فهرست
پیکان 2 -3 مس رفسنجان؛ گلباران!
پیکان 2 -3 مس رفسنجان؛ گلباران!

پیکان 2 -3 مس رفسنجان؛ گلباران!

آی اسپورت - شهر خودرو با شکست دادن میهمان خود سه رده در جدول رده بندی صعود کرد.

 

هفته دوازدهم لیگ برتر؛ چهارشنبه اول بهمن 1399

ورزشگاه شهدای شهر قدس؛ ساعت 15:00

تیم داوری: پیمان فرخی مهر- محمد رضا ابوالفضلی – یوسف مغروری

 

ترکیب پیکان: محمد دریس، آرش قادری، نادر محمدی، علیرضا کوشکی (45-امین درویشی)، ابراهیم صالحی، حسین پورامینی، امیر روستایی (68-معین عباسیان)، سیدمحمد ستاری، مجید عیدی(45- فرزاد حاتمی)، رضا جبیره و اسماعیلی بابایی ( 84 محمد نوری)

سرمربی: مهدی تارتار

 

ترکیب مس رفسنجان: داوود نوشی‌صوفیانی، عقیل کعبی، حامد نورمحمدی، محمد آقاجانپور، هومن ربیع زاده، میثم نقی‌زاده، محسن آذرباد (70-نقی زاده)، سجاد آشوری(85-مسیح زاهدی)، مهرداد رضایی، فراز امامعلی و محمد قاضی

سرمربی: محمد ربیعی

 

شرح گل:

پیکان (1-0): در دقیقه 8 ارسال کرنر توسط امیر روستایی در محوطه جریمه با ضربه سر آرش قادری همراه شد ولی پس از یک رفت و برگشت توپ به دستان یکی از مدافعان مس رفسنجان برخورد کرد و پیمان فخری مهر اعلام پنالتی کرد. اسماعیل بابایی پشت ضربه پنالتی ایستاد ولی ضربه او را دروزاه بان مس مهار کرد. در برگشت این ستاری بود که در دقیقه 10 حساب کار را به سود پیکان کرد و تیمش را با یک گل پیش انداخت.

مس رفسنجان (1-1): ارسال عمقی به پشت محوطه جریمه تیم فوتبال پیکان با خروج اشتباه دریس گلر تیم میزبان همراه شد و فراز اماملی هم به خوبی از این اشتباه استفاده کرد و پس از جا گذاشتن گلر، گل تساوی را در دقیقه 40 ثبت کرد.

مس رفسنجان (2-1): ارسال از جناح چپ تیم فوتبال پیکان روی تیرک دوم این تیم فرود آمد و ضربه سجاد آشوری علی رغم اینکه در بین راه به دستان دریس برخورد کرد، وارد دروازه شد تا دقیقه  49 شاگردان محمد ربیعی گل دوم بازی را وارد دروازه تیم پیکان کرده باشند.

پیکان (2-2): ارسال کرنر روی دروازه مس، در یک رفت و برگشت پشت محوطه جریمه به درویشی رسید و این بازیکن به توپ ضربه زدکه در مرحله اول توپ به تیرک برخورد کرد ولی در برگشت بار دیگر توپ زیر پای درویشی افتاد و شوت او اینبار وارد دروازه شد تا در دقیقه 51 و فقط چند دقیقه پس از گل برتری مس، پیکان گل تساوی را به ثمر برساند.

مس رفسنجان ( 3-2): در دقیقه 79 دفع اشتباه دریس که روز خوبی در دروازه پیکان نداشته سبب شد تا توپ به فراز امامعلی برسد و او توانست گل دوم خودش و گل سوم مس رفسنجان را ثبت کند.

 

بهترین بازیکن:

فراز امامعلی که هفته گذشته نیز یک گل سه امتیازی مقابل ماشین سازی ثبت کرد، در مقابل پیکان که تیم سابقش هم بود، 2 گل دیگر زد تا ستاره تیمش در ورزشگاه شهدای شهر قدس باشد؛ جایی که خاطرات خوش زیادی را برای او به همراه دارد.

 

اتفاق ویژه:

مس رفسنجان که شرایط خوبی در ابتدای فصل نداشت و در 5 هفته ابتدایی این تیم و کادر فنی اش به شدت تحت فشار بودند، این روزها حالا هیچ نشانی از آن روزها ندارد. این تیم با برد پیکان 15 امتیازی شد و جایگاه خود را در میانه جدول رده بندی تثبیت کرد. ضمن اینکه مس رفسنجان در 11 بازی گذشته 6 گل زده بود و حالا با ثبت سه گل در یک مسابقه، آمار بخش هجومی این تیم نیز بهبود ویژه ای پیدا کرد.

اتفاق ویژه دیگر این بازی این بود که بار دیگر در بازی هایی که شهر قدس میزبانی می کرد، شاهد پخش زنده تلویزیونی نبودیم و خیلی از علاقمندان به فوتبال و به خصوص مردم رفسنجان که گاهی با لایو پیج اینستاگرام باشگاه در جریان اتفاقات بازی قرار می گرفتند، از دیدن این مسابقه تماشایی که پر بود از موقعیت گلزنی، محروم شدند.

 

لحظات حساس:

دقیقه 12: پرتاب بلند نادر محمدی بدون برخورد به بازیکنی وارد دروازه شد که داور مطابق قانون این گل را نپذیرفت.

دقیقه 19: سرنگونی یکی از بازیکنان مس در محوطه جریمه باعث ایجاد تنش میان اعضای نیمکت دو تیم شد.

دقیقه 23: ضربه ایستگاهی به سوت پیکان گرفته شد ولی شوت ستاری خوب نبود و با اختلاف یکی دو متری از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 29: شوت ابراهیم کوشکی بازیکن تیم فوتبال پیکان با اختلاف یکی دو متری از بالای دروازه نورمحمدی گلر مس رفسنجان راهی اوت شد.

دقیقه 33: ارسال امیر روستایی به محوطه جریمه با دخالت مدافعان مس به شکل خطرناکی به کرنر رفت تا پیکان در رسیدن به گل دوم ناکام بماند.

دقیقه 35: شوت از راه دور هومن ربیعی زاده با اختلاف کمی از کنار دروازه دریس گلر پیکان راهی اوت شد.

دقیقه 43: شوت محکم محمد قاضی به صورت دو ضرب توسط دریس دفع شد و پیکان در آستانه دریافت گل دوم قرار گرفت که گلر خیلی زود توپ را به آغوش کشید.

دقیقه 45: حرکت در عرض آذرباد با ضربه این بازیکن به زاویه مخالف دریس همراه شدولی توپ او را گلر پیکان با واکنشی مناسب راهی اوت کرد.

دقیقه 70: ارسال از سمت راست روی دروازه پیکان با ضربه فراز حاتمی همراه شد ولی ضربه او را گلر مس مهار کرد.

 

در حاشیه:

*بازیکنان مس رفسنجان که معتقد بودند پنالتی به اشتباه گرفته شده، با اشاره به عذرخواهی زاهدی فر به داور می گفتند که خودت بعد از بازی مصاحبه می کنی و از ما عذرخواهی می کنی.

*شرایط برای فخری مهر داور مسابقه سخت شده و هنوز به میانه های نیمه اول نرسیدیم که اعتراضات پرشمار دو تیم آغاز شده است.

*مهدی تارتار در حال اعتراض به تصمیمات داور مسابقه است و در صحبتی که با داور چهارم دارد این موضوع را گوشزد می کند. او می گوید اعلام پنالتی به سود پیکان سبب شده تا صحنه های 50 -50 به سود مس اعلام شود.

*محمد ربیعی دقایقی پیش از اینکه تیمش گل تساوی را ثبت کند، با حضور کنار زمین و فریاد زدن از بازیکنان خود خواست که توجهی به تصمیمات داوری نداشته باشند.

*اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، این بازی را از نزدیک تماشا می کند.

* فراز امامعلی یکی از بازیکنان تاثیرگذار پیکان در سال های اخیر بوده که حالا در نیمه اول موفق به باز کردن دروازه تیم سابق شد. او در بازی هفته گذشته برابر ماشین سازی هم تک گل تیمش را ثبت کرده بود.

* محمد قاضی در دقایق پایانی بازی به دلیل تمارض کارت زرد دوم را دریافت کرد و از زمین مسابقه اخراج شد.

     
آی اسپورت
2021-01-20 16:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر