فهرست
سرمربی وارد می‌شود!
سرمربی وارد می‌شود!

سرمربی وارد می‌شود!

آی اسپورت - «بگذارید واضح توضیح دهم، الان سرمربی تیم من هستم. تمام هفته قبل را هم من سرمربی بودم واضح است در هر تیم ۲۵ بازیکن وجود دارد، من یک کادر دارم و صالح مصطفوی هم یکی از اعضای این کادر است. از نوازی هم دعوت کردیم که به تمرینات تیم بیاید و ۲ روز به ما کمک کند. او یکی از اعضای کادر فنی باشگاه است و خیلی هم خوشحال بود که در تمرینات حضور دارد و بسیار هم به ما کمک کرد».‌

این همه آن چیزی است که باید از صحبت‌های میک مک درموت می‌شنیدیم و شنیدیم. اینکه خودش را سرمربی بازی‌های قبلی معرفی کرده، اصلاً چیز عجیبی نیست. در مدل انگلیسی، تیم‌ها یک مدیر فوتبال دارند، یک مدیر، یک سرمربی، یک دستیار اول و بعد هم دستیاران تخصصی در حوزه‌های بدنسازی، دروازه‌بانی و گروه آنالیز. بنابراین بعید نیست که او و علیرضا منصوریان چنین تقسیم بندی‌های درون کادری را بین خود انجام داده باشند.

این را اضافه کنید به بازی‌های درون‌تیمی در ۵ روزی که پشت سر گذاشتیم. اینکه از تمام کادر فنی استقلال، تنها کسی که استعفا نداد میک مک درموت بود و صالح مصطفوی آنالیزور استقلال که قبلاً با هم در امارات با والتر زنگا کارکرده بودند. در حالی که این دو بی سر و صدا استقلال بعد از منصوریان را بازسازی می‌کردند، هیأت مدیره و بعد کمیته فنی، درگیر انجام‌دادن بازی وقت‌گیر و زمان بر مذاکره‌کردن با کلیه مربیان بیکار در دنیا شدند! در حالی که می‌شد ظرف مدتی کمتر از بیست و چهار ساعت مربی جایگزین را برگزید. استقلال در مدت ۵ روز، نه تنها سرمربی بعدی را نیافت، که کلاف پیچیده مذاکره با مربی خارجی را چنان گسترش داد که ساعاتی بعد از اعلام نام توافق ضمنی با فاتح تریم، نام فرانک ریکارد از قوطی بگیر و بنشان بیرون آمد تا بازی، یک روز دیگر ادامه یابد.

به صراحت باید گفت که ادعای مذاکره با مربیان خارجی را نمی‌توان جدی گرفت چرا که تأسیس کمیته نیم‌بند و یکبار مصرف فنی و اضافه‌کردن چند نام تازه، نشان می‌دهد که مسؤولان باشگاه استقلال از مذاکره با مربیان خارجی هدفی غیر از اتلاف وقت ندارند. این اتلاف وقت هم البته برای رساندن استقلال به بازی با سپیدرود رشت بود. به تیمی که استقلال شاید بتواند از آن امتیاز بگیرد و همین موضوع سبب شود تا میک مک درموت در سمت خود ابقا گردد.

استقلال –غیر از فرانک ریکارد که معلوم نیست چگونه و از قوطی کدام عطاری وارد مذاکرات شد– دو گزینه جدی دارد. فاتح تریم تندمزاج، بی‌نهایت گران‌قیمت و بسیار متوقع که نمونه‌ای شرقی از کارلوس کی‌روش خواهد بود یا والتر زنگای افتاده‌حال، ارزان‌تر، دور از ادعای موفقیت و آماده برای راه‌آمدن با این تیم. والتر زنگا در کنار همه این خصوصیات، یک میک مک درموت را در کادر فنی استقلال دارد که جای صد مدیر برنامه برایش مذاکرات را پیش برده.

سناریویی که می‌توان برای استقلال در ذهن داشت این است که استقلال تا نیم‌فصل با میک مک درموت پیش برود تا بعد از آن یا کار با خود مرد ایرلندی به سرانجامی برسد و یا مرد ایتالیایی به استقلال بیاید.

برخلاف آنچه اعلام می‌کنند که وزارت ورزش قصد تأمین مالی قرارداد تریم را دارد، منِ نوعی به این فکر می‌کنم که وزارتخانه‌ای که نشریه داخلی خود را به دلیل بی‌پولی تعطیل کرده، چطور می‌خواهد چند میلیارد تومان هزینه برای امضای قرارداد اولیه و چند میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد زیربناهای مورد نیاز مربی پر توقع را فراهم کند؟
سناریوی ماندن مک درموت به عنوان سرمربی و در صورت نتیجه نگرفتنش، استفاده‌کردن از زنگا برای این استقلال بی‌پول و به دنبال ایجاد کمترین تغییر، منطقی‌تر به نظر می‌رسد .

به کنفرانس مطبوعاتی میک مک درموت یکبار دیگر نگاه کنید. حرف‌هایی که زده، حرف‌های مرد موقت نیست؛ مگر آنکه بر او هم همان فریبی رفته باشد که بر اعضای هیأت مدیره، بر اعضای کمیته نیم‌بند فنی، بر سر محمد نوازی -که نیامده فهمید سرکار است- و بر سر همه ما که در فهم مدیریت پیچ در پیچ افتخاری، همه اندر خم یک کوچه سرکاریم!

۱۶ ۶  
آی اسپورت
2017-09-26 14:09:00
نظر دهید

۶ نظر
ویلی
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۴۵
از حق نگذریم کاریزما و پتانسیل جا باز کردن تو دل هوادارارو داره کافیه چندتا نتیجه خب بگبره و بازیکنای ناکام شروع به درخشش کنن تا شعارای حمایتی و لقبای اختصاصیش از سکوها شروع بشه...شاید خاطره دی متئو رو زنده کنه!!
۶
دلقک
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۲۵
برای شش تایی ها
۱
عمر عمر که لنگیها میگفتن این بود
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶، ۰۰:۲۴
فعلا که عربا 9 تاییتون کردن 5 تا قبلا 4 تا امشب د حالا برو ریقو جایی دیگه زر زر کن 6 تا خورده از فتح دسته سه
محله برو و بیا
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۲۹
متن را از سایت فرهنگستان فوتبال برداشتین
۱
Esi
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۰۱
کجا این متنی که گذاشتید خودشو سرمربی هفته های قبل معرفی کرده؟؟؟؟ که بر اساس همون هم تحلیلتون رو نوشتین ؟؟ گفته الان و‌تمام هفته قبل نه هفته های قبل
معین
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶، ۰۹:۴۹
شک به دلتون راه ندید که این بنده خدا هم سر کاره
افتخاری بببراحتیرای حفظ میزش براحتی همه رو بازی میده چقدر ادمو یاد کفاشیان میندازه!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر