک بازیکن کروات نشان بدهد. 
-مهارِ توپ پروپییچ، کلاس بالای بازی او را نشان می دهد. او حالا فوروارد گلزن استقلال است. استوپیچ! 
-هنوز هم در فوتبال ایران، عده‌ای باور نمی کنند که هوادارها ممکن است دست به هر کاری بزنند. آن ها هنوز هم از واژه تماشاگرنما برای هواداران معترض استفاده می کنند. 

-تا دعوا نشده، یک نفر باید کارشناسِ داوری امشبِ نود را مهار کند. 
-زهرا نعمتی، بانوی المپیکی شده تیراندازی، در نود مورد ستایش قرار می گیرد. در این هفته، یک بانوی دیگر نیز به یک پیروزی مهم دست پیدا کرده است: نیلوفر اردلان. 
-در نود، این انتظار وجود دارد که هر بازیکنی که پیراهن تیم ملی را در هر سالی به تن کرده، آینده روشنی در دنیای فوتبال داشته باشد. این اتفاق حتی در قلب اروپا نیز رخ نمی دهد. -با این آیتم نود برای فوتبالیست سابق ساکن خرمشهر، احتمالا به زودی باباهای مدرسه هم به صداوسیما معترض می شوند. -باز هم اشک در نود. ظاهرا احسان علیخانی مشاور هنری برنامه نود شده است. -از نگاه مخاطبان نود، کریم باقری بهترین هافبک دفاعی بعد از انقلاب است و جواد نکونام، ذخیره مناسبِ او. 
-در تقویم نود، از شب کناررفتن نیکبخت از تیم ملی یاد می شود. شبی که در آن نیکبخت نمی دانست پاسپورت را می خورند یا می نوشند. -مهم تر از هر چیز دیگری در تقویم نود، پخش دوباره تصاویری از علیرضا رحیمی مقدم است. داور خاطره انگیزی که با همه ویژگی های خاص‌اش، به اندازه داوران امروزی اشتباه نمی کرد.-این هفته، تولد امیرقلعه نویی بوده است. تولد مردی با پنجاه سال خوب و دو سالِ بد. -صحنه گل مجارستان برای صعود به یورو، به طور کامل در نود پخش می شود. در زمان پخش زنده آن در شبکه سوم، 23 بار صحنه آهسته پخش شده بود تا یک وقت خدای ناکرده تصویر شادی هوادارها روی آنتن نرود. 

-شاهین ثاقبی در طول هفته بیشتر از تمرین گلزنی، روی درآوردن پیراهنش در شادی بعد از گل تمرین می کند. او این بار نیز فاصله ای با گلزنی نداشت اما عین افشار با واکنش‌هایی خیره کننده، جلوی گلزنی شاهین را گرفت. عقاب تازه مشهد، در 33 سالگی متولد شده است. 
-خوش‌تیپ ترین چهره هفته، فرهاد کاظمی است. با تی‌شرتی که به فضایِ فوتبال ایران، رنگ تزریق می‌کند. کارآگاه گجت در نود 

کارآکاه گجت. این لقبی است که روی مهمان امشب نود گذاشته اند. محمدرضا اخباری و دست‌های پرتوان‌اش مهمان امشب نود هستند. او بارانی بلند گجت را بیرون استودیو گذاشته است. -عادل از همه مهمان‌ها درباره واقعی بودن سن شان می پرسد و از اخباری، درباره واقعی بودن قدش. یک و نود و یک سانتی متر. واقعا؟-اخباری به گفته خودش از آن دست پسرانی ست که یکهو قد می کشند. که شب به عنوان پسربچه میخوابند و وقتِ بیدار شدن، مردی می شوند برای خودشان. -کسی که در دو سالگی راننده اتوبوس بوده، بیست سال بعد باید هم عضو نیم ملی فوتبال باشد. -الگوهای فوتبالی اخباری، نشان می دهند او طرفدار منچستریونایتد است. اخباری بر خلاف دبیرستان، در این مورد با فردوسی پور هماهنگ نیست. -ناصر کیوان آذر نام یکی از همبازی های سابق اخباری است. پسوند او احتمالا باید «و دیگران» باشد! 
-مجید جلالی که دل خوشی از اخباری ندارد، احتمالا درست مثل یکی از شخصیت های کچت، دارد نود را با لمس کردن گربه اش روی یک صندلی بزرگ تماشا می کند! 
-اخباری به گفته خودش فقط 150 هزار تومن از تراکتور می گیرد. کمتر از مبلغ لازم برای خرید پیراهنی که امشب در نود پوشیده است. -گلر تراکتورسازی، از دور شاید بزرگتر از سنش به نظر برسد اما از نزدیک، جوش های متعدد صورت او نشان می دهد که هنوز فاصله زیادی از بلوغ نگرفته است. او در پایان نود از همکلاسی‌های دبیرستانی اش تشکر می کند. 


 


-حتی اگر مسعود شجاعی هستید، ناامید نشوید. بر اساس قوانین احتمالات، شما هر سال یک گل را به ثمر خواهید رساند.

 

 

-از نگاه مجید جلالی داوری بی نقص، داوری ای است که به نفع سایپا باشد 

 

 

پرسپولیس-استقلال اهواز

 خیابانِ جوادی، گزارشگر بازیِ پرسپولیس و استقلال اهواز است. او تاکید دارد که ایوانکو برانکوویچ ممکن است به زودی اسمش را به ایرانکو تغییر بدهد. در دنیای این گزاشگر، مجری نود نیز فردوسی عادل پور است.

 

 

 

 

 

«طارمی گل رو می زنه؟ بــــله. نه نه نه. گل نمی زنه!». تک به تک طارمی و گزارش خیابانی. داب اسمش بازها دست به کار شوند.

 

 

  

-رضا نورمحمدی که همه نشانه‌های رامین رضاییان را بعد از بازی اصفهان در توصیف بازیکنی که خودش را به مصدومیت زده، داده بود و حالا تاکید دارد که منظورش رامین نبوده است. 
 

-عجیب ترین لحظه مسابقه پرسپولیس، لحظه‌ای ست که مهدی طارمی دروازه حریف را باز می کند. او به صورت همزمان بهترین گلنزن و بهترین گلزن فوتبال ایران است!

  

-اعتماد به نفس براداران میردورقی، حتی در برادران دی بوئر هم نیست!

 

 

 

 

 

 

 

-احمدحسن زاده هنوز هم دیوید بکام است. با ایستگاهی های تماشایی اش. اگر چه آن پایین. در لیگِ یک.

  

 

-از عجایب روزگار اینکه آیتم فوتسال در نود، زد و خورد و درگیری ندارد.

 

 

 

 

 

-جلد روزنامه نود در برنامه نود سانسور می شود. با تیتری در مورد تخلف صداوسیما و احتمال شکایت از این سازمان. برای آنکه فراموش نکنیم نود در چه رسانه ای پخش می شود.

  

-نودِ دوم/سوم آذر هم بعد از سه ساعت تمام می شود. گفتیم آذر. وای از آذر. چطور بگذرانیم امسال را؟ 

 

 

 

 

 

 

 

-پایان. شب‌تان اصل.

 

 

 
  ۱۰  
آی اسپورت
2015-11-24 02:53:21
نظر دهید

۱۰ نظر
امید م
دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴، ۲۳:۱۷
یه واکنش هم به مایلی‌کهن نشون بدید لطفا :))
masoud
دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴، ۲۳:۴۰
آقا سلام
ما امشب اونوریم (american music award)
دمت گرم یه گزارش زنده توپ بده.
میدونی که سخت میشه بیخیال اونور شد.
-
دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴، ۲۳:۵۸
مازندران؟ حیف که ای اسپورتیا مازندرانی هستین, همش حمایت از لنگ
عباس
سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴، ۰۰:۱۰
شما هم عضو کانال وحید آنلاینید درسته؟ :))
عباس
سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴، ۰۰:۱۰
شما هم عضو کانال وحید آنلاینید درسته؟ :))
اکسل ویتسل
سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴، ۰۰:۲۸
-کفاشیان از مذاکره با چهار پنج برند مطرح خارجی حرف می‌زند، اکر او را نشناسید تصور می‌کنید تیم ملی به زودی نایکی می‌پوشد. اگر او را بشناسید، می‌دانید که برند نهنگی، سقف آرزوهای تیم ملی خواهد بود!
دل درد گرفتم انصاف داشته باش
اکسل ویتسل
سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴، ۰۰:۳۰
ت. ما از ابولقاسم دهنوی در پست هافبک دفاعی حمایت می کنیم. ههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه
اکسل ویتسل
سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴، ۰۱:۰۰
ذوب آهن مطابق معمول باز هم در آیتم ترین‌های نود، کار تیمی برتر هفته را با پاس های متعدد به خودش اختصاص داده است. درست در هفته ای که علی دایی با افتخار ادعا کرده بود که اجازه نداده ذوبی ه حتی 5 تا پاس به هم بدهند.
خیلی به هدف زدی دقیقا اون صحنه رو که نشون داد یاد جمله دایی افتادم دایی رنگی شد
ولی غلامی
سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴، ۱۲:۳۶
داداش با این جملت ترکیدم از خنده ، خدا ایشالا خیرت بده ، دارم میرم کربلا برات حتما دعا میکنم که همیشه سالم و سلامت باشی و مارو بخندونی
-«عمو جان چند سالته؟». سوالی که خبرنگار نود از توپ جمع کن های اهواز می پرسد، احتمالا برای سعید عزت اللهی کاملا آشناست!
رادیو چهرازی
سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴، ۱۳:۰۲
چطوری بگذرونیم امسالو....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر