فهرست
گزارش ویژه: ویسی دوباره گواردیولا می شود
گزارش ویژه: ویسی دوباره گواردیولا می شود

گزارش ویژه: ویسی دوباره گواردیولا می شود

آی اسپورت - قرار گرفتن استقلال خوزستان در رده دوم جدول به خودی خود اتفاق عجیبی هست چه برسد به آنکه سراغ آمار فوق العاده خط دفاعی این تیم هم برویم. شاگردان ویسی در 12 بازی گذشته تنها 4 گل خورده اند و صاحب بهترین خط دفاعی لیگ هستند. اتفاقی که نشان از تغییر استراتژی ویسی می دهد.
ویسی که با درخشش در صبا در سال 90 و کسب مقام چهارمی لیگ تبدیل به نسخه ایرانی پپ گواردیولا شد، در دومین تجربه سرمربیگری اش، اصلا روزهای خوبی را سپری نکرد و در 14 هفته ای که سرمربی پیکان بود تنها 7 امتیاز گرفت تا مدیران این تیم قید ادامه همکاری با او را بزنند. ملکیان مدیرعامل آن زمان پیکان مدعی بود که اعتماد به نفس ویسی پایین آمده و گواردیولای ایرانی دیگر انگیزه لازم را ندارد.
ویسی بعد از پیکان به استقلال خوزستان رفت و اگر چه طی دو فصل گذشته توانسته این تیم را در لیگ نگه دارد اما اوضاع خط دفاعی استقلال خوزستان مثل پیکان بود و مدافعان این تیم به هیچ توپی نه نمی گفتند.
دو فصل قبل، استقلال خوزستان با 37 گل خورده صاحب سومین خط دفاع ضعیف لیگ شد و پارسال هم این تیم 46 گل خورد که تنها راه آهن گلهای خورده بیشتری از شاگردان ویسی داشت.
تیم ویسی به پلی اف رفت و آنجا با بردن مس کرمان دوباره به لیگ برتر برگشت. ویسی هم امسال تغییر بزرگی در استراتژی اش داده و بیشتر از آنکه به فکر ارائه بازی هجومی باشد، دنبال بازی منطقی و قدرتمند کردن خط دفاعی اش رفته.
ویسی حالا با داشتن دروازه بانی برزیلی به نام فرناندو خسوس، امیدوار است که در پایان فصل دوباره بتواند توانایی هایش در مربیگری را اثبات کند و نشان دهد که موفقیت او با صبا، اتفاقی نبوده است.

کد خبر: 9408
     
آی اسپورت
2015-11-24 11:03:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر