فهرست
استقلال بدون استراما؛ مثل همیشه، بدون کلین‌شیت!
استقلال بدون استراما؛ مثل همیشه، بدون کلین‌شیت!

استقلال بدون استراما؛ مثل همیشه، بدون کلین‌شیت!

آی اسپورت - بزرگترین دغدغه استقلال در دو بازی اخیر نبودن استراماچونی روی نیمکت بود.‌ آبی‌های تهران که در بازی مقابل پیکان باید با نبودن دیاباته کنار می‌آمدند با شوکی مواجه شدند که غیبت مهاجم اصلی تیمشان را از یاد بردند. شوک وارده به استقلال اگرچه دو امتیاز را از این تیم گرفت اما در نهایت با حداقل ضرر برای آبی‌ها به پایان رسید. البته این در شرایطی بود که گفته می‌شد سرمربی ایتالیایی بعد از این بازی به تهران می‌آید اما با اخبار جدیدی که شنیده می‌شود شاید این دوری طولانی‌تر و حتی دائمی و این ضرر بیشتر شود.

استقلال بدون استراماچونی در فاز هجومی افت چندانی نداشته است. اگرچه آنها بازی‌های سختی نداشتند اما به هر حال موتور گلزنی‌شان روشن بود و در حالی که در یک بازی دیاباته هم نبود توانستند مجموعا 6 گل به ثمربرسانند. مشکل استقلال اما در کلین‌شیت نکردن بود. دریافت 3 گل در 2 بازی که می‌توان آن را به عدم تمرکز بازیکنان و به هم ریختن انسجام تیمی در نبود سرمربی ارتباط داد کار استقلال را برای صدرنشینی نیم‌فصل سخت کرد. شاید اگر استراماچونی درتهران بود، سه امتیاز بازی با پیکان به حساب آبی‌ها واریز می‌شد و آنها با 9 برد با پرسپولیسی که یک بازی کمتر انجام داده در تعداد برد برابر شده و رکورددار لیگ بودند و امیدوار به کسب قهرمانی نیم‌فصل می‌ماندند.

این روند شاید در ادامه مسیر هم در صورت نیامدن سرمربی ایتالیایی و با سرمربی جدید باز هم دیده شود. با حضور دیاباته و قائدی و غفوری آماده شاید استقلال در حمله افت چندانی پیدا نکند. آن چیزی که نگران‌کننده است دفاع ترمیم‌شده و قدرتمندی است که شاید به روزهای بحرانی برگردد و در حسرت کلین‌شیت بماند.

نود

۲    
آی اسپورت
2019-12-15 18:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر