فهرست

ده نکته از لیگ یک؛ از ماشین‌گل‌سازی تا بحران در آبادان

آی اسپورت- هفته شانزدهم لیگ یک با تثبیت صدرنشینی فجرسپاسی و شکست پرگل نساجی به پایان رسید. 

1- فجر ده تایی شد!
فجرسپاسی شیراز با برد امروز خود در مقابل خیبرخرم آباد به نخستین تیمی تبدیل شد که به دهمین برد خود در این فصل دست پیدا می‌کند. آنها حالا تک و تنها در صدر جدول حضور دارند.

2-  هفته پنالتی‌ها
هفته شانزدهم با چهار پنالتی یکی از پر پنالتی‌ترین هفته‌های لیگ تا به حال بود.  تیم‌های مس رفسنجان، آلومینیوم اراک، پارسه و فجرسپاسی تیم‌هایی بودند که با ضربه پنالتی صاحب گل شدند.

3-  هشت هفته بدون شکست
آلومینیوم اراک هشت هفته گذشته سیر صعودی خوبی داشته است. 5 برد و سه تساوی در این مدت باعث شد اراکی‌ها در یک قدمی رتبه سوم قرار بگیرند. نکته مهم در مورد نتایج آنها این است که سه تساوی خود را در مقابل تیم‌های مدعی مس کرمان، پیکان و نفت آبادان در حالی که مهمان بودند کسب کردند.

4- نیمی از جدول با چهار برد
نصف تیم‌های لیگ یک از شانزده بازی خود چهار برد کسب کردند. نساجی، نفت آبادان، مس رفسنجان، نفت مسجد سلیمان، فولاد یزد، گل گهر، گیتی پسند، ایرانجوان، شهرداری اردبیل و داماش گیلان تیم‌هایی هستند که چهار برد تا به حال کسب کردند.

5- نخستین شکست خانگی
نفت آبادان پس از چند تساوی پیاپی در خانه بالاخره نخستین شکست خانگی را تجربه کرد تا وضعیتش بحرانی‌تر و فاصله‌اش با صدر جدول بیشتر شود.

6- جنوب گل بی گل
تنها دیدارهایی که گل نداشت بازی‌های چهار تیم جنوبی با هم بود. گل گهر سیرجان، نفت مسجدسلیمان، آلومینیوم هرمزگان و ایرانجوان چهار تیم جنوبی بودند که امروز در مصاف با هم بازی‌های‌شان بدون گل تمام شد.

7- ماشین گل‌سازی
ماشین سازی همچنان گل می‌خورد. آنها حتی به پارسه بحران زده هم نه نگفتن. رکوردی که دست نشان و شاگردانش از خود به جای می‌گذارند شاید تا سال‌های سال باقی بماند. تا به این جا 16 بازی بدون کلین شیت!

8- گلباران در رفسنجان
در بازی دو تیم مس رفسنجان و نساجی پنج گل وارد دروازه‌ها شد که البته سهم رفسنجانی‌ها چهار گل بود. با نتیجه‌ای که در این بازی رقم خورد در واقع یک چهارم گل‌های هفته شانزدهم در رفسنجان ثبت شد.

9-  شوک مثبت کنارگیری
پس از اینکه مسئولان فولاد یزد اعلام کردند به دلیل مسائل مالی از لیگ کنار خواهند کشید از دو بازی خود هر شش امتیاز ممکن را بدست آوردند تا عملا شوک تهدید به کنارگیری کارساز شود.

10- نیمکت‌های لرزان
با پایان هفته شانزدهم و نتایجی که رقم خورد احتمالا تعداد مربیان اخراجی لیگ بیشترمی‌شود. شاید سرمربی پرتغالی نفت آبادان بیش از هر مربی دیگری در خطر اخراج قرار داشته باشد. اما وضعیت سرخاب، طلایی‌منش و دست نشان هم چندان مناسب نیست.

کدخبر:9412
 
     
آی اسپورت
2015-11-24 02:45:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر